48
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +9
48 ppt ?

Brzydki zapach z pralki (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Brzydki zapach z pralki

Napisał(a): 95maagdaa -

Hej, podpowiedzcie proszę co robię źle. Mam pralkę 2 lata i od pewnego czasu pranie brzydko pachnie. Nie jest to kwestia, że za długo leżało w zamkniętym bębnie, bo wyciągam je od razu. Z wcześniejszą nie miałam tego problemu i pranie zawsze ładnie pachniało. Czego to może być przyczyna i co z tym zrobić?
INTERIA.PL

Reklama

Re: Brzydki zapach z pralki

Napisał(a): Gość -

Żadne płyny czy wyszukane proszki, weź butelkę zwykłego taniego octu, wsyp torebkę proszku do pieczenia i szybko zamknij pralkę bo tam rozpocznie się prawdziwy tajfun piany.

Niech pralka popracuje z tą miksturą a potem włącz tylko płukanie.

Smród znika jak zaczarowany.

Tak samo można "odsmrodzić" wiele sprzętu w toalecie oraz ta bardzo tania mikstura dużo lepiej od cudownych wynalazków usuwa osady po wodzie.

Reklama

Napisał(a): Blandare51 -

zbigniew1933 Żadne płyny czy wyszukane proszki, weź butelkę zwykłego taniego octu, wsyp torebkę proszku do pieczenia i szybko zamknij pralkę bo tam rozpocznie się prawdziwy tajfun piany.

Tak samo można "odsmrodzić" wiele sprzętu w toalecie oraz ta bardzo tania mikstura dużo lepiej od cudownych wynalazków usuwa osady po wodzie.
... ale smrod to najczesciej zza i spod pralki, zza i spod zmywarki itd......

Napisał(a): Gość -

Blandare51
zbigniew1933 Żadne płyny czy wyszukane proszki, weź butelkę zwykłego taniego octu, wsyp torebkę proszku do pieczenia i szybko zamknij pralkę bo tam rozpocznie się prawdziwy tajfun piany.

... ale smrod to najczesciej zza i spod pralki, zza i spod zmywarki itd......
Najbardziej śmierdzi jak ktoś do pralki zwymiotuje.

Zdarzyło się to u mojego wujka ( księdza) gdy kilku proboszczów zorganizowało sobie u niego libację alkoholową połączoną z oglądaniem niezbyt zbożnych filmów.

Na drugi dzień gosposia stwierdził że cuchnie właśnie z pralki a po włożeniu głowy do bębna odkryła że zalega w niej cuchnąca kleista substancja pomieszana z resztkami źle pogryzionych kawałków świń i kurcząt a to wszystko na rzuconych tam wcześniej gaciach.

Reklama

Napisał(a): ~mech-agd -

Źle nic nie robisz - po prostu zbyt rzadko używasz programu gotowania...
Rada - litr octu do bębna i włącz program gotowania. Można skrócić do minimum, ale jeśli mocno capi - lepiej normalny czas. Wyłącz wirowanie. Jeśli masz możliwość - zmniejsz ilość płukań. Jedno płukanie wystarczy, a wodę zaoszczędzisz.

I tak raz w miesiącu, albo program gotowania częściej...

W przypadku wyjątkowo mocnego smrodu - powtórzyć lub za pierwszym razem wlać 2 litry octu - musi pomóc

Napisał(a): ~doradca -

Sposob z octem i z soda oczyszczona idealny,leje butelke zwyklego octu wlaczam pralke i szybko wsypuje cala torebke sody jeszcze przed pobraniem wody przez pralke ja mam program 30 min wiec go wlaczam tyle wystarczy na oczyszczenie pralki,spruboj bo warto.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Brzydki zapach z pralki