19
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń44
  • Odpowiedzi19
  • Ocen na +0
19 ppt ?

Ceny leków - dlaczego tak wysokie? (20)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ceny leków - dlaczego tak wysokie?

Napisał(a): Gość -

Polskie społeczeństwo uchodzi za lekomanów. Gdy boli nas głowa, brzuch, kręgosłup od razu sięgamy bo środki przeciwbólowe, na inne dolegliwości jak kac, katar, gorączka i inne też mamy gotowe najprostsze rozwiązanie w postaci odpowiedniego leku. Nawet jeśli jesteśmy zdrowi nie zaszkodzi zażyć jakiegoś suplementu diety lub witamin, co wiąże się z tym, że cały czas przyjmujemy różnego rodzaju leki, a co z tym idzie wydajemy na ten cel niemałe pieniądze. Nie powinien już też nikogo zaskoczyć fakt, że w ciągu miesiąca wybrane leki potrafią zdrożeń nawet o 50%, a nasz budżet pozostaje bez zmian. Istnieją także leki refundowane, jednak ich zakres i ceny, mimo wszystko pozostawiają wiele do życzenia...
Dlaczego ceny leków są tak wysokie i ciągle drożeją? Co zrobić w sytuacji, gdy nie stać nas na wykupienie leków przepisanych nam przez lekarza ???
INTERIA.PL

Re: Ceny leków - dlaczego tak wysokie?

Jest to w dużej mierze spowodowane marżą jaką poszczególne apteki narzucają na leki. po czym to wnoskuję? Zobaczcie..ostatnio byłem w juvencie w łodzi i widziałem cenę tamiflu - ok 60zł. A o ile sie orientuję ten lek kosztuje ponad 100zł? gdzie jest różnica w marży:-). Ta siec narzuca mniejszą marżę i cena jest niższa ot różnica.

Reklama

jeśli nie potrzebujesz pilnie kupować leków to może sprawdzisz ceny leków w aptekach internetowych. ja się przerzuciłem z tego względu że późno kończę pracę i już nie mam ochoty ani sił biegać po aptekach a tak to mogę zamówić sobie je do domu. Już jakiś czas korzystam apteki e-lek.pl

no ceny niektórych leków na prawdę potrafią powalić z nóg. Z przeciwbólowych da dzieci to za 13zł kupuję ibufen D. W stosunku do innych jest bardzo wydajny. A jak wiadomo przeciwgorączkowe leki najczęściej schodzą przy małych dzieciach

Reklama

Gość no ceny niektórych leków na prawdę potrafią powalić z nóg. Z przeciwbólowych da dzieci to za 13zł kupuję ibufen D. W stosunku do innych jest bardzo wydajny. A jak wiadomo przeciwgorączkowe leki najczęściej schodzą przy małych dzieciach
Oj to u mnie ten ibufenD kosztował cos powyzej 12zł,wiec taniej niz u Ciebie i co wazne to ten lek,który działa dobrze na moje dziecko w czasie goraczki.

Reklama

Leki drożeją po wszystko idzie do góry - podatki, surowce, pensje pracowników itp. Problem w tym, że nie zawsze te podwyżki są współmierne do zwiększonych kosztów i przez to wielu ludzi ( między innymi ja ) ma problemy. Jak się choruje przewlekle i bierze lek który nie ma żadnego tańszego substytutu to trzeba zacisnąć zęby i płacić. W zasadzie jedyną alternatywą jest poszukiwanie tańszych aptek, które tak nie zdzierają z klientów na marżach. W łodzi gdzie mieszkam mamy na ten przykład kilka tanich aptek, choćby aptekę za grosze w manufakturze w której sam kupuję bo mam blisko.

właśnie marża,ładniejsze pudełko no i to co napisał jeden z forumowiczów-ludzie i tak muszą kupić.Można sprawdzić w necie moze znajdziemy tańszy,trzeba spytać w aptece może jest zamiennik,i po co kupować w pięknym pudełku ,przeżroczyste kapsułki jak mozna kupić zwykłą etopirynę z takim samym składem i też nie podraznia żołądka,jest połowę tańsza

Ja ze względu na te wszystkie podwyżki to już padam z sił, domowy budżet się rozrósł w styczniu, że szok, w lutym zaczęłam kupować tańsze produkty. Jeśli chodzi o leki to zamienniki, szczerze ... nie czuję żadnej specjalnej różnicy. Jeśli orygionalny lek ma akceptowalną cenę to biorę go, jak jest za drogi, albo różnica między oryg. a zamiennikiem jest bardzo duża (a czasem sięga kilkunastu/dziesięciu zł na 1 leku!) to też biorę zamiennik i tyle. Ostatnio jak robiłam w zeszłym tygodniu zakupy w łódzkiej AzG w manufakturze i kupowałam łącznie kilkanaście leków to na zamiennikach zaoszczędziłam ponad 70zł, a ciągu jednego uzupełnienia apteczki domowej i parę leków dla dzieciaków bo sezon przeziębień. I tyle.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ceny leków - dlaczego tak wysokie?