7
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń26
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +0
7 ppt ?

Budowa domu? Trudne do wykonania? (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Budowa domu? Trudne do wykonania?

Napisał(a): gość -

Witam. Czy jesteście w trakcie budowy, czy już może zakończyliscie? Podzielcie się wrażeniami. Zwłaszcza gdyby były tu kobiety, które podjęły się tego zadania i co najważniejsze sprostały? Pewnie nie będzie takich wpisów, bo zazwyczaj panie wybierają już tylko przysłowiowe zasłony. Wszystkie uwagi w cenie. Czy to jest trudne, mam na myśli pilnowanie ekipy, której zleca się taka pracę. Warto budować?
INTERIA.PL

Re: Budowa domu? Trudne do wykonania?

Napisał(a): ~Marcello -

Przede wszystkim warto zwracać uwagę na szczegóły. Czasami pewne rzeczy wychodzą pod jakimś czasie od wybudowania. Bardzo ważna jest dobra wentylacja inaczej po pewnym czasie możesz mieć problemy z wilgocią. Słyszałeś o systemach rekuperacyjnych?

Reklama

Napisał(a): ~Helena23 -

Jestem w trakcie budowy domu i owszem to nie lada wyzwanie. Tak jak już zostało wspomniane warto zwracać uwagę na szczegóły, każdy aspekt jest ważny i zawsze należy korzystać z jak najlepszych źródeł.
Nieważne czy chodzi o fundamenty, wybieranie okien, ocieplenie domu czy jego ogrzewanie. Z tym ostatnim akurat mam teraz do czynienia i gdyby ktoś zastanawiał się co wybrać, polecam ogrzewanie gazowe. Jako dostawcę wybrałamhttps://tezet.pl , zainwestowałam w ich przydomowy zbiornik z gazem i jeden kłopot z głowy. Oczywiście, pracy zostało jeszcze mnóstwo. :)

Napisał(a): ~Weronika -

Budować! Jasne, że budować :) nie ma to jak mieszkać we własnym domu z całą rodziną. Masz gdzie wrócić, masz swoją prywatność, swoją przestrzeń. Na lata! Na zawsze :) Ja dopiero wprowadziłam się do własnego domu i nie wyobrażam sobie mieszkać inaczej. Dodatkowo mamy takie czasy, że budowa nie zajmuje już wielu lat i mnóstwa oszczędności. Wybudowaliśmy nasz dom w 3 miesiące, i wydaliśmy dużo mniej ze względu, że jest to domek szkieletowy i ekologiczny. Budowaliśmy z firmą Domy z Natury -https://domyz(...)oferta/ polecam ich katalog na tej stronie, można dokładnie zobaczyć wszystkie koszty. Polecam! Buduj! :)

Reklama

Napisał(a): ~Mateusz89 -

A jaki piec wybraliście do siebie do domu ? bo mu mieliśmy nie lada dylemat. Odwiedziliśmy wiele film i każdy proponował co innego. Dopiero mój znajomy polecił nam firmę https://kotly-dragon.pl , która dobrała piec do wymiarów naszego domu - nie za duży i nie za mały.

Reklama

Napisał(a): ~Aldi78 -

Moim zdaniem to zależy, jak ta budowa jest zorganizowana. Nasz dom budowała do stanu surowego firma Espiro Property. Obawialiśmy się budowy, bo wiadomo - pierwszy raz, jest to pewna inwestycja, my też nie mamy za dużo czasu, aby wszystkiego pilnować. Ale okazało się, że niepotrzebne były nasze obawy, bo budowa szła gładko, sprawnie i nie wymagała naszej "superwizji". Od doboru projektu, przez jego adaptację aż po prace budowlane mogliśmy liczyć na firmę w każdej sprawie. Tak że jeśli się weźmie sprawdzoną, profesjonalną firmę, to moim zdaniem nie jest to wcale trudne do wykonania.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Budowa domu? Trudne do wykonania?