Odpowiadasz na:
Brzydki zapach z pralki

95maagdaa
Temat dodał(a):
95maagdaa -
Hej, podpowiedzcie proszę co robię źle. Mam pralkę 2 lata i od pewnego czasu pranie brzydko pachnie. Nie jest to kwestia, że za długo leżało w zamkniętym bębnie, bo wyciągam je od razu. Z wcześniejszą nie miałam tego problemu i pranie zawsze ładnie pachniało. Czego to może być przyczyna i co z tym zrobić?

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Brzydki zapach z pralki

Napisał(a): ~doradca -

Sposob z octem i z soda oczyszczona idealny,leje butelke zwyklego octu wlaczam pralke i szybko wsypuje cala torebke sody jeszcze przed pobraniem wody przez pralke ja mam program 30 min wiec go wlaczam tyle wystarczy na oczyszczenie pralki,spruboj bo warto.

Napisał(a): ~mech-agd -

Źle nic nie robisz - po prostu zbyt rzadko używasz programu gotowania...
Rada - litr octu do bębna i włącz program gotowania. Można skrócić do minimum, ale jeśli mocno capi - lepiej normalny czas. Wyłącz wirowanie. Jeśli masz możliwość - zmniejsz ilość płukań. Jedno płukanie wystarczy, a wodę zaoszczędzisz.

I tak raz w miesiącu, albo program gotowania częściej...

W przypadku wyjątkowo mocnego smrodu - powtórzyć lub za pierwszym razem wlać 2 litry octu - musi pomóc

Reklama

Napisał(a): Gość -

Blandare51
zbigniew1933 Żadne płyny czy wyszukane proszki, weź butelkę zwykłego taniego octu, wsyp torebkę proszku do pieczenia i szybko zamknij pralkę bo tam rozpocznie się prawdziwy tajfun piany.

Niech pralka popracuje z tą miksturą a potem włącz tylko płukanie.

Smród znika jak zaczarowany.

Tak samo można "odsmrodzić" wiele sprzętu w toalecie oraz ta bardzo tania mikstura dużo lepiej od cudownych wynalazków usuwa osady po wodzie.
... ale smrod to najczesciej zza i spod pralki, zza i spod zmywarki itd......
Najbardziej śmierdzi jak ktoś do pralki zwymiotuje.

Zdarzyło się to u mojego wujka ( księdza) gdy kilku proboszczów zorganizowało sobie u niego libację alkoholową połączoną z oglądaniem niezbyt zbożnych filmów.

Na drugi dzień gosposia stwierdził że cuchnie właśnie z pralki a po włożeniu głowy do bębna odkryła że zalega w niej cuchnąca kleista substancja pomieszana z resztkami źle pogryzionych kawałków świń i kurcząt a to wszystko na rzuconych tam wcześniej gaciach.

Reklama