97
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi46
  • Ocen na +0
97 ppt ?

Bieda ma pokaz ? (47)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Bieda ma pokaz ?

Napisał(a): Gość -

gość
gość - 2500 (zaległe wypłaty)
-1000 (wakacje)
-600 (pożyczone bo na czynsz nie starczyło)
-600 (kolejny miesiąc - czynsz)
-300 (mandat)
+700 (tyle mam w portfelu)

i co z tego że mam markową kurtkę, kupiłem ją 5 lat temu.

i co mam mówić że jestem biedny ?? a kogo to obchodzi ??

Jesteś niepowazny, ktoś kto ma długi i/lub nie starcza mu do końca miesiąca nie naraża się na wydatki typu mandat. Jezdzij przepisów skoro cię nie stac na mandat.
A pomyślał może ktoś że te mandaty ma za brak biletu np w tramwaju czy autobusie?
INTERIA.PL

Napisał(a): gość -

Ja też zauważyłam taką dziwną tendencję, że najbardziej narzekają ci, którym się dobrze powodzi. Przykładów nie muszę szukać daleko, choćby moi sąsiedzi - ich córka w tym roku jechała do komunii w karocy zaprzężonej w 4 konie, mają dwa piękne samochody, ekstra ciuchy i generalnie widać, że niczego im nie brakuje. A kiedy zepsuł się zamek od drzwi do piwnicy i trzeba było dorobić nowe klucze, to z wielką łaską dała 6 zł na kluczyk. Kolejna sąsiadka też twierdzi, że żyje niemalże na krawędzi ubóstwa, a niedawno kupiła mieszkanie córce, druga córka studiuje za granicą- nikt mi nie wmówi, że ledwo wiążą koniec z końcem. Ostatni przykład to moja koleżanka, której sensem życia jest ciągłe narzekanie na finanse, a dwa razy do roku jest na zagranicznych wakacjach, lodówka zawsze pełna najdroższego jedzenia i alkoholi, w domu sprzęt i meble wysokiej klasy, kosmetyki tylko z Sephory itd.

Dlaczego tak narzekają? Powodów pewnie jest kilka. Bo my - Polacy uwielbiamy narzekać. Bo poprzez narzekanie chcą się upodobnić do tej części społeczeństwa, która ma prawdziwe powody, aby narzekać. Bo boją się, że ci biedniejsi będą coś od nich nie daj Boże chcieli. Niestety żyjemy w parszywych czasach i ten,co ma,na pewno się nie podzieli.Podzieli się ten biedny.
Pozdrawiam.

khxxx
gość
gość - 2500 (zaległe wypłaty)
-1000 (wakacje)
-600 (pożyczone bo na czynsz nie starczyło)
-600 (kolejny miesiąc - czynsz)
-300 (mandat)
+700 (tyle mam w portfelu)

i co z tego że mam markową kurtkę, kupiłem ją 5 lat temu.

i co mam mówić że jestem biedny ?? a kogo to obchodzi ??

Jasne, tak sobie tłumacz...

Jesteś niepowazny, ktoś kto ma długi i/lub nie starcza mu do końca miesiąca nie naraża się na wydatki typu mandat. Jezdzij przepisów skoro cię nie stac na mandat.
A pomyślał może ktoś że te mandaty ma za brak biletu np w tramwaju czy autobusie?

A najbardziej na biedę narzekają rolnicy. Mając dochód 180 zł na osobę w rodzinie są w stanie kształcić na studiach swoje pociechy. Tyle tylko, że te pociechy dostają najwyższe stypendia socjalne, które są dla nich "tylko takim dodatkiem, bo to rodzice dają na studia". Wiecznie jednak narzekają, że ciężko i biednie...

a ile w tej galerii było osób(mniemam że góra kilka tysiecy) a ile osób coś kupiły, pewnie zdecydowana mniejszosć, reszta przyszła aby się poszlajać, na pewno w twoim mieście są dzielnice gdzie żyją niezamozni ludzie, pojedź sobie tam, porozmawiaj, jak im się żyje to wtedy przejrzysz na oczy ze w Polsce wiele rodzin żyje skromnie, ale nie narzeka tylko pcha ten wózek do przodu

A ja sobie świetnie radzę! Polecam wszystkim, którzy nie chcą być pracoholikami. Pracuję w domu 4-5 godz dziennie, mam czas dla rodziny i swoje zainteresowania. Zarabiam świetne pieniążki a nie przepracowuję się. I o to chodzi prawda?
Polecam
pracazdomu.com/gberes

gość A ja sobie świetnie radzę! Polecam wszystkim, którzy nie chcą być pracoholikami. Pracuję w domu 4-5 godz dziennie, mam czas dla rodziny i swoje zainteresowania. Zarabiam świetne pieniążki a nie przepracowuję się. I o to chodzi prawda?
Polecam
pracazdomu.com/gberes
UWAGA LINK DO ZAWIRUSOWANEJ STRONY, NIEBIESKI EKRAN, KOMUNIKAT O KLUCZ DO WINDOWSA ! PISZĘ Z LAPTOPA ! Mirek

gość A ja sobie świetnie radzę! Polecam wszystkim, którzy nie chcą być pracoholikami. Pracuję w domu 4-5 godz dziennie, mam czas dla rodziny i swoje zainteresowania. Zarabiam świetne pieniążki a nie przepracowuję się. I o to chodzi prawda?
Polecam
pracazdomu.com/gberes
Och ach, a gdzież to nasz dzielny moderator wzór obiektywizmu i profesjonalizmu !, co dopuszcza linki nie na temat, no tak tyrystora pilnuje i jego linku o zaginionej, jak mu kazali telefonicznie warować żule ! Żenada

crsto]
gość [cytat kogo=gość 1400 zł wypłaty ... do galerii ide poogladac... jak mam niemarudzić?
A co zrobiłeś aby mieć więcej? Masz jakieś umiejętności aby więcej zarabiać? Tak gadać każdy potrafi
Po studiach ludzie pracują za tyle, co niby zrobić więcej

[/cytat

A co ty więcej chcesz po studiach? Najniższą krajowa, potem udowodnić jaki z ciebie pracownik!

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Cała Twoja wypowiedź to moje wcześniejsze obserwacje. Strasznie to dziwne. Przyznam, że od jakiegoś czasu bardzo skurczyło mi się grono znajomych, bo zaczęłam unikać tych "fałszywych narzekaczy". W rozmowach z nimi czasem czułam się niezręcznie - nie wiedziałam, czy mam ich żałować, czy pocieszać. I w dodatku musiałabym wtedy być nieszczera, bo przecież nie ma powodu żałować kogoś, kto narzeka na biedę z powodu rat, którymi spłaca... nowiutkiego forda mondeo. Czemu nie jeździ pandą?

Alicjaja
gość
Alicjaja
gość
Alicjaja
Sallamandra
Alicjaja

Niestety wszystko co napisałaś to w zupełności się z tym zgadzam również mam wśród znajomych właśnie takich co narzekają no ale ze trzy razy w roku gdzieś latają po świecie i każdy weekend jeżdżą nurkować druga sprawa która mnie nurtuje to pomoc biedniejszym lub przekazywanie pieniążków na chore dzieci do spraw nigdy nie pozostaję obojętna na ile mnie stać na tyle pomagam nie mogę powiedzieć że mam nadmiar ale na pewne rzeczy mogę sobie pozwolić. Dwa razy w roku przychodzi do mnie taka Pani która sprzedaje cegiełki na rzecz chorych dzieci najmniejszą kwotę o jaką prosi to 5zł ale jak wiadomo każdy może dać oczywiście więcej Ja jej daję 20zł bo uważam że nie zubożeje natomiast sąsiedzi obok mnie nie dają kompletnie nic!!! gdzie na placu stoją po dwa auta a trzeci służbowy kompletna ignorancja i brak współczucia na ludzką krzywdę a wiem to od tej Pani ponieważ sama mi o tym powiedziała. Drugi przykład to matka z synem w wieku szkolnym obydwoje plecaki na plecach chodzą po domach prosząc o jakiekolwiek jedzenie i ubrania również są zbywani dlaczego tak jest? Czy Ci bogatsi czują się w jakiś sposób lepsi? Dlaczego nie mogą pomóc skoro ich stać? myślę że tak jest w większości przypadków nie tylko w kręgu znajomych rodziny czy sąsiadów i z pewnością każdy biedniejszy który liczy od wypłaty do wypłaty się ze mną zgodzi. Pozdrawiam.
O matko, czytałam na jednym dechu, zero przecinków, aż się zmęczyłam.
W celu uniknięcia zmęczenia mogłaś sobie robić postoje :)

A wracając do tematu i Pani go zakładającej : no tak jest i tak będzie - nie ma co sobie tym krwi psuć. Sama jesteś w tym temacie w porządku, nie narzekasz i nie zaprzeczasz, jesteś zwyczajnie szczera, ale pewnie wiesz, że niektórzy Cię za to nienawidzą :D ludzie uwielbiają słuchać o tym, że inni mają gorzej a nie odwrotnie. To chore, ale tak już jest. Nie próbuję sobie tego na siłę wyjaśniać, dociekać odpowiedzi na 'dlaczego oni tak robią?!', bo mi to zwyczajnie do życia nie jest potrzebne (wychodzę na ignorantkę, ale kogo to obchodzi). Ja się nie wypowiadam, bo mnie nikt o stan portfela nie pyta i chwała im za to.

co ci torbo jezyka zabraklo ze interpunkcji nie uzywasz :))))))))))))))
A co to jest do chuja walca dyktando??? na drzewo!!!
Kultura oraz slownictwo, zasciankowej prostytuty.
Ooooo Dupna Pani!!! Ę Ą a schyl łeb w dół i spojrzyj bo Ci słoma z butów wystaje!!! :)
Alicjaja taka jest właśnie prostacka, chyba że sie jej potakuje, poapatrzcie na inne tematy, ale do kościoła biega pewnie jak perszing :))))
« Wróć do tematów
Do góry strony: Bieda ma pokaz ?