188
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi141
  • Ocen na +-12
188 ppt ?

Bezsenność (142)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Bezsenność

Napisał(a): gość -

Ja od dłuższego czasu miałam z tym poważny problem. Nie mogłam zasnąć a jak wstawałam to od razu byłam zmęczona.
Okazało się, że dużo zależy od odżywiania. Znajoma poleciła mi odpowiednie, zdrowe i naturalnie:) smaczne posiłki ( zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes ) dzięki których teraz wyglądam lepiej świetnie się teraz czuje a co najważniejsze nie mam już problemu ze snem.
Polecam

Reklama

Napisał(a): EnglishFreak -

A masz problem z zaśnięciem od razu po położeniu się do łóżka, czy po prostu normalnie zasypiasz, ale się budzisz w środku nocy i np. wtedy już nie możesz spać? Ja przez pewien okres w moim życiu miałam problem z zaśnięciem, jak zasnęłam, to było ok. Czasami zasypiałam o 3 kładąc się o 11.... tabletki ziołowe, mleko przed snem, wysiłek fizyczny - nic nie pomagało, bo przyczyną był stres i myślenie w stylu: ,,musisz zasnąć, bo rano trzeba wstać o 6, i iść do szkoły, myśleć, pisać sprawdzian, test etc....". Jeżeli przyczyną jest stres to nawet nie zawracaj sobie głowy tabletkami ziołowymi( jedyny plus to chyba sama świadomość, że zażyłaś czasem pomaga), melatoniną( moim problemem był stres i nadmierne skupienie na tym, żeby zasnąć, a nie brak hormonów) tylko po prostu postaraj się nie myśleć. Bo bezsenność, jeżeli nie ma przyczyn zdrowotnych, to jest rezultatem stresu, a jej przyczyna jest w Twojej głowie. I nic Ci nie pomoże, dopóki nie przejdziesz na myślenie, że i tak musisz iść do pracy, zrobić, co masz zrobić, a to czy się wyśpisz nie ma znaczenia. Pójście do lekarza specjalisty traktuj jako ostateczność, bo jeżeli nie znajdzie żadnych chorób, które mogłyby być przyczyną bezsenności, to stwierdzi, ze to stres, nerwica itd. da Ci wtedy psychotropy. Ale, jak to z psychotropami bywa, uzależniają. W przypadku stresu - problem tkwi w głowie. Ja do tej pory przed ważnymi egzaminami, wydarzeniami miewam problemy ze snem. Nałykam się tabletek, oczywiście ziołowych i ze świadomością, że je wzięłam staram się zasnąć. Pomocną przy ocenie, co jest przyczyną bezsenności jest obserwacja, kiedy konkretnie nie możesz spać. Czy wiąże się to, tak jak u mnie ze stresem, podekscytowaniem itp( np. w dni kiedy idziesz do pracy/szkoły nie możesz spać, a np. w weekend nie masz tego problemu - ja tak miałam), czy nie ma to zupełnie żadnego znaczenia( wtedy przyczyny należy szukać gdzie indziej - zrobić badania, bo może jakieś choróbsko się przyplątało). A tak na uspokojenie przed snem możesz poczytać jakąś książkę( nie zbyt ciekawą :D ) - to też pomagało.... czasem, albo posłuchać muzyki - muzyka, nerwosol, tabletki ziołowe pozwoliły mi zasnąć przed północą przed najważniejszym egzaminem w moim życiu, co uważam za wielki sukces ;) .

Napisał(a): Gość -

EnglishFreak A masz problem z zaśnięciem od razu po położeniu się do łóżka, czy po prostu normalnie zasypiasz, ale się budzisz w środku nocy i np. wtedy już nie możesz spać? Ja przez pewien okres w moim życiu miałam problem z zaśnięciem, jak zasnęłam, to było ok. Czasami zasypiałam o 3 kładąc się o 11.... tabletki ziołowe, mleko przed snem, wysiłek fizyczny - nic nie pomagało, bo przyczyną był stres i myślenie w stylu: ,,musisz zasnąć, bo rano trzeba wstać o 6, i iść do szkoły, myśleć, pisać sprawdzian, test etc....".
Mój problem polega na tym, że wieczorem nie mogę zasnąć a poza tym budzę się jeszcze kilka razy w ciągu nocy.

Im dłużej nie możesz zasnąć i później zasypiasz, paradoksalnie tym krócej śpisz, szybciej się budzisz ( ze mną przynajmniej tak było i dalej jest po imprezie ;) nie dam rady wtedy spać więcej niż 3, 4 godziny ;)) więc może jeśli udałoby Ci się zasnąć w miarę szybko, to Twój sen byłby spokojniejszy. Ale tutaj nie da się nic poradzić bez znalezienia przyczyny. Zastanów się, czy stres w pracy ma wpływ na Twój sen, czy w dni wolne też masz problemy ze snem... czy, jeżeli nie musisz wcześniej wstać następnego dnia, to odczuwasz mniejszą ,,presję" i zasypiasz szybciej?

To w takim razie nic innego nie pozostaje, jak spróbować wyciszyć się przed snem. Łatwo napisać, gorzej zrealizować, wiem z własnego doświadczenia, ale też wiem, że jest to możliwe ;) Każdy ma swoje sposoby, ale warto wypróbować wszystkiego zanim pójdzie się do lekarza. A tych sposobów już wiele zostało wcześniej wymienionych,także powodzenia!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • kuracja cholinowa forum
Do góry strony: Bezsenność