5
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń31
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +0
5 ppt ?

białe plamy na zębach - skąd się biorą i jak się ich pozbyć? (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

białe plamy na zębach - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Napisał(a): mommylikeme -

Cześć, od jakiegoś czasu zauważyłam białe plamy na zębach. Głównie rzuciły mi się w oczy plamy na górnych jedynkach. Trudno dostrzec czy są gdzieś jeszcze. Wcześniej żaden dentysta nie zwrócił na to uwagi. Mi natomiast zaczęły bardzo przeszkadzać. Mam wrażenie, że teraz są bardziej widoczne niż kiedyś. Kiedy mówię czy się uśmiecham. Zastanawiam się z czego to wynika? Czy białe plamy na zębach to jedynie problem estetyczny czy powinnam zainteresować się nimi tez pod kątem zdrowotnym? Mieliście kiedyś z nimi do czynienia? Czy mogę jakoś sprawić, żeby zniknęły? Dziękuję za rady i pozdrawiam.
INTERIA.PL

Re: białe plamy na zębach - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Napisał(a): Tris -

Szukanie w internecie nie boli:https://porta(...)-zebach

Napisał(a): ~franka -

Powiem tak na moje oko - mozesz miec problemy z scieraniem sie szkliwa - a to w wyniku zbyt mocnego zaciskania szczeki lub "zgrzytania zebami" - najczesciej w nocy. Zgrzytanie zebami w zdecydowanej wiekszosci jest skutkiem stresu, leczy sie to zakladaniem na noc specjalnych szyn. Idz do dentysty, na pewno zauwazy, jesli scierasz szkliwo

Reklama

Napisał(a): ~starek -

Musisz to pokazać dentyście. Do dentysty chodzi się raz na pół roku, czego oczywiście większość osób nie robi, dlatego ponad 90% dorosłych Polaków ma próchnicę.
W każdym razie białe plamy mogą oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim mogą mówić o osłabieniu szkliwa, a tego nie można zostawić ot tak. Szkliwo się nam nie regeneruje i jego uszkodzenie to otwieranie wrót dla bakterii które zaczną zjadać ząb.

Reklama

Napisał(a): wrozska -

Też kiedyś takie miałam, jak poszłam do dentysty to mi doradził takie pasty z fluorem. Zaczęłam stosować i część plam zniknęła albo się wytarła? Nie wiem ale ich nie widać już. Ale długo to trwało, chyba z rok. Pewnie to były odwapnienia bo niestety kiedyś nie dbałam aż tak dobrze o zęby, wstyd się przyznać no ale to już przeszłość i teraz jest inaczej.
« Wróć do tematów
Do góry strony: białe plamy na zębach - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?