100
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi88
  • Ocen na +0
100 ppt ?

Bezpieczne kosmetyki - czyli jakie? (89)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Bezpieczne kosmetyki - czyli jakie?

Napisał(a): Gość -

Jeżeli chodzi o ciało, to faktycznie sprawdzają się kosmetyki apteczne. Ja mimo, że nie jestem alergiczką korzystam z kosmetyków antyalergicznych, bo wydają mi się dość pewne. Jeżeli chodzi o pielęgnację włosów, to uważam, że najlepsze są produkty fryzjerskie. Zawsze kosmetyki kupowałam u mojego fryzjera, ale od jakiegoś czasu kupuję wszystko przez internet (np. na kalamis.pl). Od fryzjera zawsze wychodzę z włosami dużo lepszymi w dotyku, błyszczącymi dlatego wydaje mi się, takie preparaty są skuteczniejsze.
INTERIA.PL

Zdecydowanie jestem za Vichy - moim zdaniem nie ma nic lepszego jeśli chodzi o kosmetyki. Tylko, że są one dosyć drogie. Chyba będę musiała zobaczyć w tej za grosze, bo u mnie w Płocku tez jest - skoro w tym Knurowie mają je tańsze to i w Płocku pewnie też. bynajmniej mam taką nadzieje.

Reklama

Reklama

Gość dermokosmetyki ;) uwazaj zeby nie było parabenów ;) np metylparaben, etylparaben itd .... pozdrawiam
Zdecydowanie się zgadzam. Wybierając kosmetyk sprawdzaj 1) czy nie mają parabenów 2) czy ich używanie nie zachwieje poziomem pH skóry 3) czy nie zawierają parafiny (bo blokują pory w skórze i nie pozwalają jej oddychać) 4) czy są przetestowane dermatologicznie. Ja takiego dlugo szukałam i znalazłam :)

ja od lat używam neutrogeny jak dla mnie są to najlepsze kosmetyki do pielęgnacji ciała, nawet w ciąży smarowałam brzuszek balsamem neutrogeny do bardzo suchej skóry i rewela ani jednego rozstępu, a miałam na prawdę wielgachny brzuch.

Reklama

Napisał(a): gość -

bezpieczne kosmetyki to przede wszystkim naturalne kosmetyki - bynajmniej takie jest moje zdanie. Ostatnio zagustowałam w serii Lady Mineral które posiadają certyfikat jakości, a przy tym są w bardzo atrakcyjnej cenie. Nie wiem czy w Polsce sa inne kosmtyeki przy których relacja jakość-cena byłaby tak korzystna. Wklepcie sobie w google "Lady Mineral" i poczytajcie;

bezpieczne kosmetyki to te z certyfikatami eco - EcoCert, Vegan, BHID i wiele wiele innych. Zeby takie certyfikaty uzyskac firmy musza spelniac rygorystyczne wymogi. Inne to kosmetyki produkowane przez firmy ktore z zalozenia produkuja tylko eko. Ja od pewnego czasu staram sie przejsc tylko na uzywanie takowych, podobnie z "chemią" domowa typu pranie i czyszczenie
Wymaga to samozaparcia i szukania info, a z drugiej strony frajda odkrywania nowosci...
np 100% pure ostatnio odkrylam, kosmetyki z bogactwem antyoksydantow, ktore s aobecnie uznawane za cale zlo starzenia :)http://www.wi(...)Pure/79
« Wróć do tematów
Do góry strony: Bezpieczne kosmetyki - czyli jakie?