87
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń833
  • Odpowiedzi74
  • Ocen na +18
87 ppt ?

Bóle kręgosłupa- co radzicie? (75)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Bóle kręgosłupa- co radzicie?

Napisał(a): Gość -

Gość DO lekarza? Osoby piszące takie porady chyba nigdy u ortopedy nie były... Raz - że traktują pacjentów jak przedmioty, dwa - na wizytę czeka się wieki, trzy - baaaaaaardzo często się mylą.
Dwa sposoby na zdrowy kręgosłup:
- pierwszy to masaże - rozluźniają spięte mięśnie pleców i poprawiają ukrwienie - szybka regeneracja tkanek i likwidacja bólów mięśniowych.
(można chodzić do masażysty lub kupić sobie taki fotel -http://www.be(...)php?p=0 )
- drugi to tak jak dużo osób pisało basen - poprawia umięśnienie pleców, a przez to kręgosłup jest lepiej "trzymany"

najlepiej oczywiście łączyć te dwa sposoby. Lekarz wyśle cię na oświetlanie jakimś badziewiem co nic nie da, zapisze leki przeciwbólowe(z czasem stracą siłę), albo poradzi to co ja...
Zgadzam się w 100% mialam problem ze względu na biust, a basen plus masaż to najlepsze rozwiązanie, ale do masowania zaprzęgłam mojego męża ;)
INTERIA.PL

Reklama

Napisał(a): marasbone -

Ja mam problem z odcinkiem piersiowym, głównie przez nieodpowiednie krzesło w pracy, które nie podpiera akurat tej części pleców. Na początku ten ból po pracy mi dość znacząco doskwierał, ale wziąłem się za tą część pleców na siłowni jeszcze mocniej, wzmocniłem głównie mięsień czworoboczny i najszerszy grzbietu i nie boli już. Przeczytaj sobie tą notkęhttp://blog.h(...)85.html , tu masz kilka porad jak zapobiec takim bólom lub je zmniejszyć

ja myślę, że możesz zarejestrować się do lekarza (pewnie poczekasz z pół roku, ja ostatnio dowiedziałam się, że na nfz na usg mogę dostać się dopiero w styczniu) a w tym czasie szukać jakiś naturalnych metod poradzenia sobie z bólami w kręgosłupie. ja polecam ci stronę hopl.pl, to strona o medycynie holistycznej, czyli w skrócie jeśli boli cię kręgosłup to trzeba znaleźć przyczynę tego bólu i ją wyeliminować a proces leczenia powinien też odnosić się do ogólnego samopoczucia. czyli, że nie wystarczy się wyleczyć z medycznego punktu widzenia, ważne jest także samopoczucie. myslę, że warto poszukac jakiś niekonwencjonalnych metod na ten ból bo może ominie cię branie leków i nieprzyjemne wizyty u lekarza a zaszkodzić sobie na pewno nie zaszkodzisz :)

Reklama

zdecydowanie basen i masaże - ja raz na parę miesięcy jadę nie do żadnej kliniki ale do spa - tam nie dość że profesjonalnie mnie wymasują to jeszcze uczta dla zmysłow i ładuję w ten sposób baterię psychicznie :) Ja sobie jezdze do Primavery Spa nad morzem i moge polecic kazdemu.

Napisał(a): gość -

Główną przyczyną bólów krzyża współczesnego człowieka są infekcje, najczęściej w przewodzie pokarmowym , a to z powodu "nowoczesnej" sztucznie pędzonej żywności, która robi spustoszenie w przewodzie pokarmowym.

Reklama

Napisał(a): Bette -

Zmagam się ze strasznymi, rwącymi bólami barku od dłuższej pracy przy komputerze. Dochodzi do tego,że nie mogę się odwrócić. Zastanawiałam się czy nie skorzystać z pomocy rehabilitanta, bo same masaże nie pomagają mi, proszę o info na temat sprawdzonych miejsc w okolicach Łowicza

Od kiedy używam kosmodisk, nie używam leków, gdy poczuję ból , zakładam i za parę minut nie odczuwam żadnego bólu. Nie żartuję, wcześniej bralam tabletki, zastrzyki żele, rehabilitację, blokady - teraz swięty spokój. Jak porządnie boli to człowiek powinien spróbować wszystkiego.

najlepiej udać się do lekarza, bo samemu można sobie zrobić jeszcze większą krzywdę. Ja też miałem problemy z kręgosłupem, z początku lekko mnie bolało, z biegiem czasu coraz mocniej. Poszedłem do lekarza i tak już trochę za późno, ale zrobił mi badania, rtg, a potem wysłał na rehabilitację. I przyznam, że dopiero to mi pomogło. Oczywiście dodatkowo chodziłem na basen, ale to za zgodą rehabilitanta. Żabka faktycznie jest niewskazana na kręgosłup. Ale pływanie na plecach już jest lepsze. Ale rehabilitant z KRM (gabinetu, do którego chodziłem) przestrzegał mnie przed leczeniem się na własną rękę i odkładaniem wizyty u lekarza, przy następnych bólach. Już wiem, że nie ma co zwlekać i po prostu od razu iść do lekarza. On będzie wiedział co zrobić:)

Z bólami kręgosłupa nie ma żartów, najlepiej wybrać się do lekarza POZ, który wystawi skierowanie do specjalisty, a ten na badania specjalistyczne i ewentualnie zleci rehabilitację, a wtedy tylko wybrać miejsce i grzecznie czekać. Można, jeżeli kogoś denerwują limity na własną rękę znaleźć ośrodek rehabilitacyjny.

uważam, że w twoim wypadku dobrze by było jechac na turnus rehabilitacyjny, nie ma się co łudzić, że kręgosłup to nie są przelewki i trzeba o niego bardzo dbać, tai turnus pomógłby Ci wzmocnić mięśnie kręgosłupa, ciekawą oferte turnusów rehabilitacyjnych ma Primavera Spa w Jastrzębiej Górze, warto o ty pomyśleć

Bajka, malowniczy dworek, lekarze i rehabilitanci jak dobre wróżki. Zaopiekują się człowiekiem tak profesjonalnie, że człowiek nie postrzega pobytu tam jak związanego z leczeniem, pojedz tam ze swoim kręgosłupem, a poczujesz różnicę
« Wróć do tematów
Do góry strony: Bóle kręgosłupa- co radzicie?