Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~salmonea -

pierwsza dama to ta od Brunka! a od gazu to która?
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~trucizna -

Niestety dodawanie do pieczywa konserwantów, polepszaczy i sztucznych zakwaszaczy stało się obecnie normą. Trzeba się nieraz naprawdę naszukać na sklepowych półkach, aby dostać chleb, który nie będzie ich zawierał.

Jeszcze do niedawna chleb składał się z mąki, wody, zakwasu czy drożdży. Dlaczego zatem teraz znaczna część pieczywa zawiera barwniki, wzmacniacze smaku i konserwanty? Przecież chemiczne dodatki mogą odkładać się w organizmie, a to może doprowadzić do katastrofalnych konsekwencji zdrowotnych. Niestety podobnie jak w przypadku niektórych innych produktów żywnościowych, także i chleb wpasował się w tendencję, która rządzi obecnie światowym przemysłem żywieniowym – niekoniecznie zdrowo, ale szybko, dużo, tanio. Zamiast prawdziwego zakwasu dostajemy np. E330 (kwas cytrynowy), zamiast razowego chleba – syntetycznie barwione pieczywo, pod chleb pszenny z pełnego przemiału podszywa się bielusieńkie pieczywo wybielane m.in. gazem – dwutlenkiem chloru. Do tego dochodzi niekiedy wypiekanie chleba z… ciasta mrożonego. Wymaga ono zwiększonej do co najmniej 32 proc. zawartości glutenu, a ponadto dodatkowych surowców, m.in. tłuszczu, cukru, produktów mlecznych i tzw. polepszaczy, czyli substancji dodawanych do ciasta w celu podniesienia jego walorów technologicznych, organoleptycznych i żywieniowych.

Życie świadomego konsumenta w dzisiejszych czasach staje się coraz trudniejsze. Również w kwestii wyboru chleba powszedniego.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~tgb -

odwracanie uwagi, absurdalne oskarżenia, im więcej osób zamieszanych tym bardziej odpowiedzialność się rozmywa. Stare chwyty. A oliwa to osobny temat.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Gość -

zawsze jak nie ma wyjścia to trzeba szukać oslów, ale niestety czasem trafia się na żubra:)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~dryl -

Tusk Donald zaczyna walkę z kobietami , jak Niesiołowski Stefek.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~Armagedon -

Prokuratura za kadencji PO i tak umorzy a z drugiej strony teraz Donek topi swoich.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Żega -

W kręgu KOLESIÓW, jak grunt pali się pod nogami, trzeba podzielić zyski i straty. Tu obowiązują prawa dżungli, a DŻENTELMENÓW trudno spotkać. Ten wyraz teraz, w wyższych sferach, zastępują "łaciną rynsztokową".
Odpowiedź (0)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Jan324 -

Naszym bardzo zależało za namową Amerykanów aby gaz był transportowany przez Ukrainę. Jednak udziały w sieci gazociągów na Ukrainie mają już amerykańskie osobistości a Polska nic. W końcu i tak gazociąg będzie omijał Ukrainę . Gazociąg bałtycki powstał , bo Polska (patrz rząd) upierała się i stawała okoniem w temacie transportu przez nasze terytorium. I też straciła. Zastanawiam się w tej chwili czy Polska jako państwo odnosi jakieś sukcesy w polityce zagranicznej.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Pablitka -

Tusk z bezsilności szuka po omacku winnych aby pokazać że jego ludzie choć winni to zostali ofiarami tej nagonki wstyd panie premierze . Trzeba zacząć nazywać wszystko po imieniu a nie chować się pod spódnicą pani prezes PGNIG.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz