138
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń5 tys.
  • Odpowiedzi83
  • Ocen na +0
138 ppt ?

Ból w dolnej części pleców (84)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Ból w dolnej części pleców

Napisał(a): Gość -

Witam. Ja również mam poważne problemy z kręgosłupem. Boli mnie w szczególności w części szyjnej. Koleżanka poleciła mi metodą mckenziego słyszeliście coś na ten temat? Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie? Będę wdzięczna za wszystkie uwagi.http://www.mc(...)ie.pl/- to jest ich strona internetowa.
INTERIA.PL

o kręgosłup należy dbać również w pracy, gdyż tam spędzamy bardzo dużo czasu, ja osobiście polecam dla wszystkich, którzy pracują przy biurkach http://www.ef(...)tyle.pl wyposażone w mechanizm ORTHOPEDIC, który już od dawna został uznany na zachodzie a oczywiście u nas ludzie o tym dopiero teraz się dowiadują.

Polecam , naprawdę się sprawdza.

Reklama

Napisał(a): gość -

Szanowni Państwo,

coraz więcej osób zmaga się ostrymi bólami ramion, pleców i kręgosłupa. Nieleczone objawy mogą doprowadzić do bardzo poważnych zwyrodnień, dlatego nie wolno ich lekceważyć. Za tego typu problemy zdrowotne odpowiada przede wszystkim siedzący tryb życia, zgarbiona pozycja ciała, brak ruchu, stres, a nawet zbyt miękki materac czy poduszka. Istnieje jednak kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą nam zachować zdrowy kręgosłup i zmniejszyć uciążliwy ból. Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się fototerapia, czyli metoda leczenia wykorzystująca promieniowanie podczerwone. Światło o długości fali 720-15000 nm działa rozgrzewająco na tkanki, polepszając przez to ich ukrwienie i zmniejszając napięcia mięśniowe. Podczerwień pobudza i wzmacnia organizm wspierając jego zdolność do regeneracji. Promieniowanie IR pomaga w walce z bólami kręgosłupa, bólami stawów, stanami zapalnymi i zwyrodnieniami.

BIO-MEDEX

Reklama

Reklama

Witam,

Ból kręgosłupa lędźwiowego jest dość powszechnym schorzeniem i istnieje co najmniej kilka sposobów radzenia sobie z nim. Dla osób, u których standardowe metody leczenia zawiodły, dużą szansą może być udział w badaniach klinicznych z użyciem innowacyjnych leków.

W Polsce działają profesjonalne ośrodki medyczne, które prowadzą badania nad lekami mającymi na celu wyleczenie bólu dolnego odcinka kręgosłupa, przy jednoczesnym niwelowaniu skutków ubocznych (w szczególności uciążliwych zaparć). Oczywiście uczestnicy badania mają zapewnioną bezpłatną opiekę lekarzy, darmowe leki oraz zwrot kosztów dojazdu.

Wszystkim zainteresowanym polecam stronę (...)

Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa
Wysokość trzonów kręgów zachowana, nierówne zarysy płytek pokrywających trzon kręgów -guzki
Schmorla, drobne osteofity na krawędziach
Stan po stabilizacji międzykolczystej na poziomie L3/L4

Poziom L1/L2/L3 i L4/L5 - bez cech przepukliny tarczy międzykręgowej

Poziom L3/L4 - efekt próżni, obniżenie wysokości i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy

Poziom L4/L5 - obniżenie wysokości i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek
oponowy
Poziom L5/S1 - ok 5mm kręgozmyk przedni; obustronnie przerwanie ciągłości łuków kręgu L5, typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy.

Co pan DR.Sadzi o tym opisie.Bo odczuwam dretwienie lewej nogi.Czy mój kregosup jakim jest stanie według tego opisu. I jak sobie pomóc aby noga mnie przestała rwać. A nie raz jest tak tak jak prady.A najbardziej to ze mnie boli w prawym boku na dole odcinek ledzwiowy.Mi sie wydaj l5/s1.Co robic . Cwiczenia robie co dziennie .Non stop chodze na rehabilitacje a ból nadal sie utrzymuje.Najgorzej jest ze cały czas boli mnie w prawym boku ledzwiowy. Wie pani jak to leczyc.

Ból może mieć wiele przyczyn. Mnie często spotyka ból w boku. Czytałam ostatnio ciekawy artykuł o http://poradn(...)m-boku/ i muszę przyznać, że bardziej namieszałam sobie w tym w głowie :-) Najczęściej kłucie w prawym boku kojarzone jest z ostrym zapaleniem wyrostka robaczkowego. Inną przyczyną kłucia w prawym boku jest zarażenie się chorobą pasożytniczą. Dodatkowo może być to związane z cyklem owulacji. Dlatego chyba jednak pójdę do lekarza i już nie będę się internetowo leczyła :-)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ból w dolnej części pleców
  • ból w dole pleców
  • ból kręgosłupa w dolnej części
  • ból dolnej części pleców
  • bol kregoslupa w dolnej czesci
  • bol w dolnej czesci plecow oraz bol brzucha
  • bol na dole plecow gdy sie klade
  • bole dolnej czesci kregoslupa
  • ból pleców forum
  • ból w dole plecow