0
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4
  • Odpowiedzi0
  • Ocen na +0
0 ppt ?

Cellulit i wszystko o nim cz.3 (1)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Cellulit i wszystko o nim cz.3

Napisał(a): 5DProjekt -

Profesjonalne zabiegi na cellulit
Zabiegi zwalczające cellulit
Dzięki nowoczesnym technologiom i stałemu rozwojowi branży kosmetycznej istnieje wiele skutecznych zabiegów na cellulit. Podczas spotkania ze specjalistą, przeprowadzany zostaje wywiad o stylu życia pacjenta, jak również jego diety i na tej podstawie ustala się zabieg na cellulit. Lekarz wykonuje badanie stanu skóry i określa fazę rozwoju cellulitu. W zależności od wyników takiego badania, zalecone zostają zabiegi zarówno te lekarskie jak i zabiegi zwalczające cellulit.
Zabieg endermologii na cellulit
Zabieg Endermologii LPG na cellulit na pośladkach
Zabiegi możemy podzielić ze względu na ich inwazyjność oraz przeznaczenie do zwalczania cellulitu w zależności od fazy jego zaawansowania. Poniżej wymienionych zostało kilka skutecznych zabiegów na cellulit.
Do najpopularniejszych należy mezoterapia, która poprawia krążenie oraz sam proces spalania tłuszczu zgromadzonego i redukcja cellulitu jest szybko widoczna. Podczas zabiegu zostaje wstrzykiwana substancja redukująca tłuszcz oraz cellulit. Wykonuje się 4 zabiegi powtarzane co tydzień oraz następnie 2 zabiegi wykonywane co 4 tygodnie.
Drugim skutecznym zabiegiem na cellulit jest karboksyterapia. Polega ona na silnym wspieraniu procesu spalania zbędnego tłuszczu i wspierania metabolizmu, poprzez zastosowanie dwutlenku węgla. Zabiegi wykonuje się do 8 tygodni i są powtarzane dwukrotnie w tygodniu. Usuwanie cellulitu tą metodą przynosi bardzo dobre rezultaty.
Cellulipoliza to zabieg wykonywany za pomocą wprowadzania w tkankę tłuszczową prądu o niskiej częstotliwości, która bardzo skutecznie usuwa toksyny zanieczyszczające nasz organizm. Zabieg ten nazywa się często zamiennie elektrolipoliza. Zaleca się wykonanie 6 zabiegów wykonanych przez okres 6 tygodni.
Bardzo modne i szeroko dostępnę]e są nieinwazyjne usuwanie tłuszczu i cellulitu, które zazwyczaj mają formę masaży, wykonanych za pomocą specjalnych urządzeń. Przykładem takiego zabiegu jest endermologia. Wytworzone ciśnienie w urządzeniu masującym zasysa skórę, która pod ciśnieniem zostaje poddana masażowi. Zabieg nazywany również drenażem limfatycznym rozbija i redukuje cellulit, poprawia krążenie oraz wspiera proces wzmacniania włókien i kolagenu. Wykonuje się 12 takich zabiegów, rozpoczynając serię od 2 do 3 zabiegów w tygodniu, a następnie 1 zabieg na tydzień.
Niezwykle popularne jest stosowanie hydrolipoklazji ultradźwiękowej, czyli masażu tkanek za pomocą ultradźwięków, w które wstrzyknięto roztwór soli fizjologicznej. Jest to zabieg skutecznie redukujący cellulit. Stosuje się do 6 zabiegów.
Niestety, wiele osób nie może skorzystać z dobrodziejstw poddania się zabiegowi za cellulit, gdyż wiele chorób wyklucza taką możliwość. Takimi chorobami jest epilepsja, nowotwór, zapalenie żył, rozedma płucna, niewydolność nerek oraz cukrzyca. Kobiety w ciąży muszą również zrezygnować z zabiegów, a osoby po operacjach muszą odczekać minimum 3 miesiące od operacji, by móc poddać się zabiegom antycellulitowym.
Za każdym razem należy bezdyskusyjnie poinformować lekarza podczas konsultacji dotyczącej zwalczania cellulitu o przebytych chorobach, odbytych operacjach oraz o możliwości bycia w ciąży.

Magdalena Daszkiewicz z 5dprojekt.pl
« Wróć do tematów
Do góry strony: Cellulit i wszystko o nim cz.3