252
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi223
  • Ocen na +28
252 ppt ?

chrzest w Biblii (224)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

chrzest w Biblii

Napisał(a): ~Madame -

Powiem Wam szczerze - przyglądając się ostatnio, jak opisywany jest chrzest w Biblii, mam takie przemożne wrażenie, że to jak chrzcimy dzieci, ma się do tego nijak. Przecież Biblia o chrzcie mówi jako o akcie publicznego świadectwa wiary. A niemowlę przecież nie może świadomie wyznawać swojej wiary. To rodzice ją deklarują - i obiecują wychować je w wierze, czyli w sumie je przymusić. A z tego, że to dziecko jest chrzczone, nie dorosły, wynika kolejne odstępstwo od Biblii - dziecka dla bezpieczeństwa nie zanurza się całego pod wodą, tylko polewa główkę. Czy więc taki chrzest jest ważny? Jak to rozumieć?
INTERIA.PL

Re: chrzest w Biblii

Napisał(a): ~ dobrarada -

W biblii jest chrzest którego dokonuje Jan CHRZCICIEL!!Przygotowywał ludzi na przyjście zbawiciela.Co do całego zanurzania chrzczonego w wodzie to tak jescze było na początku .W Polsce też za czasów Mieszka tak chrzczono.Ale sam chrzest to jest wg.rytuału rzymskiego i jest od razu egzorcyzmem.A pokanie głowy chrzczonego wystarcza ,to sam rytuał jest NAJWAŻNIEJSZY.A jan też polewał głowy chrzczonych wodą Jordanu.

Napisał(a): Gość -

Amen, zgodnie z Biblią przyjmujemy chrzest wodny, przez zanurzenie, w wieku świadomym. Chrzest z ręki drugiej wierzącej osoby. Chrześcijanie to społeczność przyjaciół, którzy wierzą i starają się nie grzeszyć. Przynajmniej tak być powinno.

Reklama

Napisał(a): sosna177 -

hereticlodge Amen, zgodnie z Biblią przyjmujemy chrzest wodny, przez zanurzenie, w wieku świadomym. Chrzest z ręki drugiej wierzącej osoby. Chrześcijanie to społeczność przyjaciół, którzy wierzą i starają się nie grzeszyć. Przynajmniej tak być powinno.
Jak ważne w duchowym znaczeniu jest zanurzenie w wodzie, to mało kto wie.
Pod wodą nie możemy żyć.....umieramy, gdy jesteśmy zanurzeni....
A powstajemy do....nowego życia...przez wynurzenie z wody.
Tak jak Jezus....umarł i zmartwychwstał.....
I to Święte Imię, musi być nad chrzczącym się..... wypowiedziane.
Tylko Bóg = Jezus, może odpuszczać grzechy......których przez chrzest, się pozbywamy.
Bo chrzest, jest na odpuszczenie grzechów.
Niemowlę nie jest świadome swoich grzechów, i nawet nie wie, co się wokół niego dzieje.

Reklama

Napisał(a): ~zdenka -

Ja bym do tego dodała, że nie tylko niezgodny z Biblią jest chrzest noworodka, ale też z Konstytucją. Art. 48. pkt 1. brzmi tak: "Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania."
O jakiej dojrzałości noworodka mówimy? Jak możemy mówić o wolności sumienia i wyznania, jeśli jeszcze zanim dziecko zacznie mówić, już rodzice zadecydowali o jego wyznaniu. Jesteś katolikiem, koniec.

~zdenka Ja bym do tego dodała, że nie tylko niezgodny z Biblią jest chrzest noworodka, ale też z Konstytucją. Art. 48. pkt 1. brzmi tak: "Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania."
O jakiej dojrzałości noworodka mówimy? Jak możemy mówić o wolności sumienia i wyznania, jeśli jeszcze zanim dziecko zacznie mówić, już rodzice zadecydowali o jego wyznaniu. Jesteś katolikiem, koniec.
Ciekawe, nigdy nie pomyślałam o tym w ten sposób.

Reklama

hereticlodge
~zdenka Ja bym do tego dodała, że nie tylko niezgodny z Biblią jest chrzest noworodka, ale też z Konstytucją. Art. 48. pkt 1. brzmi tak: "Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania."
Ciekawe, nigdy nie pomyślałam o tym w ten sposób.
Mnie także by nie przyszło do głowy....by w Konstytucji....szukać odpowiedzi, na to pytanie.
Chyba nie znam dokładnych jej zapisów:)
A łamanie Konstytucji....

I każdy ma wybór.
Może wierzyć Biblii, lub przestrzegać Konstytucji.

Napisał(a): ~gos -

Ciekawa rozmowa tylko szkoda... że nikt nie podał żadnych wersów z Biblii.To może ktoś ma te wersy które mówią od którego roku można chrzcić i ile do tego potrzeba wody? Czy może tylko teoria o zanurzaniu w wodzie i zakazie chrztu dzieci to tylko dogmaty niektórych "chrześcijan"?

~gos Ciekawa rozmowa tylko szkoda... że nikt nie podał żadnych wersów z Biblii.To może ktoś ma te wersy które mówią od którego roku można chrzcić i ile do tego potrzeba wody? Czy może tylko teoria o zanurzaniu w wodzie i zakazie chrztu dzieci to tylko dogmaty niektórych "chrześcijan"?
O chrzcie, jak ma się go wykonywać i kiedy......masz w Biblii napisane.
I te wersety były Tobie podawane, nie tylko przeze mnie.
Mógłbyś coś zapamiętać, czy tak wielką masz sklerozę:))
Bez obrazy...:)

sosna177
~gos Ciekawa rozmowa tylko szkoda... że nikt nie podał żadnych wersów z Biblii.To może ktoś ma te wersy które mówią od którego roku można chrzcić i ile do tego potrzeba wody? Czy może tylko teoria o zanurzaniu w wodzie i zakazie chrztu dzieci to tylko dogmaty niektórych "chrześcijan"?
Naprawdę? Ja tu widzę tylko artykuł z konstytucji i ani jednego cytatu Biblii... ani jednego wersu... Skoro zakładacie temat to wypadałoby mieć coś na uzasadnienie swoich teorii.

~gos
sosna177
Naprawdę? Ja tu widzę tylko artykuł z konstytucji i ani jednego cytatu Biblii... ani jednego wersu... Skoro zakładacie temat to wypadałoby mieć coś na uzasadnienie swoich teorii.
Uzasadnieniem jest zapis biblijny

hereticlodge
~gos
sosna177
Uzasadnieniem jest zapis biblijny
Twoje słowo nie jest zapisem biblijnym. Czyżbyście ie znali Biblii że tak unikacie podania wersów? :) Tak wam starsi w waszej sekcie powiedzieli i wy w to uwierzyliście zamiast sprawdzić... Prawda jest taka że w Biblii nie ma podanej ani ilości wody potrzebnej do chrztu ani ograniczeń wiekowych. Ograniczenie są wprowadzane tylko przez różnej maści sekty mające na celu utrudnianie ludziom dojście do zbawienia.
« Wróć do tematów
Do góry strony: chrzest w Biblii