19
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń586
  • Odpowiedzi13
  • Ocen na +0
19 ppt ?

Buraki (14)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Buraki

Napisał(a): Gość -

Hej dziewczyny!
Podejrzewam ze ten watek juz kiedys byl ale przegladajac poprzednie dyskusje nic nie znalazlam.
Otoz robilam wczoraj barszcz Ukrainski i za sprawa burakow wygladam dzisiaj jak ostatnie nieszczescie (purpurowe lapy). Szorowanie nic nie pomoglo! :(
Zazwyczaj kroje buraki w rekawiczkach ale tym razem nie moglam ich znalezc...
Jakie macie sposoby na 'odburaczanie' rak?
Pomocy!
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Buraki

Zawsze od lat stosuje kwasek cytrynowy,ale ostrzegam jeśli masz jakieś skaleczenia to trochę będzie szczypało.
Należy nasypać odrobinę kwasku cytrynowego na dłonie jeśli zajdzie potrzeba dosypać i wcieram,ale................należy to potem zmyć zimna wodą.Wytrzeć ręce do sucha i dopiero umyć mydłem pod ciepłą wodą,a potem wetrzeć krem do rąk.
Robię tak od............................lat.Pozdrawiam

NATIE mam taki sam problem z tym że nie moge sie domyć po wszelkich warzywach i owocach,a mocno mnie barwia i żaden kwasek nie pomaga .Jedyny sposób to zapobiegać czyli rękawiczki do obierania ,a jeśli brak to chociaż dobrze rece natłuścic przed.W moim przypadku pranie ręczne odpada-wszelkie detergenty mnie uczulają mydło zreszta też.:(( wyczytałam że mozna to myć wodą utlenioną ale nie bardzo wierze w to że podziała -jak masz sprawdż i powiedz czy to coś dało..?!!

Reklama

Gutka nie masz racji kiedy miałam działkę to też stosowałam kwasek cytrynowy,bo w rękawiczkach nie potrafiłam niczego robić i zawsze po tym miałam czyściutkie ręce.Nieraz koleżanki śmiały się ze mnie,że nic nie robię,albo tylko w rękawiczkach!!Pozdrawiam

Elkamor ja nie powiedziałam że nie działa- tylko że na mnie kwasek nie działa.... po kwasku z czerwonych po buraczkach mam rece jakbym orzechy włoskie obierała..(też gotowałam barszczyk i ubrałam tylko jedną rekawiczke w efekcie mam dwa palce ufarbowane) i z doświadczenia wiem ze u mnie predzej samo sie zmyje niż po kwasku.Kiedyś (dawno) pytałam lekarza dlaczego tak mi sie robi bo akurat bure rece miałam a on stwierdził że to przez żelazo nie pamietam czy chodziło o niedobór czy nadmiar ale raczej niedobór bo mam anemie całe życie .Nie wiem jaki to ma związek ale tak mówił.

Z moich obserwacji wynika, że najbardziej farbują się miejsca gdzie jest suchy naskórek (u mnie dookoła paznokcji i palec wskazujący). Żeby zapobiec farbowaniu, należy przed rozpoczęciem pracy z farbującymi warzywami dłonie dobrze natłuścić. Nie należy jednak używać do tego celu kremów (chemia, zapachy) lecz oliwy lub zwykłego oleju. Dokładnie oliwę wmasować a potem umyć ręce ciepłą wodą bez mydła. Plamy będą mniej "wżarte" w skórę.

Hej dziewczyny!
Podejrzewam ze ten watek juz kiedys byl ale przegladajac poprzednie dyskusje nic nie znalazlam.
Otoz robilam wczoraj barszcz Ukrainski i za sprawa burakow wygladam dzisiaj jak ostatnie nieszczescie (purpurowe lapy). Szorowanie nic nie pomoglo! :(
Zazwyczaj kroje buraki w rekawiczkach ale tym razem nie moglam ich znalezc...
Jakie macie sposoby na 'odburaczanie' rak?
Pomocy!
Patrząc na ostatnie 35 lat istnienia naszej nowej , bardzo starej polski to przecież dobrze widać że osdburaczanie łatwe nie jest , gdyż jesteśmy coraz głębiej w polu.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czym umyć ręce po burakach
  • ręce z buraków
  • jak odczyscic donie zabrudzone burakami
  • czym wyczyscic rece po burakach
  • czym domyc rece po burakach
  • czym domyc rece po buraczkach
  • jak umyc rece z buraków
  • jak domyć ręce po burakach