10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń16
  • Odpowiedzi1
  • Ocen na +37
10 ppt ?

BOHATERSKIE zakonnice ratujące chorych (2)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

BOHATERSKIE zakonnice ratujące chorych

Napisał(a): ~gość -

Koronawirus: Dramat w bocheńskim DPS. Płaczący starosta i BOHATERSKIE zakonnice ratujące chorych


Siostry dominikanki z Broniszewic (woj. wielkopolskie) opublikowały wstrząsającą relację na temat sytuacji w bocheńskim DPS-ie. To właśnie one zostały przez starostę bocheńskiego poproszone o pomoc w opiece nad pensjonariuszami ośrodka, w którym szaleje epidemia koronawirusa. Ze stałych pracowników praktycznie nie ma już nikogo kto by nie był zakażony SARS-CoV-2, lub nie przebywałby w kwarantannie.

O pomoc w opiece nad pensjonariuszami DPS-u miał w Wielki Piątek poprosić siostry dominikanki starosta bocheński. Chorymi nie ma się tam kto zająć, ponieważ w ośrodku szaleje koronawirus i praktycznie cały personel albo jest zakażony, albo przebywa w kwarantannie.

Sytuacja jest tak dramatyczna, że jak opisały zakonnice starosta miał płakać, gdy przez telefon prosił o udzielenie wsparcia. Siostry nie zawiodły! Na miejscu już zjawiło się kilka z nich. Dotarły one z Krakowa i Białej Niżnej (gm. Grybów), a dodatkowo w akcję zaangażowały również krakowskich dominikanów.

- Nasze Siostry zgłosiły się do opieki w Domu Pomocy Społecznej w Bochni (szalejący tam koronawirus wyłączył prawie cały personel i Podopieczni zostali bez opieki). Mamy tam już 7 Sióstr, dojeżdżają kolejne 4 i jeszcze docierają bracia dominikanie do pomocy - wszyscy się tam zamykają z Podopiecznymi, nie wiadomo jak długo. Ale brakuje sprzętu ochronnego, a nie możemy pozwolić, żeby zostali bez podstawowych środków opieki - relacjonują na swoim profilu FB siostry dominikanki z Broniszewic.https://www.s(...)Zb.html
INTERIA.PL
« Wróć do tematów
Do góry strony: BOHATERSKIE zakonnice ratujące chorych