98
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń742
  • Odpowiedzi91
  • Ocen na +0
98 ppt ?

Cała prawda o białkowej diecie Dukana (92)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Cała prawda o białkowej diecie Dukana

Napisał(a): Gość -

merkaba12 dieta dukana jest podobna do diety Kwaśniewskiego
Proszę uprzejmie zastanowić się, ile antybiotyków i hormonów spożywają osoby będące na diecie Kwaśniewskiego, a więc zjadające olbrzymie ilości mięsa i wędlin pochodzące z masowej hodowli i przetwórstwa oraz jaki może to mieć wpływ dla zdrowia w dłuższej perspektywie, bo w krótszej – to oczywiście antybiotyk zadziała antyzapalnie i człowiek na jakiś czas poczuje się lepiej. Pomijam dyskusyjne kwestie, a więc np. wpływ stresu zarzynanego zwierzęcia na tworzenie substancji toksycznych w mięsie.
Zgadzam się z Tobą -wszystkie zwierzęta hodowlane są karmione antybiotykami i hormonami ,które są w paszy ,karmie itp, ale ta dieta zastosowana w określonym czasie (nie wiem ile powinno się ją stosować) - czy to jest już czas dla stosujących ją toksyczny?Normalnie ,nadmiar spożywanego białka ,nigdy nie był dobry dla organizmu człowieka,chyba że ,potrafił go spalić.
INTERIA.PL

Moi drodzy, właśnie jestem po bardzo starannym przeglądzie literatury naukowej na temat diet z dużą zawartością białka, w tym więc o diecie Dukana i Atkinsa. Obawy wielu żywieniowców i dietetyków, że taki sposób żywienia może wykończyć nerki, wątrobę i trzustkę w bardzo wielu badaniach nie potwierdziło się. Wręcz odwrotnie, w wielu doniesieniach naukowych praca wątroby na takiej diecie się poprawiała, a praca nerek pozostawała prawidłowa. Problemy związane z niedożywieniem na takiej diecie (łamliwe paznokcie, wypadające włosy itp.) występowała w przypadku mało urozmaiconych posiłków każdego dnia. Możliwości na diecie Dukana jest naprawde bardzo wiele, tak naprawde przez miesiąc można co dzień jeść coś innego, opierając się tylko na "dozwolonych" produktach. To wyłącznie kwestia pomysłów i odważnego łączenia. Należy natomiast pamiętać o jednej podstawowej kwestii. Ta dieta może dać pozytywne efekty bez skutków ubocznych, jeśli na starcie jesteśmy w miarę zdrowi (nasze nerki pracują w miarę dobrze, testy wątrobowe są w normie). Dlatego mogę wam polecić tą dietę ( w mojej rodzinie stosowała siostra, szwagier, mąż) ale najpierw wybierzcie się do lekarza na badania. Morfologia, testy wątrobowe. Również wtedy Łatwiej będzie wam ocenić, czy dieta przyniosła dodatkowe korzyści poza utratą kilkunastu kilogramów. A jeśli chodzi o skostniałych dietetyków i żywieniowców - znajdzie takiego, który na bierząco śledzi doniesienia naukowe, bo opierając się wyłącznie na tym co mówiono i badano w latach 90-tych to dlaczego w domu mamy koputer i dostęp do internetu, skoro wtedy to było w przypadku większości z nas niemożliwe?? Życzę powodzenia tym którzy się zdecydują, a gratuluję tym, którzy wytrwali i schudli.

Gość A ja wolę Tombaka. Trochę podobne, zdecydowanie lepsze. Również w traceniu kilogramów, niesamowite!
Tombak jest super, tylko u niego to cała filozofia życia.
A jak się czujesz po jego ćwiczeniach? Mnie właśnie po nich zaczął boleć kręgosłup. Jak przestałam, to jak ręką odjął ...hmmm
Bardzo ważne jest odpowiednie łączenie pokarmów.

merkaba12 dieta dukana jest podobna do diety Kwaśniewskiego
Proszę uprzejmie zastanowić się, ile antybiotyków i hormonów spożywają osoby będące na diecie Kwaśniewskiego, a więc zjadające olbrzymie ilości mięsa i wędlin pochodzące z masowej hodowli i przetwórstwa oraz jaki może to mieć wpływ dla zdrowia w dłuższej perspektywie, bo w krótszej – to oczywiście antybiotyk zadziała antyzapalnie i człowiek na jakiś czas poczuje się lepiej. Pomijam dyskusyjne kwestie, a więc np. wpływ stresu zarzynanego zwierzęcia na tworzenie substancji toksycznych w mięsie.
Gówno wiesz! Na diecie Kwaśniewskiego je się bardzo mało białka - ok 60 g dziennie starcza w zupełności a mięso nie jest wcale najlepsze, najlepsze sa żółtka jajek. Mogą byc także sery. Więc o jakich olbrzymich ilościach mięsa mówisz smieszny człowieczku?

Gość
Gość
Gość Chcesz zastosować najlepszą dietę? Zgłoś się do dietetyka lub dietetyczki. Ustali Ci dietę indywidualnie, odpowiednią dla Twojego wieku, stanu zdrowia i oczekiwanych wyników. W diecie najważniejsze jest dobranie wszystkich składników w odpowiednich proporcjach. Do tego potrzebna jest wiedza o tym, czy masz nadwagę, otyłość czy ważysz w normie, a masz nadmiar tkanki tłuszczowej w stosunku do masy ciała. Ważny jest stan zdrowia, wiek i płeć (tak płeć też). Tak dopasowana dieta jest najbardziej skuteczna, najzdrowsza, bez skutków ubocznych (typu uszkodzenie wątroby czy nerek) i co też istotne - bez efektu jojo. Zalecana jest jedynie cierpliwość w traceniu kilogramów, ale zgubienie 10 kg w ciągu 2 miesięcy wcale nie jest zdrowe.
buahahaha dietetyczka, dietetyk - osoba bez wiedzy o biochemii powielająca w kółko to co jej nawkładali do główki.
5-6 posiłów dziennie, duzo cukru (węglowodanów) błonnika, mało tłuszczy zwierzęcych, za to dużo tych, których człowiek praktycznie nie jadł wogóle przez setki tysięcy lat (czyli roślinnych) do tego liczenie kalorii i ruch. Ot cała wiedza współczesnych dietetyków.

Kompletny debil potrafi takie coś ułożyć, tylko argumentów naukowych jakos nie ma.
I tu się mylisz. Widać, że ie miałaś/eś do czynienia z dietetykiem w pełni tego słowa znaczeniu, tylko z jakimś amatorem, który rzeczywiście nawkładał Ci do głowy totalnych bzdur. "Dużo węglowodanów"??? Przeczytaj mój wcześniejszy post, tylko ze zrozumieniem. Pisałam o zbilansowanej diecie dobranej indywidualnie do każdego człowieka, w zależności od stanu zdrowia, wieku, wagi i efektów jakie chce osiągnąć. Jeśli chodzi o "ruch", czyli aktywność fizyczną - to oczywiste, że należy być aktywnym fizycznie, nie tylko będąc na diecie, ale cały czas. Poczytaj o profilaktyce jakichkolwiek chorób, wszędzie wymenia się ruch. Dla Ciebie pewnie najlepiej byłoby chudnąć siedząc całymi dniami przed komputerem lub telewizorem. Zero ruchu, bo po co, to tylko gadanie. Chcesz argumentów naukowych, to sobie poszukaj. Ale na tego typu forach napewno ich nie znajdziesz. Moja rada - poszukaj w nieco mądrzejszej literaturze.
A ile węglowodanów? Kalorie są z 3 makroskładników?

- białko
- węglowodany
- tłuszcze

KONIEC

Dużo węglowodanów to znaczy powyżej 100 g dziennie (raptem ok 400-500 kcal).

Wiem więcej od ciebie i twojej "poważnej" literatury więc japa jak nie wiesz o czym mówisz.

Radio Maryja to dla mnie żaden autorytet . Ci 'eksperci" od siedmiu boleści znają się na wszystkim, a jak mówiła reklama, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Najbardziej w tym wszystkim chodzi o to, aby matki Polki byly grube, sfrustrowane i nieszczęśliwe, zdradzane przez partnerów, bo nie przypominają dziewczynek z Playboya. A co wtedy? No oczywiście, będą biegac do kościoła po duchową pociechę i walić forsę na tacę, zamiast zadbac o siebie . Zawsze chodzi o forsę, zwłaszcza tym panom z Radia Maryja, bo za co papa Rydzyk następny wypasiony samochód kupi?
Nie dajmy się zwariować, a dietę stosujmy z rozsądkiem ,to nikomu nic się nie stanie .

na forach w ''spontanicznych'' artykułach, jeszcze nie widziałam. Brawa dla wydawcy: już chyba 2 lata dzielnie w każdą dyskusję wstawia kretyńskie zapytania: co sądzicie o diecie Duncana i sam sobie odpowiada i huuuuzia.
Nigdzie na świecie ta dieta nie jest tak znana i uznana. Dlatego brawa dla wydawcy....
A do ludzi:
nawet jeżeli nie podczas stosowania, to skutki tej ''DIETY'' dopadną was za kilka lat. Ta ''dieta'' to wielka, kompletna bzdura, maksymalne przeciążenie organizmu. I jeszcze czytam, ze podobno dietę tę ''można stosować w ciąży''

Dieta ta naprawdę uszkadza nerki. Jedna koleżanka po niej już 2 lata bierze tabletki na nerki - będzie je musiała już brać do końca życia. Druga miała okropne bóle nerek w trakcie diety - płakała z bólu- przerwała ją na szczęście, ale nie wiadomo czy coś się w przyszłości nie odezwie - tej koleżance nie pomogła ta dieta, wręcz przybrała na wadze. Efekty w większości są widoczne, ale potem ujawniają się problemy zdrowotne.

dieta ta prowadzi do
zaburzenia czynności układu nerwowego w tym terz zaburzenia czynności serca mięśniowego ,osteoporozy ,tworzenie sie kamieni w układzie moczowych może dochodzić do obrzęku ,dna moczanowa czyli ostre stany zapalne stawów
zwiększa ilość złego cholesterolu w żyłach
uszkodzenie nerek trzustki wątroby
przyspiesza starzenie sie organizmu
alergie

Z calym szacunkiem do merkaba 12 ale te diete moga tylko stosowac ludzie calkiem zdrowi psychicznie , i Ci ktorzy przeczytali ksiazki i sie do nich stosuja nie zrobic scieme i sie odchudzac, a potem wina diety niedobra , na tyle kazdy madry czlowiek zna swoj organizm i nie bedzie brna do konca diety jak cos sie zaczyna dziac - przerywa albo konsultacja z lekarzem. Ja jestem juz 3 ci miesiac na tej diecie dukana schudlam 12 kg. bylam u lekarza zrobilam wyniki cholesterol spadl watrobowe w normie , a przed dieta mialam 280 cholesterol i watroba przeciazona. ( golonka bigosy rzeberka z ciaper kapusta i jeszcze inne ciezkie jedzonko mi smakowalo. powiedzialam koniec i tak sie zaczela dieta dr, Dukana . POZDRAWIAM WSZYSTKICH MADRZE ODCHUDZAJACYCH SIE NA TEJ DOBREJ DIECIE .

Witam wszystkich :) zwracam się do Was z prośbą o wypełnienie ankiety na temat portali o tematyce zdrowotnej.Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje tylko kilka minut. Ankieta znajduje się pod tym linkiem www.wbadanie.pl/ankieta/231952911/ Bardzo dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • Prawda o diecie dukana
  • dieta dukana cała prawda
Do góry strony: Cała prawda o białkowej diecie Dukana