6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń55
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +0
6 ppt ?

bol plecow w ciazy - co robic? :( (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: bol plecow w ciazy - co robic? :(

Napisał(a): Gość -

1. Połóż się na podłodze i wyciągnij ręce nad głową i staraj się wyciągnąć tak jakbyś chciała palcami dotknąć do czegoś co masz za głową. Nie napinaj mięśni brzucha! Potem rozluźnij się i powtórz "sięganie" kilka razy.
2. Połóż się i podłóż pod plecy termofor z ciepłą wodą. Może być tez poduszka elektryczna, byle na krótko.
3. Spytaj gina o nieinwazyjną maść rozgrzewającą, powinien ci powiedzieć co możesz lub nie stosować w zależności od zaawansowania ciąży.

Reklama

Napisał(a): A44 -

krolowazycia o tak ja sie podpinam, mam z tym problem i robie sobie oklady jakies i staram sie lezec duzo ale co mi to moze dac tak naprawde niewiele :( help mamuski, każda propozycja się przyda :D
Pływanie odciąży kręgosłup i wzmocni mięśnie. Zapytaj o to swojego ginekologa.

Reklama

Napisał(a): Gość -

Bole plecow u kobiet w ciazy i swiezo po porodzie wiaza się z adaptacja organizmu przyszlej mamy do rozwijajacego się dziecka. Ulegaja rozluznieniu wiezadla, poszerza się miednica, zmieniaja się warunki anatomiczne, które wymagaja jeszcze kilku miesiecy po porodzie by wrocic do stanu sprzed ciazy. Gdy w tym okresie wystapia bole kregoslupa jest trudno je zdiagnozowac standardowyi metodami, które w wiekszoci sa przeciwwskazane w tym okresie zycia. Przez pierwsze 3 miesiace ciazy można stosowac metode McKenzie, a przez caly okres ciazy i po porodzieterapie ortomanualna - jest ona jedną z nielicznych, co do których nie ma przeciwwskazań do stosowania w trakcie ciąży. Więcej na ten temat tutaj:http://www.ru(...)lizowac
Jeśli macie jakieś pytania - chętnie odpowiem.
« Wróć do tematów
Do góry strony: bol plecow w ciazy - co robic? :(