15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń90
  • Odpowiedzi14
  • Ocen na +-4
15 ppt ?

Bulion warzywny przepisy (15)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Bulion warzywny przepisy

Napisał(a): gość -

Bardzo łatwo jest zrobić bulion warzywny, weź wszystkie warzywe które lubisz , które często dodajesz do zup. Wszystkie razem ugotuj je w wodzie i dopraw przyprawami które lubisz , a na samym końcu jak już ważywa będą miękkie zmiksuj je i daj do słoiczków. gotową papkę czyli bulion warzyny dodawaj do zup :)

Napisał(a): gość -

Tutaj masz potrzebne składniki na bulion warzywny : 3 średnie marchewki
3 średnie pietruszki
pół bulwy dużego selera
1 por -biała część + zielone liście na końcową fazę gotowania
1 duża zwykła cebula + 2 ząbki czosnku
6 ziaren ziela angielskiego
6 ziaren pieprzu czarnego
4 listki laurowe
lubczyk suszony- 3 łyżeczki lub świeże liście
sól- doprawiamy na koniec gotowania według uznania
3 litry wody z kranu ( część wody wyparuje podczas gotowania)
Jeśli mamy młody seler z liśćmi to używamy cała bulwę selera ponieważ są one małe, a liście dokładamy na 20 min przed końcem gotowania, nada mu to aromat oraz lepszy smak.
To samo dotyczy jeśli mamy świeże liście lubczyku-dodajemy tak jak liście selera na 20 min przed końcem gotowania. Liście pora dokładamy w identyczny sposób.

Reklama

Napisał(a): ~darinkkka -

Zawsze miałam problem z przygotowaniem bulionu i sięgałam po kostki bulionowe, ale ich skład mnie przerażał ilością chemii... Ostatnio odkryłam buliony Krakusa w butelce - mają zdrowy skład bez glutaminianu, konserwantów i zagęstników. Polecam szczerze!

Napisał(a): ~mamamaksia -

@Darinka, to również mój patent na zdrowy i smaczny obiad! Te buliony Krakusa mają na prawdę świetny skład bez glutaminianu, polepszaczy smaku, zapachu i koloru. Można bezpiecznie gotować z nich nawet dla dzieci. A smak rzeczywiście nie ustępuje domowym bulionom!

Reklama

Napisał(a): ~Weronika -

Dziewczyny ja również jestem od niedawna fanką tych bulionów Krakusa. Świetnie się sprawdzają nie tylko przy zupach, ja dodaje je również do sosów czy kaszy. Dania są naprawdę smaczne, szybkie w przyrządzeniu i zdrowe bo bez konserwantów.

Napisał(a): Gość -

Widzę, że nie tylko ja stałam się fanką nowych bulionów Krakusa. Świetna sprawa jak nie ma się czasu na godzinne stanie nad garami, a dania z warzywnym czy drobiowym są naprawdę przepyszne. Dla mnie ważne jest też to, że mają świetny skład, żadnej chemii, konserwantów- sam wspaniay smak i aromat!

Reklama

Napisał(a): ~Daria Nowicka -

Da się! Trzeba mieć warzywa i duuużo czasu plus (w moim przypadku) cierpliwości. Mam inny sposób - kupuję bulion warzywny w szklanej butelce od Krakusa bez chemii i polepszaczy smaku i zapachu w składzie, wlewam do wody i już - gotowe a na dodatek smakuje domowo!

Napisał(a): Gość -

Dla mnie gotowanie grzybowej kiedyś było koszmarem. Kupowane suszone grzyby zawierały robaki, a zup z torebek nie uznaje. Dlatego gdy odkryłam koncentrat grzybowej Krakus od razu musiałam go kupić. Zupa wyszła naprawdę smaczna, jak na moim domowym wywarze z suszonych grzybów. W składzie brak chemii więc warto używać.

Napisał(a): ~altka -

jeśli chodzi o bulion to ja też korzystam z tego gotowego bulionu z Krakus z tego względu że nie zawsze wykorzystam cały gar bulionu, wiec po co tyle gotować jak np potrzebuje szklanki, wtedy lepiej kupić gotowy bulion i wykorzystać tyle ile potrzebujemy.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Bulion warzywny przepisy