12
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń100
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +9
12 ppt ?

Brak zrozumienia rodziców (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Brak zrozumienia rodziców

Napisał(a): gość -

Cześć,to mój pierwszy wpis ponieważ już od dłuższego czasu zastanawiałam się czy szukać już tu pomocy to jednak zdecydowałam się bo już nie daje rady. Mam starszego brata o 2 lata. On ma wszystko, modne ubrania, jeździ na wszystkie wycieczki szkolne, teraz jedzie do Anglii w styczniu.rodxice zawsze dają mu na wsyztko o co poprosi. Uczymy się tak samo. Ja nawet lepiej od niego niewiele ale lepiej. On ma w pokoju komputer i telewizję i laptopa. A ja mam tylko telefon.juz nie wspomnę jak wygoda jego pokój a jak mój. Kompletna różnica jakości i estetyki.jestem zawsze gorzej traktowana i czasem jak coś mówię reakcja rodziców jest taka jakby mnie nie było nawet zdarzało się że mówili na mnie brzydkie słowa .barfzo często płaczę, jest mi bardzo przykro. Nie piszcie żeby iść do dziadków itp.bo oni już wiedzą i nic nie mogą zrobić.dlaczego tak jest? Pomoże ktoś? Póki nie jest za późno. 😞

Reklama

Re: Brak zrozumienia rodziców

Napisał(a): Gość -

aliada Jesteś adoptowana.
Ja widzę jeszcze inną opcję :) Znam przypadek, małżeństwo miało dwóch synów, młodszy był dużo gorzej traktowany od starszego, w tym przypadku gość po prostu się dowiedział że nie jest biologicznym ojcem młodszego.

Reklama

Reklama

Re: Brak zrozumienia rodziców

Napisał(a): boozar -

bardzo często się zdarza że rodzice faworyzują starsze dziecko . co nie znaczy wcale że pozostałe dzieci mniej kochają .
Być może w twoim przypadku stwierdzili że nie potrzebujesz na co dzień telewizora i komputera tak jak twój starszy brat.
a może ze względu na brak środków lub też brak mediów (internet, gniazdo antenowe) zainstalowali telewizor i komputer w pokoju brata ale z myślą byście wspólnie w miarę potrzeb z nich korzystali.
Z punktu widzenia prawa. Dopóki nie uzyskujesz dochodów nic tak naprawdę nie należy w domu do ciebie bądź brata. wszystko jest własnością gospodarstwa domowego w którym decyzje o nabyciu bądź zbyciu podejmują twoja mama lub tata. Wiec wszystko w pokoju brata jest tak samo twoje jak jego.

Ale tak szczerze ode mnie: wiem że u młodych ludzi hormony i emocje szaleją i ciężko zapanować nad złością ale spróbuj powstrzymać gniew i na spokojnie porozmawiać z mamą o tym co cie trapi. mama na pewno postara się ci pomóc.
Pamiętaj że twój tata i mama robią wszystko dla was bezinteresownie. Jedyną zapłatą dla nich jest wasza bezcenna miłość. Ja osobiście dla jednego uśmiechu moich dzieci jestem wstanie góry przenieść.

Przeżyłem już parę latek na świecie. Miałem wiele różnych pretensji i złości, mam też starszego o 2 lata brata. Wiem jak to jest :) ale z perspektywy czasu powiem ci że życie jest naprawdę piękne i wspaniałe a miłość jest najwyższą wartością jaką możesz znaleźć.

A rodzina jest jak owoc miłości który trzeba pielęgnować. Nie niszcz go przez drobne nieporozumienie. wybacz, przytul się czasem do mamy, taty, uśmiechnij się do brata .
( Uśmiech to jedyna rzecz która zawsze wraca.) Będzie dobrze

Powodzenia
« Wróć do tematów
Do góry strony: Brak zrozumienia rodziców