189
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi142
  • Ocen na +-12
189 ppt ?

Bezsenność (143)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Bezsenność

Napisał(a): Gość -

- bardzo pomaga ciepła kąpiel, tak abyśmy mogli zanurzyć się po szyję,
- wietrzymy starannie sypialnię i obniżamy temperaturę w pokoju, otwieramy okno,
- nie jemy obfitych posiłków po godz 18, mogą być owoce, ciepłe mleko z miodem,
- stosujemy zioła; kozłek lekarski(waleriana), herbata z melisy, napar chmielowy, passiflora jadalna,
- aromaterapia lawendowa, olejek jaśminowy, olejek ylang-ylang,
Dobrze jest zasypiać i wstawać mniej więcej o tej samej porze, między 23 - 6
- nie śpij w ciągu dnia,
- używaj zatyczek do uszu,
- dobrze robią ćwiczenia rozluźniające, gdy już leżymy w łóżku. Polegają one na kontroli oddechu, napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Wtedy ciało staje się ciężkie.
- jeśli nie możesz spać, nie leż w łóżku zajmij się czymś, senność sama przyjdzie,
- stosuj półtwardy materac, poduszkę ortopedyczną pod głowę,
- nie pij wieczorem kawy, cocacoli, czy leków zawierających kofeinę, nie pal, nie pij alkoholu,
- wyciszenie, kojąca muzyka, jakaś lektura do poduszki.

Nic dodać nic ująć, może poza jednym. Łóżko powinno służyć tylko do snu i do czynności seksualnych. Reszta jak czytanie, słuchanie muzyki czy oglądanie tv powinno odbywać się w innym pomieszczeniu po to aby kiedy poczujemy zmęczenie położyć się w sypialni. Więcej! Nawet jeśli w ciągu dnia zapragniemy odpocząć nie powinniśmy tego robić w łóżku.

Reklama

Napisał(a): gość -

gość Chciałam zapytać jakie leki polecacie na bezsenność? Te bez recepty oparte na ziołach czy na receptę, które jak słyszałam mogą uzależniać. Które są skuteczniejsze?
Moze homeopatyczne? Ja czasami biorę Sedatif, 2 tabletki przed snem i wtedy przynajmniej porządnie się wyśpię ale też nie mam problemów ze wstawaniem i prowadzeniem samochodu, bo lek jest całkowicie bezpieczny.

Reklama

A co się dzieje, jak już zaśniesz na te dwie godziny? Śni Ci się coś, możesz się od razu wybudzić, czy masz z tym problem? Ja miałam taką paskudną przypadłość, że jak spałam, to tak na granicy jawy i snu łapał mnie taki dziwny paraliż. Niby widziałam i słyszałam wszystko, co się dzieje wokół, ale nie mogłam się ruszyć i mimo, że słyszałam wszystkie dźwięki w domu, to było tak, jakbym jednocześnie śniła na jawie. http://www.ps(...)-pomocy, bo tak się to fachowo nazywa jeśli się powtarza, to trzeba koniecznie udać się do neurologa, a jeśli ten nie pomoże, do psychiatry, ponieważ jest to częsty objaw poważnych chorób psychicznych. Poczytałam o tym trochę i kiedy szłam na pierwszą wizytę w Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej, trzęsłam się ze strachu, bo moja hipochondryczna natura już wymyśliła sobie schizofrenię. Na szczęście pani doktor okazała się bardzo rzeczowa, zapoznała się z wynikami badań, przeprowadziła swoje testy i obserwacje i wykluczyła schizofrenię. Samo porażenie przysenne, może jak się okazuje występować u zdrowych psychicznie osób, a co ważniejsze, można nauczyć się z nim walczyć. Problemów ze snem nie wolno lekceważyć, bo mogą świadczyć albo o poważnym przemęczeniu, albo o jakichś neurologicznych lub psychicznych kłopotach, a każdą z tych rzeczy należy się zająć najszybciej, jak to możliwe.

Też piję dużo kawy, palę ogromne ilości papierosów, soli sobie nigdy nie żałuję do posiłków, a nigdy nie miałem problemów z zasypianiem, zawsze zasypiam jak mały misio:) Jakbyście chcieli z kimś jeszcze porozmawiać na ten temat to na daymynews.pl, na pewno uda Wam się spotkać osoby, które chętnie się wypowiedzą.

U mnie lekarz stwierdził, że to przez nadciśnienie mam problemy ze snem i koncentarcją, do tego bóle głowy i nadmierna potliwość. Nigdy tak nie miałam, nawet nie wiem, kiedy pojawiły się problemy z nadciśnienie. Mój lekarz też kazał mi brać amlator. Jeśli to nie pomoże, to chyba udam się do jakiegoś specjalisty od tego typu problemów.

witam
ja z bezsennością borykałam się bardzo długo ,za długo , do tego mnówstwo lekow, na depresję i inne "wynalazki" - nie pomagały wcale , po odstawieniu leków nasennych koszmar wracał ze zdwojoną siłą, spotkałam znajomą , która się nawróciła i posługiwala modlitwą o uwolnienie przy Kościele o.Jezuitów w Łodzi, słuchajcie umowilam się z nią na tę modlitwę , trwala prawie dwie godziny , ale dzięki temu poznałam moc modlitwy i co jnajważniejsze odnalazłąm wiarę w Jezusa, jego miłość do nas... od tego dnia , a właściwie nocy śpię jak dziecko,zasypiam po 5-10 minutach i śpię do rana ;a nawet jak się przebudzę to pełna radości zasypiam w oka mgnieniu ponownie; jestem pełna spokoju, jakby jakiś ogromny ciężar spadł mi z serca, piszę ten post bo w trakcie mojej bezsenności przeczytałam niemal wszystko w necie i żadne rady nie dawały skutku obiecałam sobie ,że jak "coś" mi pomoże to poradzę innym , tak więc jest to moje świadectwo uzdrowienia z bezsenności , nigdy nie byłam tak szczęśliwa....
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • kuracja cholinowa forum
Do góry strony: Bezsenność