763
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń46 tys.
  • Odpowiedzi142
  • Ocen na +644
763 ppt ?

Cejrowski o pożarach lasów amazońskich - "są niepalne" (143)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Cejrowski o pożarach lasów amazońskich - "są niepalne"

Napisał(a): ~gość -

Co uważacie o tej sytuacji z pożarami lasów amazońskich? Wojciech Cejrowski - w końcu znawca i osoba, która wielokrotnie bywała w lasach amazońskich twierdzi, że są one nie palne. W obszernym wpisanie na Facebooku wyjaśnia: "lasy amazońskie są NIE-palne". "Aby sobie wypalić małe pole trzeba się BARDZO napracować. Najpierw trzeba zwalić wszystkie duże drzewa, potem wykarczować resztę i palić kawałkami. Amazońskie ogniska gasną same z siebie, trzeba je stale wachlować, rozdmuchiwać" - napisał Cejrowski. W dalszym wpisie możemy przeczytać: "Ogień w Amazonii rodzi się niechętnie za to bardzo chętnie gaśnie". "Jak w tej sytuacji oceniać pożary lasów amazońskich? Nie wiem. Widziałem zdjęcia i filmy, ale... widziałem też na WŁASNE oczy, na żywo, że Amazonia jest niepalna. Jej niepalność znam z OSOBISTEGO doświadczenia liczącego trzydzieści lat" "A może ktoś podpalił ropę? Nie wiem. Szukam odpowiedzi i mi się rachunki nie zgadzają. Ot co. Sam z siebie amazoński las palić się nie chce. Gdyby mi ktoś postawił zadanie podpalenia dużej połaci lasu w Amazonii, to bym go poprosił o napalm, lub dynamit do wysadzenia ropociągu"

A Wy zgadzacie się z Cejrowskim? Te pożary to zamierzone działania człowieka?

INTERIA.PL

Re: Cejrowski o pożarach lasów amazońskich - "są niepalne"

Napisał(a): ~gość -

Prawdopodobnie tak, Cejrowski ma rację. W Amazonii jest bardzo duża wilgotność i rozpalić ognisko to duży problem. Po uderzeniach piorunów niekiedy zapaliło się drzewo i sąsiednie zostały tylko osmolone więc teraz patrząc na rozmiar pożarów nawet władze maja pogląd, że jest to celowe podpalanie.

Reklama

Napisał(a): ~znawcaTAKT -

Zgodnie z tym co pokazują w TV to Cejrowski ma rację. Na ujęciach filmowych nie widać palącego się lasu deszczowego tylko jakies łąki, pastwiska ,zarośla i krzaki .Lasów tam prawie nie ma.

Reklama

Reklama

Napisał(a): ~Razz -

Są całkowicie zamierzone . By zapalić palną substancję pierw należy się pozbyć INHIBITORÓW które uniemożliwiają jej zapalenie ; innymi słowy , należy pozbyć się wilgoci z liści i kory oraz nagromadzonej wody ( las deszczowy porównywalny jest z naszym lasem podczas lub zaraz po deszczu . /// Z innej beczki - J. Bolsonaro obiecał chętnym ziemie pod uprawy . Jak widać dotrzymuje słowa .

Napisał(a): ~Arek -

Cejrowski jak zwykle się myli!!! To ze puszcza płonie to FAKT!!! Nie obchodzi mnie zdanie Cejrowskiego na żaden temat! Po tym jak zrzekł się polskiego obywatelstwa, straciłem dla niego szacunek!!!

Napisał(a): ~Piotrek -

Wojtek Cejrowski ma rację.. Widzieliście palące się lasy? To jest morze ognia idące jedną ścianą. Na filmach widać pojedyncze płonące powierzchnie. Czasami bliskie sobie, ale jednak oddzielne. LAS TAK NIE PŁONIE. Tak palą się podpalane powierzchnie. Czy lasów, czy łąk...
Wojtek Cejrowski ma rację...

Napisał(a): ~tw bolek -

sie "fachowcy" znaleźli tacy sami jak w peło - POziom ten sam - a Wojtek raczej wie co mówi - troszkę świata zobaczył a nie jak większość - poza graice własnej wiochy nie wyściubili nosa dalej jak 5km ....
« Wróć do tematów
Do góry strony: Cejrowski o pożarach lasów amazońskich - "są niepalne"