0
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7
  • Odpowiedzi0
  • Ocen na +0
0 ppt ?

chrzest (11)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: chrzest

Napisał(a): Gość -

U mnie na uroczystościach rodzinnych podaje się zazwyczaj
- zupę-krem z groszkiem ptysiowym (moze być np. grzybowa, brokułowa, jak masz więcej czasu i chce Ci się to może być dwukolorowa - z żółtej i czerwonej papryki albo z porów - jasnej i ciemnej części, takie zupy dwukolorowe są bardzo efektowne)
- na drugie danie np. pieczeń, schab faszerowany śliwkami lub morelami, kaczka z jabłkami, kaczka w pomarańczach, może być też dziczyzna, do tego ziemniaczki oczywiście
- na deser oczywiście tort przystrojony na biało i różne ciasta
- 2 rodzaje sałatek: tradycyjna jarzynowa i jakas inna np. z kurczakiem, jabłkiem i ananasem (dzieci lubią)
- wędliny, pieczywo itp.
i nie zatyraj się na śmierć :) pamiętaj, że najważniejsze jest dziecko i jego pierwszy sakrament :) pozdrawiam!

Ważne, żeby danie było proste, smaczne, stosunkowo wykwintne i łatwe do odgrzania. (Przecież nie będziesz stała przy patelni smażąc kotlety dla 30 osób!) Proponuję kaczkę pieczoną (w moich przepisach), klasyczna potrawkę z kurczaka lub indyka (również u mnie) i inne wszelkiego rodzaju pieczyste. Pomalutku zaczyna się sezon na barszcz czerwony, co zawsze doskonale pasuje do takich okazji. Świetny byłby też klasyczny rosół z domowym makaronem, najlepiej indyczy, bo jest bardziej treściwy. Tort pewnie zamówisz w cukierni, ale gdybyś chciała sie pobawić, polecam mój orzechowy z białym lukrem. Pozdrawiam i powodzenia! :)

Reklama

Mała podpowiedź. Sprawdziłam na komunii. Ponieważ różnie to bywa z godziną powrotu po chrzcie i wiadomo na początku jest zamieszanie to ja naszykowałam dzień wcześniej kilka małych miseczek sałatek. Ze 3-4 rodzaje.Można zamiast sałatek inne przystawki. Jak goście weszli do domu to postawiłam to na stole i spokojnie mogłam zniknąć do kuchni. A w kuchni miałam upieczone kawałki kurczaka, usmażone piersi z kuraki i jakieś rolady. Wszystko rano poukładałam na blaszce i jak goście jedli sałatki to wstawiłam mięsiwo do piekarnika razem z blaszką frytek. Tak więc najważniejsze to mieć dobrze zorganizowane układanie na talerzach.
Jeśli szukasz kilku pomysłów na przystawki to polecam moją stronkę. Zwłaszcza zielony tatar robi wrażeniehttp://garfie(...)ki.html

Reklama

proszę spróbować zrobić tort na chrzciny który właśnie dodałam, efekt superowy, proszę sobie wcześniej spróbować zrobić mase cukrową jezeli pani wyjdzie to reszta jest juz prosciutka, naprawde warto, wydaje sie trudne ale ja te ztak myślałam za pierwszym razem ale udało sie goście bedą zachwyceni

Reklama

no najlepiej dziecku nie daj jesc bo wpadnie w nałóg (to byla ironia) drogi gosciu nie ingeruj w czyjes zamary bedziesz mial swoje dzieci to bedziesz je wychowywal jak chcesz a ta pani sie pyta o dania na chrzciny a nie co ma zrobic ochrzcic czy nie, wiec badz tak mily i takie komentarze zatrzymaj dla siebie, pozdrawiam pania i zycze wspanialosc na chrzcinach, (tort kaska333 robi wrazenie, skusilabym sie), i wszystkiego dobrego dla maluszka ;))
« Wróć do tematów