87
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń816
  • Odpowiedzi74
  • Ocen na +18
87 ppt ?

Bóle kręgosłupa- co radzicie? (75)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Bóle kręgosłupa- co radzicie?

Napisał(a): Gość -

ale przede wszystkim jakiś dobry fizjoterapeuta. ja przez pół roku regularnie chodziłam na basen i w ogóle mi to nie pomagało. dopiero kilka wizyt w Fizjomedzie sprawiło, że przestało boleć. no i dostałam indywidualnie opracowany zestaw ćwiczeń, dzięki czemu, pomimo siedzącego trybu życia, ból nie wraca.
Najważniejsze to trafić do dobrego specjalisty. nie ma co się leczyć na własną rękę.
INTERIA.PL

Re: Bóle kręgosłupa- co radzicie?

Napisał(a): Gość -

Najlepiej jest wzmacniać regularnie mieście kręgosłupa. Ja ostatnio zaczęłam również odczuwać ból w plecach. Ale podejrzewam ze to bardziej od raku ruchu spięły mi się mięśnie. Ostatnio dostałam wskazówkę od kart tarota zhttp://www.as(...)era.pl/ bym uważała na plecy i udała się do lekarza więc chyba coś w tym jest.

Reklama

Re: Bóle kręgosłupa- co radzicie?

Napisał(a): MaciejM -

Martitta Najlepiej jest wzmacniać regularnie mieście kręgosłupa. Ja ostatnio zaczęłam również odczuwać ból w plecach. Ale podejrzewam ze to bardziej od raku ruchu spięły mi się mięśnie. Ostatnio dostałam wskazówkę od kart tarota zhttp://www.as(...)era.pl/ bym uważała na plecy i udała się do lekarza więc chyba coś w tym jest.
A mi karty powiedziały, ze spotkam piękną blondynkę :) Ciągle czekam i czekam :)

Reklama

Reklama

Re: Bóle kręgosłupa- co radzicie?

Napisał(a): Gość -

Niestety bóle kręgosłupa dopadają wcześniej czy później każdego kto prowadzi siedzący tryb życia. Czytałem, że teraz 80% dzieciaków w wieku szkolnym ma wady postawy. Stąd biorą się późniejsze bóle i konieczność terapii. Ja osobiście skorzystałem z usług http://www.sz(...)p?id=52 Mają ciekawe sposoby terapii, programy profilaktyki, a nawet gimnastykę dla seniora :) Ogólnie zalecam więcej ruchu. Obecnie modny jest nordic walking, ale ja jakoś nie mogę się przekonać :)

Re: Bóle kręgosłupa- co radzicie?

Napisał(a): gość -

Oczywiście w pierwszej kolejności lekarz. A ze "wspomagaczy" bardzo polecam rzeczy z gorczycy -przetestowane na mojej mamie - działają przeciwzapalnie, rozgrzewają i uśmierzają ból
Ja kupiłam mamie w tym sklepiehttp://www.me(...)alna.pl taki pas na okolice lędźwiową kręgosłupa i fajnie mamie pomaga materac z gorczycy na którym śpi i odpoczywa

Re: Bóle kręgosłupa- co radzicie?

Napisał(a): Gość -

Ja jak miewałam bóle kręgosłupa to kiedyś brałam tabletki, później przestały pomagać. Było ciężko dopóki koleżanka poleciła mi krem znieczulający ze strony http://www.na(...)rost.pl bardzo tani i skuteczny. Szybko się wchłania i znieczula skórę w miejscu posmarowania. Ja posmarowałam kręgosłup i ból ustał na kilka godzin. W ogóle go nie czułam. polecam :)

Re: Bóle kręgosłupa- co radzicie?

Napisał(a): ~manka63 -

Znają się na fibromialgii w Alicante w klinice Asklepios (o nich mowa -https://www.terapiasdesalud.es/ ). Polecam ich z całych sił jeśli tylko ktoś dostrzegł u siebie takie objawy jak boleści w mięśniach i stawach, bezsenność, jakiś generalnie niezidentyfikowany ból organizmu, którego nie można przypisać do konkretnej dolegliwości. Tak było właśnie u mnie, lekarze mi diagnozowali różne choroby ale nikt fibromialgię.

Re: Bóle kręgosłupa- co radzicie?

Napisał(a): ~bartosz79 -

Na pewno rozciąganie się, ćwiczenia i spacery bardzo korzystnie wpłyną na Twój kręgosłup. Oczywiście wizyta u lekarza może także być bardzo dobrym pomysłem w Twoim przypadku. Ja także ze względów na tryb pracy miałem problem z bólami kręgosłupa ale zawsze brałem Gardan i zaraz przechodziło.

Re: Bóle kręgosłupa- co radzicie?

Napisał(a): ~ginny -

Wizyta u ortopedy/neurologa. Trzeba poznać przyczynę tego bólu. Możliwe że też wskazane będzie zrobienie rezonansu, przy takich dolegliwościach lekarze często zlecają. Na szybko zrobisz w Wizji v w Łodzi na terenie szpitala chorób płuc w Łagiewnikach - do dwóch dni. Odcinek kręgosłupa za 370 zł

Re: Bóle kręgosłupa- co radzicie?

Napisał(a): ~intrusia -

Oczywiście,że tak. Teraz nawet bardzo młodzi ludzie narzekają na bóle kręgosłupa, sprzyja temu niestety siedzący tryb życia, brak ruchu itp. Ja swego czasu miałam bardzo uciążliwe bóle ale poradziłam sobie z nimi poddając się terapii Biomag i leczeniem pulsacyjnym polem magnetycznym
« Wróć do tematów
Do góry strony: Bóle kręgosłupa- co radzicie?