17
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń236
  • Odpowiedzi15
  • Ocen na +0
17 ppt ?

bóle pleców (16)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

bóle pleców

Napisał(a): Gość -

Witam wszystkich,
Od kilku miesięcy mojemu mężowi dokuczają bóle pleców, brał już różne środki przeciwbólowe przepisane przez lekarzy, ale niespecjalnie pomagają. Mąż ma 40 lat i ma bóle głównie w odcinku lędźwiowym, pracuje fizycznie i nic z tym nie można zrobić. Mąż nie chce słyszeć o wizycie u lekarza, a leki które mu kupuję w aptece nie pomagają na długo. Czy możecie polecić coś co mu pomoże?
INTERIA.PL

Re: bóle pleców

powinnas wysłac swojego mezulka do lekarza, co to za leczenie jak nei wiadomo co mu dolega tak naprawde. tak to moze niepotrzebnie sie meczycie, a to mzoe byc przeciez jakies powazne schorzenie! nie lekcewarz tego, bo sie moze zle skonczyc i dopiero bedzie. powiedz mezowi ze jak nie pojdzie do lekarza to go nigdy bolec nie przestanie a bedzie jeszcze bardziej, jesli nadal nie chce otym slyszec, to znaczy ze mocno przesadza i bol jest do wytrzymania. coz, jego sprawa.

Reklama

Mój mąż też miał problemy z plecami. Brał różne przeciwbólowe rzeczy, chodził po lekarzach, a najskuteczniejsza okazała się zmiana materaca i poduszki :) Może i u was takie proste rozwiązanie starczy? Z leków przeciwbólowych pomaga mu refastin, tyle że jest na receptę. Warto poszukać też innych sposobów na złagodzenie objawów, może niech mąż zapisze się na basen, więcej odpoczywa, rzuci palenie (jeśli pali oczywiście;) Życzę dużo zdrowia dla męża :)

Reklama

Moim zdaniem Pani mąż powinien zaprzestać doraźnego leczenia i czym prędzej zgłosić się do lekarza. Ogólnodostępne leki nie przyniosą trwałej poprawy ani rozwiązania problemu, a po pewnym czasie, jak sama pani zauważyła, przestaną działać. Nic nie zastąpi wizyty u specjalisty, który zdiagnozuję przyczynę bólu i dobierze odpowiednią terapię przeciwbólową i przeciwzapalną. Ćwiczenia fizyczne wzmacniające mięśnie brzucha i pleców są jak najbardziej wskazane, jednak też przed ich doborem zasięgnęłabym porady lekarskiej. Pozdrawiam serdecznie, Maria.

Reklama

Witam serdecznie,
bardzo proszę o odpowiedź czy ktoś wie, co oznaczają silne bóle w okolicy prawej łopatki?
Parę dni temu bóle były dość silne, później ustąpiły na jeden dzień i znowu jest coraz gorzej, zwłaszcza przy jakichś czynnościach np. zmywaniu. Rano po przebudzeniu natomiast przez jakąś godzinę plecy w ogóle mnie nie bolą.
Później ból się nasila, najgorzej jest wieczorem. Ból nie promieniuje, boli cały czas w jednym punkcie.
Proszę o odpowiedź

Masaże masażami, na ogół może pomagają, ale na krotka metę, najlepiej jak sam zacznie się odpowiednio regularnie gimnastykować, np, ćwiczenie tzw. brzuszka, wystarczy trochę odpowiedniej fachowej literatury w tym temacie, samo zaparcia, to tak jak w kwestii jedzenia, jesteś tym co jesz !!!

Witam wszystkich tych którzy nie radzą sobie z bólami pleców. Znam na to doskonały sposób. Jest mata relaksacyjna na bóle pleców i nie tylko firmy Turboplast. Produkt ten posiada wiele pozytywnych opinii zarówno klientów indywidualnych jak i opinie specjalistów. Jest to bezpieczny a zarazem bardzo skuteczny sposób na walkę z bólem pleców ale i nie tylko. Więcej na naszej stronie internetowej www.turboplast.com Gorąco zachęcam do spróbowania tej maty gdyż ona naprawdę działa.

Przede wszystkim wzmocnienie mięśni pleców. Wtedy pozbywasz się przyczyny bólu. Do tego basen. Leki przeciwbólowe, na radzenie sobie z bólem. Polecam też masaże. Raz w tygodniu masaż rozluźnia plecy, uwalnia na pewien czas od bólu. Ale najważniejsze są ćwiczenia.

Ja właśnie mam skrzywienie kręgosłupa i mam ćwiczenia od fizjoterapeuty, do tego chodzę na basen, ale nie mogę pływać żabką, bo to źle działa na kręgosłup, do tego biorę pyralginę na ból i raz w tygodniu chodzę na masaż pleców. Po kilku miesiącach takiej terapii dolegliwości bólowe się dużo zmniejszają.

Hej,
Ja miałam poważny problem z bólem kręgosłupa, próbowałam wszystkiego: pływanie, masaże, maści- nic nie przynosiło efektów. Chodziłam od specjalisty do specjalisty i nic nie pomagało, nie mogłam wstać z łóżka. Pomogła mi metoda mckenziego polega ona na samodzielnych ćwiczeniach, systematycznie powtarzanych w domu.
« Wróć do tematów
Do góry strony: bóle pleców