214
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń15 tys.
  • Odpowiedzi59
  • Ocen na +0
214 ppt ?

Chcę studiować projektowanie mody. Jaką szkołę wybrać?? (60)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Chcę studiować projektowanie mody. Jaką szkołę wybrać??

Napisał(a): Gość -

Hej,

Po rocznej przerwie od czasu liceum czas na rozpoczęcie studiów. Uwielbiam modę, ciuchy, komponować własne zestawy, doradzać koleżankom jakie ciuchy do siebie pasują najlepiej. Więc stwierdziłam, że fajnie byłoby robić coś w tym kierunku, ale nie wiem co wybrać :( pójść na jakiś kurs, czy rozpocząć studia? Ile trwa nauka? Może znacie kogoś, kto uczy się projektowania lub sami studiujecie na takim kierunku? Jestem z Warszawy więc super by było zostać tutaj na studia. Czas biegnie nieublaganie, a ja ciągle nie podjęłam decyzji, może troche późno się za to zabrałam, dlatego please pomóżcie.
INTERIA.PL

Re: Chcę studiować projektowanie mody. Jaką szkołę wybrać??

Hej, no faktycznie mało czasu zostało, więc trzeba solidnie pomyśleć dalej o przyszłości. Jeśli rzeczywiście moda to jest to co Cię kręci powinnaś moim zdaniem dalej coś z tym zrobić. Jesteś młoda więc studia chyba będą najlepszą opcją, wiem że w Wawie jest Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru, jest coś w Łodzi, bodajże szkoła Sztuki i Projektowania, w Krakowie SAPU, zależy czy faktycznie chcesz zostać w stolicy czy postudiować w innych miastach w Polsce?

Raczej wolalabym zostać w Warszawie, nie wiem jak to będzie z utrzymaniem w innych miastach. Co do tej Szkoły Kostiumografii i Projektowania ona trwa chyba 2,5 roku prawda? I jest płatna? Nie wiem ile kosztuje semstr? I czy w ogóle jest po co zdawać do tej szkoły?

Reklama

Te 440 zł to za miesiąc prawda? Ale napiszcie jeszcze jakie są Wasze opinie na temat szkoły, jak jest na zajęciach? Czy wiele można z nich wynieść, czy raczej więcej jest pracy samodzielnej w domu, jak to jest z pracami domowymi. Czy jest możliwość odbycia jakiś praktyk u znanych projektantów, czy szkoła organizuje pokazy dla studnetów? :) piszczcie piszczie please :)

Reklama

No raczej za miesiąc :) za semestr jakos taniutko by było :)) Jak jest w szkole, jaka atmosfera itd. tego nie wiem, bo nie studiowałam tam, mam kilkoro znajomych, którzy ukończyli tą szkołę i zdecydowanie pozytywnie wspominają tam studia. Co do praktyk to odbywaja się one chyba pod koniec nauki, jakoś przed 5 semestrem i wiem, że to szkoła je zalatwia w dość prestiżowych miejscach w branży, także luuz, nie musisz sama gdzieś chodzić, wysyłać cv itd :)

No to całkiem spoko z tymi praktykami :) fajny pomysł, pewnie są one obowiązkowe i dobrze, bo ja się nie bata nad sobą, to można czasem lenia złapać ;))) Jeszcze jakieś plusy..lub minusy?:)

Reklama

Jeśli chodzi o prace domowe to jest ich troche, ale na których studiach nie ma ;) Ale im więcej będziesz robic w domu tym lepiej dla Ciebie, rozwiniesz swój warsztat i w międzyczasie uszyjesz kilka fajnych ciuchów czy innych dodatków :) Pewnie te studia wymagają dużego nakladu pracy i szkoła jest wymagająca, także raczej miejsca dla obiboków tam nie ma, tylko dla tych którzy wiedzą czego chcą i są w stanie zarwać kilka nocek, żey stworzyć coś fajnego :)

hehe ;) czy są kujony tego nie wiem :P jak już pisałam nie studiowałam w tej szkole, ale moge zgadywać, że pewnie są jak w każdej uczelni :)) pamiętam okres studiów moich znajomych w MSKPU i nie narzekali nigdy na towarzystwo, myślę, że w szkołach artstycznych studiują raczej wyluzowani ludzie, wiedzący czego chcą i pozytywnie patrzący na świat :)) a imprezy były i to jakie :D

Myślę,że MSKPU to dobry wybór jesli chodzi o uczelnie, a konkretnie o kierunki studiów związane z modą, ta szkoła to taki strzał w 10, z tego co mi wiadomo, słyszałam wiele dobrego od znajomych, gdybym tylko miała jakiekolwiek zdolności artystyczne, to nie zastanawiałabym się ani chwili, no ale cóż niestety nie mam... jeśli ktoś wybiera się właśnie tę uczelnię, to polecam serdecznie :).
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • projektant mody studia
  • studia projektowanie mody
  • studia projektant mody
  • projektowanie ubrań studia
  • studia na projektanta mody
  • projektant mody szkoa
  • jakie studia na projektanta mody
  • projektowanie mody studia
  • projektowanie ubran studia
  • studia kierunek projektant mody
  • studia projektant mody warszawa
  • projektowanie ubioru warszawa
  • studia projektowanie ubioru
  • studia projektowanie mody warszawa
  • szkoy projektowania ubioru w polsce
Do góry strony: Chcę studiować projektowanie mody. Jaką szkołę wybrać??