9
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń38
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +1
9 ppt ?

Ból skroni- dlaczego? (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ból skroni- dlaczego?

Napisał(a): ~patka -

Hejka, czy wiecie może co może wywoływać silny ból głowy w tych miejscach? Od pewnego czasu odczuwam pewien dyskomfort związany własnie z częstym bólem głowy przypominającym pulsowanie- czasami z jednej, czasami z drugiej strony. Wspomnę też, że mam problemy z zatokami, ale nigdy wcześniej odczuwałam takiego nacisku w miejscu skroni. Nie jest to jakiś straszny ból, ale jednak zauważalny, dlatego też trochę się martwię. Czy to jest normalne przy zatkanych zatokach? Czy ktoś wie co to może być?


INTERIA.PL

Re: Ból skroni- dlaczego?

Napisał(a): karaniny -

Najczęściej bóle skroni są niegroźne, tylko czasami moga łączyć się z czymś poważniejszym: poczytaj sobie o tym. Jednak z tego co się orientuję, zazwyczaj takie dokuczliwości są związane z przemęczeniem, emocjami, brakiem snu, zmianą pogody, czasami także pojawiają się podczas miesiączki albo po jakimś jedzeniu, które nam nie służy. Bóle głowy często też wynikają z różnego rodzaju powikłań po stłuczeniach lub uszkodzeń odcinka szyjnego albo kręgosłupa.

Re: Ból skroni- dlaczego?

Napisał(a): rafalkozuchowski -

To może być normalny ból głowy albo już początku migreny. Bolą Cię także czasem oczy? To ból z obu stron czy tylko z jednej? Ja sam wiem coś o tym, bo od kilkunastu lat miewam migreny i nie jest to nic przyjemnego. Oby u Ciebie to był zwykły ból skroni! Najlepiej skontaktuj się z lekarzem - neurologiem i dowiedz się więcej.

Re: Ból skroni- dlaczego?

Napisał(a): ~jakortaa -

Bóle skroni mogą mieć wiele podłoży nie tylko neurologiczne. Miałam coś podobnego i w moim przypadku złotym środkiem okazały się olejki konopne takie jakhttps://konop(...)p-OG/23 bo od brania tabletek to sobie jeszcze tylko narządy wewnętrzne popsułam polecam leczenie naturalną medycyną niekonwencjonalną - wychodzi to o wiele lepiej.

Re: Ból skroni- dlaczego?

Napisał(a): ~olisu -

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem.https://ranki(...)eurolog Diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI) pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guz mózgu tętniak. Właściwe rozpoznanie i zaklasyfikowanie bólu głowy pozwala dobrać skuteczne leczenie. Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne. Ból głowy dotyka około 42% osób dorosłych. Do najczęstszych bólów głowy należy migrena i napięciowy ból głowy.

Re: Ból skroni- dlaczego?

Napisał(a): ~Basiaooo -


Witam, nazywam się Baśka, chorowałam na fibromialgię przez 9 lat. To była masakra, w Polsce się tego nie leczy, ani nawet nie diagnozuje...ciągle wciskano mi miliony innych chorób ale nie fibromialgię. Dopiero w klinice w Asklepios w Hiszpanii postawili właściwą diagnozę i przeprowadzili terapię wskutek której dziś mnie nic nie boli bez przyczyny!! Dopiero jak uderzyłam kolanę w blat stołu poczułam ból który po chwili zniknął...jakie to niesamowite uczucie gdy ból – przechodzi!!! zamiast ciągnąć się latami bez przerwy....
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ból skroni- dlaczego?