68
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi40
  • Ocen na +0
68 ppt ?

Bezsenność - jak sobie z nią poradzić? (41)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Bezsenność - jak sobie z nią poradzić?

Napisał(a): Gość -

hej,
to co teraz napiszę, zapewne dużej liczbie osób na forum nie jest obce.
Znacie to? Dzień dobiega końca, siedzisz przed komputerem, czujesz zmęczenie, postanawiasz, że dzisiaj idziesz "normalnie" spać. Decyzja podjęta: o 00.00, zamykasz facebooka, kończysz czatowanie, idziesz umyć zęby, kładziesz się i...czar pryska - zmęczenie znika jak kamfora. Nie poddajesz się jednak - przykrywasz poduszką głowę. Przekręcasz się z boku na bok, otwierasz okno. Idziesz napić się wody. Zmieniasz stronę łóżka. I co? I nic. Ostatnio doszło do tego, że zasypiam o 5 rano. Wiem, że nie jestem odosobnionym przypadkiem. Dlatego też szukam pomocy! Ciężko jest mi nawet zdiagnozować, przez co to wszystko się dzieje? Diagnoza to jedno! Ja, chcę sobie z tą koleżanką jak najszybciej poradzić. Nie mam zamiaru spędzać wszystkich nocy z nią - BEZSENNOŚCIĄ! Jeśli wiesz jak mogę się jej pozbyć ze swojego życia napisz!
INTERIA.PL

Reklama

Re: Bezsenność - jak sobie z nią poradzić?

Napisał(a): Gość -

problem polega na tym, ze zamiast iśc spać kiedy jesteś na prawdę zmęczony to postanawiasz jeszcze np. iśc umyć zęby...najlepiej około 23 przyszykować sie już do spania, kompa wziąć ze sobą do łóżka, czatować, siedzieć na fb, a gdy poczujesz zmęczony, iść szybko spac, bez wstawania na mycie zębów, napicie sie wody, ustawienie budzika itd.

Napisał(a): gość -

Godzina 00.00 ? Dorosly powinien spac 8 godz. , rozumiem ze sypiasz do 8H? Zrob se przerwe z kompem, zobaczysz powinna byc poprawa:) Poza tym sport! Bieganie, lub szybki marsz, cokolwiek ale na swiezym powietrzu, gwarantuje ze spisz jak bebe...:)

Reklama

Gdzieś zawsze musi tkwić przyczyna bezsenności. U mnie też pojawiła się choć wcześniej zasypiałem ledwo przyłożyłem głowę do poduszki, a jakiś czas temu nie mogłem zasnąć a jak już zasnąłem budziłem się po 3 godzinach nie mogąc spać. U mnie przyczyną problemów były relacje z żoną. Dlatego znalazłem inną i problem się rozwiązał :) Zamiast bezsenności mam przyjemne chwile z nią a jak jej nie ma zasypiam ledwo przyłożę głowę do poduszki :)
Poszukaj więc przyczyny swojej bezsenności. Wszelki ruch też dobrze robi :D

Reklama

A po co sobie radzić z bezsennością. Wstań i weź się za robotę. Sprzątanie, gotowanie i inne drobne sprawy. W następny dzień z pewnością nie będziesz mial problemów. Gdyby się jednak powtórzyły to zwiększyć tempo prac,a organizm sam upomni się o sen. Można też zająć się seksem. Konkretne już godzinne stosuneczki są wyczerpujące. Moja koleżanka po 2 godzinkach seksu wracając do domu samochodem zasnęła i wjechała do rowu. Na szczęście nic się nie stało, ale to udowadnia jak dobry seks wpływa na organizm.

Wszystko zależeć też może od tego na jakim etapie życia jesteś, to znaczy co z Twoją psychiką. Ja kiedyś też miałem problemy ze spaniem i bywało że snu było około 5 godzin tygodniowo. Okazało sie że to depresja i medykamenty pomogły. Więc może pojawiły się bardziej czy mniej świadomie problemy, zadręczanie się czymś. Jeśli tak jest to polecam udać się do specjalisty.

Musisz zaszachować szyszynkę, a tak na serio, to może masz za dużo myśli na głowie ? jak za dużo myślisz, to pewnie masz jakiś problem, spróbuj rozwiązać problemy o których najwięcej myślisz, tak żebyś mógł myśleć że tak powiem swobodniej. Albo spróbuj zielonej herbaty, większość odmian obniża lekko ciśnienie, może będzie Ci łatwiej zasnąć.

Różne są przyczyny bezsenności.Ja jestem po pięćdziesiątce i od dawna już źle sypiam,ale z doświadczenia wiem,że najlepiej być przygotowanym do spania,wypić szklankę mleka i do łóżka zabrać książkę do czytania.Po pewnym czasie oczy się zmęczą i sen sam przychodzi.Jeśli minie okres w którym chce się spać,to później można się męczyć do samego rana.Można też wziąć ziołową tabletkę na noc ( też pomaga).Owszem,czasem biorę estazolam (dobry lek na sen-na receptę,ale nie polecam bo uzależnia).Ja biorę tylko wtedy , gdy jadę gdzieś daleko autem i muszę być wypoczęta,ponieważ nie mam zmiennika.Siedzenie późnym wieczorem przy komputerze nie jest dobrym pomysłem,ponieważ bardziej rozprasza i nie pomaga,a wręcz szkodzi i sen nie przychodzi.Powodzenia.

Wszyscy ci których tu czytam naprawdę tego problemu nie rozumieją bo np. całą noc nie spałem no to zasnę na następną i tu niestety pomimo, że ledwo przytomny z niewyspania nie zasypiam. O 2 w nocy biorę procha i nic o 4 drugiego no i śpię. Mówię nie będę brał procha popracuję fizycznie zmęczę się to łatwiej zasnę. Kładę się 23 i co o 3 biorę procha i śpię.
Uwaga !!!!!! żadnych treningów przed spaniem, żadnych używek kawa, alkohol, kąpieli sex to wszystko nas pobudza. Posiłek tak ale taki aby się nie ulewało. Jak się położymy to na oczy czarna klapka aby nie było światła, a w pokoju 18 st. i żadnych perfum zapachów z kuchni
a t e r a z n o w o ś ć
ustalić sobie jakiś przedmiot z otoczenia kwiatek itp ja np wywołuję obraz płomienia z kominka i za wszelką cenę utrzymywać ten obraz w wyobraźni i to tak aby był wyrazisty jak ucieka to wracać do niego i trzymać go no i po 10 minutach śpisz o jej z a s n ą łem !!!!!!!!!!!!!!!!

gość Wszyscy ci których tu czytam naprawdę tego problemu nie rozumieją bo np. całą noc nie spałem no to zasnę na następną i tu niestety pomimo, że ledwo przytomny z niewyspania nie zasypiam. O 2 w nocy biorę procha i nic o 4 drugiego no i śpię. Mówię nie będę brał procha popracuję fizycznie zmęczę się to łatwiej zasnę. Kładę się 23 i co o 3 biorę procha i śpię.
Uwaga !!!!!! żadnych treningów przed spaniem, żadnych używek kawa, alkohol, kąpieli sex to wszystko nas pobudza. Posiłek tak ale taki aby się nie ulewało. Jak się położymy to na oczy czarna klapka aby nie było światła, a w pokoju 18 st. i żadnych perfum zapachów z kuchni
a t e r a z n o w o ś ć
ustalić sobie jakiś przedmiot z otoczenia kwiatek itp ja np wywołuję obraz płomienia z kominka i za wszelką cenę utrzymywać ten obraz w wyobraźni i to tak aby był wyrazisty jak ucieka to wracać do niego i trzymać go no i po 10 minutach śpisz o jej z a s n ą łem !!!!!!!!!!!!!!!!
Skoro o 3 w nocy wypowiadasz sie na temat bezsenosci to sory ale to ty problemu nierozumiesz i napewno ciebie bym nieposluchala. I wlasnie ze kapiel i sex RELAKSUJE a nie pobudza!!! Niewiem z jakiej planety tys sie urwal...?
« Wróć do tematów
Do góry strony: Bezsenność - jak sobie z nią poradzić?