13
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń248
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +8
13 ppt ?

ból gardła w ciąży (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

ból gardła w ciąży

Napisał(a): ~Ulka -

Cześć! Jestem w ciąży i nie wiem, co robić. Jestem przeziębiona już od kilku dni, wszelkie domowe, naturalne sposoby nie pomagają na ból gardła. Boję się zaszkodzić dziecku, więc jestem bardzo ostrożna w działaniu. Do lekarza mam termin dopiero na poniedziałek, a do tego czasu nie wiem, jak sobie poradzić. Może macie jakieś pomysły jak poradzić sobie z bólem gardła w ciąży? Tak, aby nie zaszkodzić dziecku i nie musieć faszerować się tonami leków. Z góry dziękuję, pozdrawiam
INTERIA.PL

Re: ból gardła w ciąży

Napisał(a): ~Ala -

A to kilka sprawdzonych sposobów na ból gardła w ciąży:
płukanie gardła roztworem wody utlenionej (4 łyżeczki na ok. pół szklanki przegotowanej i przestudzonej wody),
płukanie gardła roztworem soli kuchennej (1 łyżeczka soli na szklankę wody),
płukanie gardła naparem z ziół np. z tymianku, szałwii i rumianku lub rzepiku (zioła dostępne w torebkach ekspresowych zaparzać zgodnie z instrukcją na opakowaniu),
płukanka z miodu (4 łyżki miodu na 1 szklankę ciepłej wody),
napar z siemienia lnianego na ból gardła i kaszel (zaparzone siemię lniane łączymy z miodem i popijamy kilka razy dziennie),
syrop z cebuli (poszatkowaną cebulę umieścić w szczelnie zamkniętym pojemniku i zasypać cukrem. Gdy cebula puści sok stosować 1 łyżkę stołową kilka razy dziennie),
tantum verde – występuje zarówno w postaci aerozolu jak i tabletek do ssania. Jeśli masz wątpliwości, zawsze lepiej skonsultować się z lekarzem.

Reklama

Napisał(a): ~marta -

Ból gardła w ciąży potrafi być naprawdę uciążliwy, ale nie ryzykowałabym z jakimikolwiek lekami bez konsultacji z lekarzem. Próbuj dalej ratować się naturalnymi domowymi sposobami. Próbowałabym w początkowej fazie z ssaniem plasterków cytryny. Kolejnym wspomagaczem jest miód. Można dodawać go do herbaty, ale należy pamiętać by nie przekraczała 40 st., bo wysoka temperatura niszczy lecznicze właściwości miodu!

Napisał(a): ~poniak -

Można spytac farmaceutę w aptece czy jakieś pastylki na ból gardła albo aerozole mają przeciwwskazania dla ciężarnych kobiet :) Leki są badane pod kątem szkodzenia ciążarnym albo karmiącym więc tutaj nie ma wielkich zagwostek. Oczywiście warto na bieżąco poruszać z lekarzem takie problemy bo przeziębienie przytrafia się każdemu i warto być zabezpieczonym na przyszłość.

Reklama

Napisał(a): GelovoxEkspert -

Dzień dobry,

w trakcie przeziębienia na skutek m.in bakterii, wirusów czy utrudnionego oddychania przez nos może dojść do podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Następstwem działania tych czynników może być ból oraz przewlekłe zapalenie gardła. W trakcie choroby oprócz działania przeciwbólowego, zalecam również zadbać o regenerację warstwy ochronnej błony śluzowej jamy ustnej i gardła oraz jej nawilżenie. Do nawilżenia błony śluzowej jamy ustnej i gardła polecam zastosować GeloVox. Podczas ssania tabletki GeloVoxu wytwarza się oryginalny kompleks hydrożelowy zawierający kwas hialuronowy, który tworzy skuteczną powłokę nawilżającą błonę śluzową. Brak jest danych przemawiających przeciw stosowaniu tabletek do ssania GeloVox w ciąży i w czasie karmienia piersią. Po więcej informacji na temat bólu i zapalenia gardła zapraszam na stronę internetową: http://gelovo(...)gardla/

W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji,
Ekspert marki GeloVox

Reklama

Napisał(a): ~tyt -

Do nawilżania górnych dróg oddechowych stosuję Novama Familino Proi sprawdza się w domowych warunkach. Od roku żadnego serwisu. Tyle akcesoriów dostajesz przy zakupie, że nie trzeba robić dodatkowych zakupów. Około 200 złotych kosztuje, więc myślę, że to dobra opcja na początek.

Napisał(a): ~arek -

W jednej z przychodni widziałem inhalatorhttps://novam(...)arancja i jest całkiem mobilny. Na wyjazdach się nawet sprawdził, więc nie mam wątpliwości, co do jakości. Zapalenie płuc u żony wspomagająco, u syna astma standardowo do leczenia inhalatorem. Oszczędzamy na lekarzach. Włoscy producenci inhalatorów to poza tym światowa czołówka.

Napisał(a): karolamilkowska -

W ciąży bardzo mocno należy uważać na siebie, ponieważ branie tabletek nie jest wskazane, ponieważ mogą zaszkodzić dzieciątku. gdy byłam w ciąży to podczas przeziębienia piłam naturalny sok z noni, który udało mi się zamówić na stronie cieszsiezdrowiem i wszystko przeszło.
« Wróć do tematów
Do góry strony: ból gardła w ciąży