21
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi10
  • Ocen na +0
21 ppt ?

CHOLESTEROL!!! co prponujecie? (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: CHOLESTEROL!!! co prponujecie?

Napisał(a): -

Mój tata miał wysoki cholesterol, poza lekarstwami od lekarza zmienił nieco swój sposób odżywiania: jako smarowidło stosuje Florę pro.active, je dużo warzyw i owoców, często wcina sałatki i surówki skrapiane oliwą lub sosem vinaigrette. Nie je zbyt często smażonego, ani ciężkich kolacji (zresztą, tego w moim domu w ogóle unikamy), z mięs głównie drób, na śniadanie pełnoziarniste pieczywo lub płatki... i tyle. Teraz cholesterol ma praktycznie w normie.

Mirabelka ma rację.Wiem jak to jest bo mój mąż miał wysoki cholesterol,ale oprócz tego ma uwarunkowania genetyczne.
Dlatego oprócz diety musi zażywać tabletki.
Poza tym największą bomba cholesterolową ..................jest żółty ser i serki topione,nawet jajka nie podnoszą tak cholesterolu jak te właśnie.Nie należy zbyt często spożywać podrobów czyli wątróbki,kaszanki.Lekarz mówi,ze nie należy zupełnie nie jeść tych rzeczy,a jeśli to sporadycznie Odnośnie tego co napisała mysz to owszem czosnek zażywają ludzie,ale mający problemy z nadciśnieniem tętniczym.Pozdrawiam

Wszystko to co piszecie,jest prawdą,ale nie do końca.Dieta ma bardzo duże znaczenie,ale ludzie,którzy odżywiają sie prawidłowo też go miewają.Palenie papierosów jest też przyczyną,no i obciążenie genetyczne.Cwiczenia,też powodują spadek poziomu.Rzuciłam palenie,regularnie cwiczę,no i odpowiednia dieta i już jest w normie.

Cholesterol jest bardzo potrzebny organizmowi do różnych procesów biochemicznych.Bez cholesterolu nie ma ani inteligencji ani życia.Im niższy poziom cholesterolu tym gorzej gdyż to oznacza że zbliża się twój czas.Cholesterol z jedzenia nie ma żadnego wpływu na poziom cholesterolu we krwi. Powstaje on tylko z węglowodanów nigdy z tłuszczy i mięsa.Organizm nigdy nie zamieni dobrej energii z tłuszczy na złą z węglowodanów.Natomiast zamieni zawsze węglowodany na cukry proste a potem na tłuszcz i cholesterol.Dlatego śmieszy mnie głupota ludzi którzy piszą,że jedzą zdrowo tzn.owoce,warzywa,zboża a unikają tłuszczy zwierzęcych,a potem się dziwią,że chorują,mają nadwagę i wysoki cholesterol.Nic dziwnego tylko brak wam wiedzy.Podaje sposób jak obliczyć czy masz dobry poziom cholesterolu: 100: (cholesterol całkowity: HDL)= 20% Jeśli wyjdzie ci poniżej 20% to jest zły poziom.Powyżej 20% dobry.Poza tym HDL ma być jak najwyższy 50mg/dl i więcej a trójglicerydy 50mg/dl i mniej.Wtedy nie grozi ci żadna miażdżyca.Pozdrawiam i odwiedźcie stronę-www.optymalni.org.pl

Witam

Ja równiez jak wiele z was mam bliską osobę w podwyższonym poziomem holestereolu. Holesterol dzieli się na dobry HDLi zły LDL. Powtorze za moim poprzednikiem ze holesterol jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka - Szkodliwy dla organizmu jest tylko nadmiar tzw. złego cholesterolu LDL oraz niedostatek tzw. dobrego cholesterolu HDL.

LDL zjaduje się głównie w serach żółtych i topionych oraz mięsie a dobry w warzywach zw łaszcza zielonych, zirnach zbóż itp.

Moj tata ograniczyl jadanie mięsa i chodzi na basen, i ograniczył "spozywanie" piwa. Efet- 20 kg w 3 miesiace.
Jesli nie maszjeszcze powaznych problemow z holeseroelm to moze poprostu jedz iel chcesz ale uwazaj co i w jaki sposob zostało przygotowane

Gotuj, piecz, paruj, nie smaż. Ogranicz mięso zastąp je rybami ( na ile mozesz oczywiscie)Ja zamiast masła uzywam serka homogenizowane light, zamiast śmietany używam jogurt typou greckiego REWELACJA. Chleb jadam tylko pełnoziarnisty.Jem suszone owoce (śliwki, morele) zaweiraja duzo błonnika co wspomaga prace jelit.

Może coś Ci się z tego przyda pozdrawiam serdecznie :)

Groszek zielony-spożywanie 1/2 szklanki dziennie przez 8 tygodni może obniżyc cholesterol o 30%.Kasza jęczmienna obniża pozim "złego" cholesterolu LDL i trójglicerydów we krwi.
Orzechy makadamia garść jedzona codziennie przez miesiąc obniża "zły " o 5% a podwyższa "dobry" o 7% Powodzenia!!!

Ograniczenia w talerzu ? - owszem bardzo proszę. Jestem natomiast przeciw nadmiernemu gloryfikowaniu pewnych produktów spożywczych, co to same za ciebie zrobią. Np. pewna margaryna: używa się jej głównie w towarzystwie węglowodanów (pieczywo, zmieniaki, kasze, makarony), których ilość mamy zamiar w diecie zmniejszyć - to co będziemy margarynę jeść łyżką ? Owa cudownie działająca margaryna jest zwykłą margaryną z dodatkiem wyciągu z wiesiołka (a jaka cena!), który można gotowy kupić w aptece. Podobnie jest z innymi "cudownymi" produktami: żeby spełniły pokładane w ich nadzieje powinniśmy zjadać "wagon" dziennie. Nie zniechęcam do ich jedzenia, tylko chcę podkreślić że konieczne są zmiany wszechstronne: dieta, ruch, trochę suplementów i dużo miłości do świata - będzie dobrze !
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • cholesterol forum dyskusyjne
  • wysoki cholesterol forum dyskusyjne
Do góry strony: CHOLESTEROL!!! co prponujecie?