18
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń133
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +37
18 ppt ?

„BURACTWO” BĘDZIE ŚWIĘTOWAŁO!!! (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

„BURACTWO” BĘDZIE ŚWIĘTOWAŁO!!!

Napisał(a): ~lis2012 -

Na dzień 11.11.2018 r. przypada 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. I to nieudolne Państwo nie potrafi zorganizować godnej oprawy tej okrągłej rocznicy. Całe społeczeństwo powinno w tym święcie uczestniczyć. Ta wyjątkowa rocznica powinna być obchodzona bardzo uroczyście. Powinny odbywać się defilady. Liczne koncerty, parady i festyny. Politycy i urzędnicy państwowi powinni wygłaszać przemówienia o tematyce patriotycznej. A wieczorem pokazy sztucznych ogni.
Ale w Polsce tym ułomnym Państwie przed tym świętem debatuje się o marszach: legalnych, nielegalnych, półlegalnych. „Buractwo” zapowiada maszerowanie z faszystowskimi i ksenofobicznymi hasłami. Przed tym świętem społeczeństwo zamiast przygotowywać się do uroczystego świętowania. Drży, ze strachu przed demolką w Warszawie.
INTERIA.PL

Re: „BURACTWO” BĘDZIE ŚWIĘTOWAŁO!!!

Napisał(a): ~lis2012 -

Święto Narodowe Francji - obchodzone 14 lipca. Upamiętnia wybuch Wielkiej Rewolucji Francuskiej 14 lipca 1789 r., zapoczątkowanej zdobyciem Bastylii. Wtedy została obalona monarchia absolutna we Francji. Popularną karą we Francji w tamtych czasach było skazywanie na gilotynę. Ścięto na niej króla Francji Ludwika XVI i jego małżonkę Marię Antoninę pochodzącą z Austrii. We Francji obchody tego święta są bardzo uroczyste. Są pokazy sztucznych ogni i defilady. Podczas tego święta śpiewa się Marsyliankę, hymn Francji.

Re: „BURACTWO” BĘDZIE ŚWIĘTOWAŁO!!!

Napisał(a): ~lis2012 -

Dzień Niepodległości - święto państwowe w Stanach Zjednoczonych obchodzone corocznie 4 lipca w rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, co miało miejsce w 1776 roku. W Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych odbywają się liczne koncerty, parady i festyny. Tradycją są również przemówienia o tematyce patriotycznej wygłaszane przez polityków i urzędników państwowych. Natomiast po zmierzchu mają miejsce pokazy sztucznych ogni.

Reklama

Re: „BURACTWO” BĘDZIE ŚWIĘTOWAŁO!!!

Napisał(a): ~lis2012 -

Dzień Pamięci - święto obchodzone w krajach Wspólnoty Narodów na cześć poległych żołnierzy w wojnach obchodzone 11 listopada. W ten dzień o godzinie 11 cześć poległym oddawana jest w formie dwóch minut ciszy. Każdy z obywateli, o ile ma sposobność, przystaje na tę chwilę. Święto upamiętnia podpisanie rozejmu kończącego I wojnę światową 11 listopada (o godzinie 11 nastąpiło zawieszenie broni). Dzień ten nazywany jest także Dniem Maku, z uwagi na zwyczaj noszenia w tym dniu sztucznych maków przypiętych do ubrania na znak pamięci. Maki te są sprzedawane przez Brytyjską Legię Królewską, a dochód przeznaczony jest na rzecz weteranów. Dzień ten jest też obchodzony m.in. w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Belgii.

Reklama

Re: „BURACTWO” BĘDZIE ŚWIĘTOWAŁO!!!

Napisał(a): ~wy i my -

Godna oprawa jest w programie ale wam zawsze jest źle, źle, źle taka wasza natura. Najlepiej by było (dla was) gdyby Pan prezydent maszerował z czekoladowym orłem na czele, a... to by było super, to by było w waszym stylu :)))))))) ale nie w naszym!!!

Re: „BURACTWO” BĘDZIE ŚWIĘTOWAŁO!!!

Napisał(a): ~lis2012 -

USA OSTRZEGA PRZED OBCHODAMI 11 listopada 2018 r.!!!
Na profilu Departamentu Stanu pojawił się alarm bezpieczeństwa związany z obchodami w Warszawie 11 listopada 2018 r. cyt: "11 listopada, w związku z polskim Dniem Niepodległości, będzie miało miejsce szereg wydarzeń. Od gmachu Sejmu do Wybrzeża Szczecińskiego przejdzie marsz. W poprzednich latach miały miejsce brutalne scysje pomiędzy manifestantami i kontrdemonstrantami".

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: „BURACTWO” BĘDZIE ŚWIĘTOWAŁO!!!