99
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi20
  • Ocen na +0
99 ppt ?

bóle brzucha, zgaga i mdłości - co mi jest? (21)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

bóle brzucha, zgaga i mdłości - co mi jest?

Napisał(a): Gość -

Witam wszystkich
Mam pewien problem, mniej więcej od świąt i nie bardzo wiem co mi jest. Na początku myślałam że to przez świąteczne obżarstwo, bo bolał mnie żołądek, miałam zgagę, uczucie pełności i sytości, ale to trwa cały czas... za każdym razem gdy tylko coś zjem mam wrażenie że jestem przepełniona i wszystko podchodzi mi do gardła, mam mdłości... w ogóle straciłam ochotę na jedzenie... dodam że na pewno nie jestem w ciąży, co sugerował mi lekarz... Pytałam lekarza co to może być i czy jakichś badań nie można by zrobić, a on powiedział że nie ma podstaw na razie, żebym sprawdziła czy nie jestem w ciąży albo czy się za bardzo nie stresuję czymś. To się nazywa racjonalna porada specjalisty, szkoda gadać...
Możecie mi coś poradzić? Miał ktoś z Was podobne dolegliwości? Ja w ogóle nie mam pomysłu co to może być i co z tym zrobić... dzięki za pomoc
INTERIA.PL

Re: bóle brzucha, zgaga i mdłości - co mi jest?

wybierz się do jakiegośdobrego gastrologa, ja natwoim miejscu nie lekceważyłbym tego, to możebyć początek jakichśproblemów z układem pokarmowym jak refluks albo przepuklina rozworuprzełykowego tak więc nie ma co zwlekać, lepiej sięprzebadać i wiedzieć co ci jest

Mnie zawsze po świętach męczy zgaga i pieczenie, tak więc wiem jak się czujesz :) W te święta nie było tak źle, wiedząc czego się spodziewać pilnowałem się i nie szalałem, zwłaszcza w sylwestra z piciem ;) Próbowałaś brać jakieś leki? Mi na zgagę pomaga polprazol, na te święta byłem przygotowany i wyekwipowany, lecz na szczęście tylko raz był w użyciu;) Ważne jest też by unikać pewnych rodzajów pokarmów, alkoholu na przykład, ekhm... :( no i ostrych potraw, to zabójstwo dla żołądka, choć niestety do tej pory lubiłem najeść się porządnej chińszczyzny ;) pozdrawiam i zdrowia życzę, Marek

Reklama

Wlasnie, tez nmysle ze kluczem do twoich dolegliwosci moze byc zla dieta. Moze jesz za tlusto albo przesadzilas w swieta i twoj zoladek sie zmeczyl? Sprobuj dac mu troche czasu, przejdz na jakas lekka diete, pij duzo wody niegazowanej, zrezygnuj z kawy i herbaty, papierosow, alkoholu. Pij za to herbatki ziolowe, polecam rumianek albo dziurawiec.

O tak, ja też polecam zmianę diety, to zdecydowanie lepszy krok niż sięganie od razu po leki. Czasem wystarczą niewielkie zmiany w jadłospisie czy sposobie życia i problem znika. Lekarze niestety nie zawsze tak uważają i często przepisują jakieś świństwa od razu... tak więc ciesz się, że twój nie zrobił tak od razu!

Reklama

jasne że dieta to ważna sprawa ale nie zgadzam się że zastąpi wszystkie leki one też są potrzebne przecież. ja od kilku lat cierpię na zdiagnozowany refluks żołądkowo przełykowy i owszem dieta jest bardzo ważna i tryb życia ale bez leków to ja jednak długo bym nie wytrzymał. dopiero połączenie tych dwóch rzeczy daje zadowalające efekty i przynosi poprawę. samą dietą nie pozbędziesz się na przykład HP dopiero odpowiednie leki mogą skutecznie ją wyeliminować. wiem bo sam przez to przechodziłem.

Witam, u mojego męża również pół roku temu zdiagnozowano refluks, ale leczenie nie przynosi efektownych rezultatów niestety. Próbójemy różnych metod, przekopałam się już przez setki stron i foruw wypróbowując różne metody i sposoby, dieta, spanie w pozycji pół siedzącej, ale poprawy nie widać... jedynie siemie lniane trochę pomaga. Próbujemy też różnych leków, maż początkowo przyjmował controloc20, potem 40, ostatnio zmieniliśmy na Helicid20, bierze już dwa tygodnie ale też efektów nie widać... czy ktoś może polecić jakieś SPRAWDZONE metody na tę chorobę? Czy można się z tego wyleczyć???

Reklama

Ja cierpię na refluks od 13 roku życia. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie korzystne jest ciągłe zmienianie leków. Rozumiem że nie wszystkie przynoszą natychmiastową poprawę, ale aby terapia danym preparatem była skuteczna musi trwać określony czas, zwykle kilka tygodni. Przerwanie stosowania leku i zmiana na inny bez konsultacji z lekarzem to w ogóle głupota moim zdaniem. Ja ze swojego długotrwałego leczenia mogę powiedzieć że w moim przypadku najlepiej sprawdził się Polprazol i Gasec. Pozdrawiam wszystkich.

A ja w ogole nei biore lekow. Wszyscy lekarze sa przekupieni przez firmy farmacetyczne i przepisuja tylko to za co kase dostaja i tyle. Lecze sie sama i najlepiej na tym wychodze. I najtaniej i najzdrowiej, ot co.

nie sluchaj jej i nie lecz sie sama , lepiej sie przebadac , wydaje mi sie ze te badanie nazywa sie diaskoskropia, mialem to robione i okazalo sie ze mialem bakterie na zoladku ktore leczylem dwa miesiace. Objawy byly takie ze mialem bole brzucha, uczucie sytosci , brak apetytu , i brzuch wywalony jak bym byl w ciazy.

Objawy które opisujesz są mi znane - zgada,bóle brzucha męczyły mnie przez około 3 miesiące - koszmar. Z tym że ja miałem trochę stresów, ale nie relaks mi pomógł, bo stres to mój codzienny kompan. Pomógł mi preparat ziołowy i to już w dwa tygodnie po pierwszej dawce. Potem mogłem jeść co chciałem - samą kiełbasę albo nawet cebulę! Wcześniej bym chyba leżał cały dzień i z skręcał się z bólu. Naprawdę polecam!http://www.or(...)emid=95

mi na bole brzucha polecili buscopan. tez pomaga jak zjesz cos ciezkiego. moze go sprobowac, a poza tym zmienic diete. widocznie na niektore pokarmy masz zgage a jesli do tego dochodzi stres to pojawiaja sie bole brzucha, ktore warto wyeliminowac czyms rozkurczajacym.

Lekarz według mnie częściowo miał racje, bo bóle brzucha często spowodowane sa stresem. Gdybym byla Tobą to poszłabym i zrobiła podstawowe badania (krew, mocz, może nerki i wątroba). Gdyby było wszystko ok, wtedy dałabym z dwa tygodnie czasu. W tym czasie meliska, mało stresu, buscopan. Ten zestaw polecam

Napisał(a): 01021939 -

Jestem w podobnej sytuacji,wykonałem wszyskie możliwe badania i nic nie stwierdzono a ja w dalszym ciągu zyję z tym problemem.Zażywam leki na wzdęcia i IPP 40 na ryfluks,pomaga w znikomym zakresie lecz zawsze coś bo nie jestem chodzacym BALONEM z myślą że zaraz pęknę.Właśnie mamy taką służbę zdrowia która ze wszech miar pomaga ludziom z dolegliwościami.Należy im życzyć takiego samopoczuciw wówczas może by zrozumieli nas.

Napisał(a): Tolek11 -

Witaj szczerze mówiąc według mnie faktycznie przydała by Ci sie porada specjalisty. Należało by uda sie do lekarza. Według mnie to mogą być wrzody. Możesz leczyć się samemu doraźnie lekami z apteki ale pomogą na krótko dlatego lekarz powinien przepisać coś na receptę. Powodzenia.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Zgaga I mdłości
  • mdłości zgaga
  • zgaga i mdlosci
  • ból brzucha zgaga
  • ból żołądka zgaga nudności
  • zgaga mdoci
  • bol brzucha i niedobrze
  • zgaga mdłości ból brzucha
  • ciagle mdlosci i bol brzucha
  • ból brzucha zgaga nudności
  • mdłości i zgaga
  • zgaga bol brzucha
  • zgaga nudnosci
  • mdłości ból brzucha zgaga
  • ciagle nudnosci i bol podbrzusza
Do góry strony: bóle brzucha, zgaga i mdłości - co mi jest?