115
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi22
  • Ocen na +0
115 ppt ?

Chleb i dieta! (23)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Chleb i dieta!

Napisał(a): Gość -

Przechodzę na dietę, postanowione! Jestem jednak totalnym laikiem w kwestii żywienia, stąd mam pytanie - czy jeśli chcę oczyścić organizm i szybko zrzucić parę kilo - muszę zrezygnować z chleba?
Wszyscy mówią, że chleb bardzo tuczy, a ja tak bardzo go lubię - zwłaszcza graham!

Załączniki:
INTERIA.PL

Re: Chleb i dieta!

Napisał(a): Biala878 -

hmmm nie wiem ale graham tak chyba nie tluczy. Pszenny tak ale graham chyba nie. Moge Ci polecic diete Ducana ona na prawed dziala sama probowalam ja ale tylko przez tydzien heh ale schudla jakies 6kg takze na prawdedziala jeszcze moge Ci polecic jeden spalacz tez dziala drogi ale nie chce sie jesc nawet po nim :-) Thermal pro revolution . Hehe ja tez bym chciala schudnac ale jakos nie mam samozaparcia chociaz kiedys wazylam z 53kg i mniej... Tyle ze wczesniej nie mialam czasu nawet zjesc bo taka zagoniona byla to imprezka to wyjscia ciagle a teraz dom dziecko dom dziecko... No i tak sie tyje i maz ktoryuwielbia fast foody...

Reklama

Napisał(a): gość -

pewnie, ze tuczy, bo zawiera duzo wegli. Jesli jestes laikiem w tych sprawach to nie masz prawa byc na diecie, bo sobie zrobisz krzywde. Idz do dietetyka ktory rozpisze Ci diete.

Codziennie musisz dostarczac sobie odpowiednia ilosc wegli, bialka i tluszczow, plus witaminy. Dieta redukcyjna (czyli zeby schudnac) polega na cieciu ilosci wegli. Bialko i koniecznie tluszcze musza zostac na tym samym poziomie. Zamien biale pieczywo na ciemne (ale prawdziwe ciemne, nie barwione karmelem czy innym szitem) zero ziemniakow, bialy makaron zamien na ciemny, ryz tak samo.

Podczas diety redukcyjnej musisz byc najedzony. Glodzenie sie nie jest wyjsciem. Odmawianie sobie ulubionych potraw tez nie jest dobre, bo w koncu sie zlamiesz i zjesz caly chleb. Znajdz odpowiednie zamienniki a jak czujesz, ze ciezko idzie trzymanie diety to zrob sobie 6 dni w tygodniu dobrej diety i 1 dzien kiedy jesz na co masz ochote

Polecam dietę Carb Cycling, rotacja węglowodanami. Przy dobrze zplanowanej diecie i treningu 3-4 razy w tygodniu leci mi po ok. 0,5kg tygodniowo.
Dobry jest też Low Carb jak sie nie ćwiczy a chce się schudnąc (zwykły Low Carb gdzie jest ok. 100g węglowodanów dziennie, nie mniej, więcej trochę może być, nie polecam LCKD ze spożyciem WW poniżej 100g dziennie).
Najlepiej poczytać dzienniki treningowe na forach kfd i sfd - są o wiele więcej warte niż te śmieszne dukany, diety kapuściane i inne g****ane dietki z gazetek dla gospodyń domowych.
Obecnie na Carb Cycling schudłem 16kg w 6 miesięcy, a jem tak jak lubię czyli dużo i tłusto, ograniczając WW w tym pieczywo (zjadam max.2-3 małe byłki pełnoziarniste, grahamki itp. tygodniowo - w dni trenigowe).

Reklama

Ja powiem tak a mam doświadczenie w odchudzaniu (95kg a teraz 73). Chleb nie tuczy tylko to co z nim jesz, maselko, szyneczka, jajeczko itp. zrezygnuj z tlustego na rzecz owocow i warzyw a szynke zastap np ogorkiem i pomidorem, mniam. :)

od urodzenia jem biale pieczywo i cale zycie mialam niedowage wiec odpowiedz sobie na pytanie- jakie masz geny? jesli szczupli przodkowie w rodzinie to i Ty bedziesz szczupla:) nawet po ciazy , geny- jedna urodzi dziecko i ropucha sie robi a druga urodzi 3 i lasencja cale zycie bez rozstepow:)

Reklama

Wiele o odchudzaniu się macie na daymynews.pl, ale z tego co pamiętam i z tego co rozum mi podpowiada to nie ma co odstawiać jakichś składników odżywczych albo produktów, wystarczy wymienić je na lepsze odpowiedniki, np. jasne pieczywo na ciemne.

Napisał(a): Krysia1949 -

Grejsi Przechodzę na dietę, postanowione! Jestem jednak totalnym laikiem w kwestii żywienia, stąd mam pytanie - czy jeśli chcę oczyścić organizm i szybko zrzucić parę kilo - muszę zrezygnować z chleba?
Wszyscy mówią, że chleb bardzo tuczy, a ja tak bardzo go lubię - zwłaszcza graham!

Zdjęcie
A ja Ci coś powiem, nie jestem znawcą diet ani dietetykiem, ale nie pytaj tutaj jakie diety stosować bo ilu odpowiadających tyle metod odchudzania. Nie wiem jak wyglądasz ale najpierw się zastanów czy musisz schudnąć, czy tylko tak sobie wymyśliłaś.Mimo wszystko życzę Ci żebyś się dobrze czuła (nawet odrobinę pulchniejsza.) Nie dręcz się jeśli się nie uda. Trzymam kciuki.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • chleb a dieta
Do góry strony: Chleb i dieta!