56
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi28
  • Ocen na +0
56 ppt ?

Bieganie jest szkodliwe? (Może zniszczyć Twoje stawy) (29)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Bieganie jest szkodliwe? (Może zniszczyć Twoje stawy)

Napisał(a): gość -

Witaj!!!

Załatwiłeś swoje kolana z przetrenowania !

Osoba wczęsniej nie uprawiająca żadnego sportu i prowadząca siedzący tryb życia powinna zacząć od chodzenia -około 2tyg.

A potem bieganie maksymalnie raz na 2-3 dni po 10minut z przerwami.
INTERIA.PL

Napisał(a): Calzare -

Jeśli nie chcesz zrobić sobie krzywdy postępuj tak jak sportowcy.

Lekka koszulka i przewiewna bielizna to podstawa w sporcie na równi z właściwą dietą dla sportowców.

Warto dobrze się przygotować zaopatrując się w potrzebne akcesoria.

Na początek zbadaj swoje możliwości cardio. Badaj puls i ciśnienie, przed oraz w trakcie biegu, nie przekraczaj progów wyszczególnionych dla danej grupy wiekowej.

Systematycznie zwiększaj wysiłek. Rób sobie przerwy, tylko wtedy dasz czas mięśniom na odbudowanie ich masy.

Wszelkie kontuzje konsultuj ze specjalistą.

Sport ma wzmacniać - sprawiać przyjemność (endorfiny) a nie wykańczać :)

Siedzenie też jest szkodliwe. Pupa może urosnąć od zwałów tłuszczu. Co ty za bzdury piszesz. Biegać nbie mogą ci, co mają zbyt dużą przemianę materii. Czyli ja. Spalam dwukrotnie więcej swojej masy niż przeciętny biegacz. A stawy będą zawsze się wycierać, gdy nie masz odpowiedniego pożywienia. Bolą Cię stawy? Wcinaj BioGlukozaminę w tabletkach. To naturalny smar dla stawów.

Reklama

Reklama

InnaPanna
Biegam już od kilku miesięcy (dość intensywnie, bo chcę zrzucić pare kilo), na początku było świetnie, ale ostatnio coś jest chyba nie tak. Kilka dni temu zaczęły boleć mnie kolana. Ciężko jest mi kucnąć a i bieganie też nie sprawia mi już takiej przyjemności.
Czy to możliwe, że coś stało się z moimi stawami właśnie przez bieganie.
(planuję wybrać się z tym do lekarza, ale jak na razie odkładam to z nadzieją, że samo przejdzie)
Nic Ci się ze stawami złotko nie stało, tylko się przetrenowałaś i bolą naderwane ścięgna. Niestety zwykle bolą dość długo. Zeby zabrać się za bieganie długodystansowe , jeśli wcześniej się nic nie robiło to trzeba trochę poczytać, albo spytać się kogoś, kto już długo biega i trochę problemów na własnej skórze:
1 z reguły (przynajmniej na początku) nie biega się codziennie, tylko najwyżej co 2-gi dzień
2 dystanse wydłuża się stopniowo - dojście do godzinnego ciągłego biegu zajmuje ok 12 tygodni, jeśli się wcześniej nie biegało.
3 poczytaj "Bieganie metodą Gallowaya" lub www. bieganie.pl - zakładka "jak zacząć"
4. dla zdrowia biega się jak najwolniej! - powoli wydłużając dystanse. Bieganie Od startu do mety na ocenę jest dobre tylko na w-f-ie prowadzonym przez sadystę w-f-istę.
5. w/g badań naukowych wieloletni biegacze mają mniejsze zmiany zwyrodnieniowe stawów niż ludzie nie ćwiczący w podobnym wieku - ruch smaruje stawy i przeciwdziała zwyrodnieniu... itd, itp.
6. jak sobie kuku zrobisz w czasie biegania, to nie idź do ortopedy, który nie biega - szkoda czasu. Robienie prób wysiłkowych i innych pierdół - kompletna strata czasu, jeśli tylko w młodości normalnie chodziłaś na w-f i nie mdlałaś po każdym bieganiu na setkę.

pozdrowienia dla biegających

doktor

Napisał(a): ck77lajkonik -

Ja właśnie byłem u lekarza z lewym kolanem,które po kilku latach biegania zaczęło mi doskwierać.Dostałem leki,krioterapię,ultradźwięki i ma pomóc.Biegałem dużo-co drugi dzień po około 15 km.Fakt,że chudłem szybko i przy 189 cm wzrostu ważyłem 84 kg.Nie wiem czy wrócę do biegania mimo,że to wspaniała rzecz,ale o zdrowie trzeba dbać i chyba zacznę więcej pływać.Tu też masz pole do popisu.Nie obciążasz kości,stawówi też dużo można zrzucić,a przy okazji poprawisz sylwetkę.Tak czy siak powodzenia i zdrowia.

Reklama

Napisał(a): HellLady -

ck77lajkonik Ja właśnie byłem u lekarza z lewym kolanem,które po kilku latach biegania zaczęło mi doskwierać.Dostałem leki,krioterapię,ultradźwięki i ma pomóc.Biegałem dużo-co drugi dzień po około 15 km.Fakt,że chudłem szybko i przy 189 cm wzrostu ważyłem 84 kg.Nie wiem czy wrócę do biegania mimo,że to wspaniała rzecz,ale o zdrowie trzeba dbać i chyba zacznę więcej pływać.Tu też masz pole do popisu.Nie obciążasz kości,stawówi też dużo można zrzucić,a przy okazji poprawisz sylwetkę.Tak czy siak powodzenia i zdrowia.
Pójście na basen wymaga więcej zachodu, przynajmniej dla babek ;D W bieganiu to zakładasz buty, robisz rozgrzewkę, mp3 w uszy i fiuu, a basen, to wiesz: musisz spakować ręczniki, strój, balsam, popływaj z 45 minut, wyrwij sobie garść włosów przy ściąganiu czepka, potem wysusz te, co pozostały (jak masz długie, to zapuszczasz korzenie przy kontakcie; poza tym powietrze z suszarki niszczy włosy), w domu wysusz cały stuff... jestem za leniwa na to wszystko ;) Ale jeśli kolano odmówi mi posłuszeństwa na dobre, to pewnie będę musiała się przerzucić na pływalnię :(

Napisał(a): ck77lajkonik -

HellLady
ck77lajkonik Ja właśnie byłem u lekarza z lewym kolanem,które po kilku latach biegania zaczęło mi doskwierać.Dostałem leki,krioterapię,ultradźwięki i ma pomóc.Biegałem dużo-co drugi dzień po około 15 km.Fakt,że chudłem szybko i przy 189 cm wzrostu ważyłem 84 kg.Nie wiem czy wrócę do biegania mimo,że to wspaniała rzecz,ale o zdrowie trzeba dbać i chyba zacznę więcej pływać.Tu też masz pole do popisu.Nie obciążasz kości,stawówi też dużo można zrzucić,a przy okazji poprawisz sylwetkę.Tak czy siak powodzenia i zdrowia.
Pójście na basen wymaga więcej zachodu, przynajmniej dla babek ;D W bieganiu to zakładasz buty, robisz rozgrzewkę, mp3 w uszy i fiuu, a basen, to wiesz: musisz spakować ręczniki, strój, balsam, popływaj z 45 minut, wyrwij sobie garść włosów przy ściąganiu czepka, potem wysusz te, co pozostały (jak masz długie, to zapuszczasz korzenie przy kontakcie; poza tym powietrze z suszarki niszczy włosy), w domu wysusz cały stuff... jestem za leniwa na to wszystko ;) Ale jeśli kolano odmówi mi posłuszeństwa na dobre, to pewnie będę musiała się przerzucić na pływalnię :(
No tak,gdybym po przeczytaniu twojego postu miał wybierać basen czy bieganie to wybrałbym bieganie.Świetnie się czułem,ale na razie buty na kołek,a później się zobaczy.Basen jest owszem czasochłonny,ale wolę to niż marnowania czasu i rezygnacji z uprawiania sportu.

Może być szkodliwe jeżeli biega się w butach bez amortyzacji albo z jakąś imitacją amortyzacji, lepiej kupić porządniejsze buty i mieć z tym spokój. New Balance ma dobre i bardzo wytrzymałe buty, kolega mi polecał, tez ma New Balance i biega w nich na maratonach, podobno jedna lepszych firm od butów.

Napisał(a): ~Olga -

Sama dieta moim zdaniem to zdecydowanie za mało. ja stosuje suplementacje kolagenu i innych składników niezbędnych do regeneracji stawów. W tej chwili postawiłam na Artikon msm bo ma najbardziej rozbudowany skład i najlepszą przyswajalność

Napisał(a): ~minik -

Nie mówię, że ci pomoże na stawy od razuhttps://noble(...)ntami/, ale przy średnich obciążeniach na siłowni, fitnessie się sprawdza idealnie. U mnie było tak, że przy rozciąganiu wszystko mi strzelało, nie mogłem się właściwie zregenerować. Zacząłem brać kolagen w wieku 35 lat, mojej żonie poleciłem, mamie, praktycznie wszystkim znajomym, bo realnie mniejsze zmarszczki poschodziły po mniej więcej 6 – może 8 miesiącach. Dokładnie nie liczyłem :) Inwestycja godna uwagi.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ultradzwieki a bieganie
Do góry strony: Bieganie jest szkodliwe? (Może zniszczyć Twoje stawy)