137
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi82
  • Ocen na +0
137 ppt ?

Ból w dolnej części pleców (83)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ból w dolnej części pleców

Napisał(a): Gość -

Od kilku lat odczuwam bóle w odcinku lędźwiowym pleców. Rzadko odczuwam to za dnia, natomiast kiedy kładę się wieczorem do łóżka przez kilka minut nie potrafię myśleć o niczym innym. Rwie mnie straszliwie i czasem sama muszę się pomasować, żeby temu ulżyć. Na regularne masaże i tego typu rzeczy niestety nie mam czasu. Czy możecie polecić jakieś sposoby na to, żeby "zrelaksować" lędźwie bez pomocy osób trzecich? Zaczęłam się poważnie martwić, bo mam 25 lat, a z każdym dniem jest coraz gorzej.

Będę ogromnie wdzięczna za wszelką pomoc!
INTERIA.PL

Re: Ból w dolnej części pleców

Witam!
Jeśli znajdziesz trochę czasu wieczorem oglądając tv lub siedząc przy komputerze (pracując nawet w tym czasie) to polecam Ci matę-materac masująco-rozgrzewający. Położysz na fotel, podłączasz do prądu, ustawiasz prędkość, czy częstotliwość i masz przyjemne z pożytecznym. Naprawdę polecam. Jest to koszt w granicach 150 zł, ale można także zaopatrzyć się w droższą ok. 1000 zł, ale efekt gwarantowany dożywotnio:-) Są łatwo dostępne na Allegro.
Pozdrawiam.

Reklama

Gorąca kąpiel , końska maść i do łóżka. Jak bardzo boli wygrzewający plaster równiez pomaga można go kupic za pare złotych w aptece.
Fantastycznie można kregosłup wzmacnić poprzez ćwiczenia zwane "Martwym ciągiem" na fitness, można jednak samemu w domu ćwiczyć. Polecam to sprawdzony sposób.

Reklama

Napisał(a): gość -

najlepiej to zdiagnozować przyczynę tego bólu, bo bóle w dolnej części pleców lub też brzucha mogą mieć różne podłoże - u mnie akurat ból ten był spowodowany infekcją pęcherza, pomógł mi antybiotyk i potem przez dłuższy czas brałam suplement prouro.

mi się wydaje, że to chyba będzie zwykłe zwyrodnienie - miałam podobne bóle, byłam u lekarza i powiedział, że to od złej postawy, polecił mi zakup maty masującej, na regularne masaże mnie nie stać, udało mi się znaleźć tani sklep internetowy z szerokim asortymentem mat masujących, więc nie będziesz musiała wydać 1500 zł, żeby poczuć się lepiej, rzuć sobie okiem:http://www.ma(...)e.net/, a do lekarza na wszelki wypadek też się udaj:)

Reklama

a może do lekarza czas? I zmiana materaca? Najpierw jakieś tabletki, chociaż na zwalczenie bólu i spokojny sen, później gimnatyska.
Ja polecam też maty masujące, bo czasami bóle pleców wynikają ze stresu i napięcia, z którego nie zdajemy sobie sprawy, a kŧóre schodzi z nas wieczorem. Ja właśnie takie miałam, kupiłam sobie matę i wyeliminowałam wiele stresujących czynników. Mam taką matę, naprawdę polecam:http://www.ma(...)sc.html

Daj sobie spokój z tymi matami! Idź do lekarza i porządnie się zbadaj,zacznij od ginekologa niech zrobi USG,jeśli ten nic nie wykryje,to idź do zwykłego lekarza opowiedz o problemie i poproś o USG,bóle mogą być spowodowane,zmianami ginekologicznymi,chorymi nerkami,przeziębieniem pęcherza,jeśli wszystko w porządku to wtedy można stwierdzić,że to jednak kręgosłup,wydać pieniądze na masaże,maty i inne.Jeśli chcesz to wyleczyć to najpierw wyeliminuj te poważniejsze choroby,które możesz mieć,a zwyczajnie nic o tym nie wiesz.

ja na takie bóle stosuję rezonator biofotonowy, używam go juz jakiś czas, i moje bóle, które były nie do zniesienia wcześniej, stały się dużo lżejsze, mogłam spokojnie zmniejszyć dawkę leków przeciwbólowych, a mimo to ból słabnie, dlatego polecam to urządzenie.

Bardzo pomaga rozgrzanie dolnej części pleców. Nie zawsze jest możliwość skorzystania z masażu, maty masujące za tysiące złotych też nie zdziałają tego, co profesjonalne zabiegi. Polecam zaopatrzyć się w wełniany ocieplacz na lędźwia. Może kojarzyć się z ludźmi starej daty, jednak regularne jego stosowanie przynosi niesamowite efekty. Jeśli nie chcesz góralskich wzorów, to znalazłam medyczne ocieplacze o bardzo zgrabnym wyglądzie:http://iltex.(...)odrowy/
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ból w dolnej części pleców
  • ból w dole pleców
  • ból kręgosłupa w dolnej części
  • bol kregoslupa w dolnej czesci
  • ból dolnej części pleców
  • ble w dolnej czci krgosupa forum
  • mam gorcy brzuch i boli mnie krgosup
  • bul dolnej czesci kregoslupa
  • bl w dole kregosupa forum
  • ból w dolnej części kręgosłupa