24
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +0
24 ppt ?

Choroba afektywna dwubiegunowa - ChAD (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Choroba afektywna dwubiegunowa - ChAD

Napisał(a): wierzcholek -

Czy uważacie że to choroba czy zaburzenie i czy należy to leczyć. Psychotropy uszkadzają komórki mózgowe i uzależniają - więc czy warto? Czy na tą chorobę zapadają ludzie wrażliwi czy raczej apodyktyczni - czy są na to dowody naukowe? Ostatnio czytałam, że ostatnie badania dowiodły
że ADHD to nie choroba i można te zaburzenie wyleczyć MIŁOŚCIĄ...
INTERIA.PL

Re: Choroba afektywna dwubiegunowa - ChAD

Napisał(a): gość -

Eee, ale choroba afektywna dwubiegunowa to nie to samo co ADHD, nie wiem za bardzo czego dotyczy Twoje pytanie. Nie sądze żeby ADHD się dało wyleczyć miłością, choć cierpliwośc i akceptacja rodziny na pewno bardzo pomagają.

Co do Chad czyli psychozy maniakalno-depresyjna to bez psychotropów się nie obejdzie. Tak, sa to bardzo ciężkie leki, które zmieniają równowagę chemiczna mózgu, ale bez tego chory jest niebezpieczny dla siebie i otoczenia. Chemioterapia też jest szkodliwa, ale bez niej chory umiera, więc warto. Poza tym dzisiejsze leki psychotropowe to nie to samo co kiedyś, kiedy można było jeśc prozak garściami i tyle. Psychotropom mówie tak!

Pozdrawiam

Re: Choroba afektywna dwubiegunowa - ChAD

Napisał(a): gość -

Moja córka choruje na to świństwo od 12 lat. cały czas bierze LIT (może organizm się na niego uodpornił i przestał działać). Mimo że była hospitalizowana 3 razy jest coraz gorzej. Zastanawiające jest w tym to, że ma b.często manię, a depresję miała tylko 2 razy przez cały okres choroby. Zastanawiam się czy to nie następstwo ADHD i czy nie robię błędu wysyłając ją do psychiatry. W tej chorobie jest b.wredna i nie sposób z nią wytrzymać.

Re: Choroba afektywna dwubiegunowa - ChAD

Napisał(a): Gość -

Choroba afektywna dwubiegunowa inaczej cyklofrenia lub ChAD to zdecydowanie nie jest ADHD (ang. Attention Deficit Hyperactivity Disorder). Ludzie mylą je z powodu podobieństwa nazw, a w zasadzie skrótów. To bardzo ciężkie zaburzenie, które może człowiekowi i jego bliskim zrobić z życia piekło, a nawet doprowadzić do samobójstwa, więc zdecydowanie należy je leczyć. Na szczęście można też z tym w miarę spokojnie żyć czego jestem najlepszym dowodem. Potrzeba jednak było kilku lat terapii w Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej i tony leków, żeby mogła normalnie chodzić do pracy i pracować efektywnie i żebym przestała urządzać mojej rodzinie w przeciągu jednego miesiąca pokazy manii i ciężkiej depresji na przemian z takimi wybuchami energii, że wykończyłyby konia. To, że na to http://www.ps(...)-pomocy cierpią wyłącznie osoby wrażliwe to mit. Wziął się z tego, że podejrzewa się, że na to zaburzenie cierpieli między innymi malarz Vincent Van Gogh, poetka Sylvia Plath czy pisarz Ernest Hemingway, więc zaczęto kojarzyć chorobę z postaciami twórców. Ja nie jestem i nigdy nie byłam artystką, a mimo to cierpię na CHAD, więc to nie jest cena za geniusz, jak się niektórym wydaje.

Re: Choroba afektywna dwubiegunowa - ChAD

Napisał(a): gość -

Miałam problemy z psychiką. Dręczyły mnie negatywne myśli, pomimo że moje Zycie układało się nie najgorzej. Aby poradzić sobie z tymi myślami zamówiłam rytuał oczyszczenia energetycznego na stronie moc-energii.pl – i rzeczywiście po 2 tygodniach od odprawienia negatywne myśli przestały mnie dręczyć. Czuję się od nich wolna, co pozwala cieszyć mi się życiem.

Re: Choroba afektywna dwubiegunowa - ChAD

Napisał(a): gość -

ADHD to nie CHAD więc nie ma co porównywać nawet.Jeśli psychiatra stwierdzi,że potrzebne jest leczenie poprzez tabletki to należy się do tego stosować.CHAD jest przeważnie następstwem ciężkiej,nieleczonej depresji lub po prostu dziedziczymy tą chorobę genetycznie.W celu zabezpieczenia przed następstwami dwubiegunowości warto wykonać badanie genetic lab,które obrazuje ryzyko wystąpienia tej choroby.Już w zalążku można z nią walczyć.

Re: Choroba afektywna dwubiegunowa - ChAD

Napisał(a): ~melka -

Moja kuzynka na to cierpi. Życie z tym zaburzeniem nie jest proste. Cała rodzina musiała nauczyć się z tym żyć. Ktoś kto pierwszy raz styka się z tą chorobą nie zawsze potrafi sobie poradzić w tej sytuacji. My jesteśmy już "przyzwyczajeni" do pewnych zachowań, a raczej rozumiemy z czego wynikają. Staramy się pomóc na tyle, na ile jest to możliwe, a więc Karola chodzi do specjalisty - Krzysztofa Wierzbickiego z Psychologgii. Takie rozwiązanie wydało się nam jakoś najbardziej sensowne.

Re: Choroba afektywna dwubiegunowa - ChAD

Napisał(a): ~Erykah -

Mój brat na to cierpi. Odziedziczył dwubiegunowość po naszej matce, zatem ten problem to żadna nowość w naszej rodzinie. Oboje również chodzą do Psychologgii. Wspólne życie z chorymi osobami nie jest łatwe, ale jednak terapia w połączeniu z lekami sprawia, że można im pozwolić na normalne życie.

Re: Choroba afektywna dwubiegunowa - ChAD

Napisał(a): ~gość -

Piszę, ponieważ pojawił się pomysł utworzenia w Warszawie grupy wsparcia dla bliskich osób mających ChAD. Zainicjowali go ludzie będący w związkach z ChAD-owcami.
26-go września ma się odbyć spotkanie o charakterze informacyjnym (z udziałem psychiatry, psychologa i edukatora).
Jeżeli są tutaj osoby zainteresowane, to zapraszam. Oczywiście nie tylko współmałżonków/partnerów, ale także rodziców/dzieci/rodzeństwo osób cierpiących na ChAD. Spotkanie startuje o 18-tej w Warsztacie Warszawskim (Plac Konstytucji 4). Jeśli macie jakieś pytania, to odezwijcie się tutaj lub na adres e-mail: dachowcy2018@wp.pl
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • chad forum
  • forum chad
  • dwubiegunowka forum
Do góry strony: Choroba afektywna dwubiegunowa - ChAD