86
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi67
  • Ocen na +0
86 ppt ?

Ciągłe bóle głowy, co pomoże? (68)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: Ciągłe bóle głowy, co pomoże?

Napisał(a): Gość -

Jak zwykle cudowna służba zdrowia w Polsce. Ze wszystkim idzie się do lekarza rodzinnego, który nic nie stwierdza i nigdzie konkretnie nie wysyła. Tez myślę, że należałoby wybrac się do neurologa i zrobić podstawowe badania + badania neurologiczne, może przyczyna tkwi głębiej.

Reklama

Reklama

Lek jest skutecznym i bezpiecznym środkiem na ból głowy ale jeśli to jest ból występujący raz na jakiś czas, nie permanentnie. Lek nie usuwa przyczyn bólu, dlatego jeśli po zażyciu małego opakowania (czyli 2-3dniach) dolegliwoości wracają - to wystarczający powód by zglosic sie do lekarza

Reklama

Najlepiej udać się do lekarza. Porady innych nie pomogą, nie zastąpią wizyty u lekarza. Moja mama szukała opinii i wiadomości o menopauzie - w ten sposób trafiła na portal menopauza.pl Jednak mimo merytorycznych informacji udała się do lekarza.

Napisał(a): gość -

Moje bóle głowy były najpierw przewlekłe teraz sa ciagłe z małymi przerwami do godziny. Głowa boli tak jakby mi cos mózg wyżerało.W rezonansie wyszły drobne zmiany naczyniopochodne oraz wczesniejsze badania pokazały zwyrodnienia kregosłupa w kilku odcinkach.Mam równiez skoki cisnienia i bardzo mała roznice miedzy cisnieniem skurczowym a rozkurczowym. Mimo skierowania od neurologa do szpitala w celu diagnozy bólów dwukrotnie odesłano mnie spowrotem do domu twierrdzac ze tego sie nie da zdiagnozować i ze jak pojawią sie bezwłady lub podwójne widzenie( co juz miałam dwukrotnie), nietrzymanie moczu wtedy mnie przyjmą . Do dzis nie wiem na co choruje i co mi jest. Wiem jedno , zę mój stan zdrowia pogarsza sie od kilku lat. Coraz bardziej słabne bola mnie miesnie stawy,dretwija rece i boli głowa a mój neurolog nie jest w stanie mi juz pomóc w przychodni. Lęk niewiedza i bezradność lekarzy pierwszego kontaktu oraz zbywanie w szpitalu sprawia ze trace nadzieję, Bo nie wiem czy to stwardnienie czy zapalenie rdzenia, opon mozgowych czy jeszcze cos innego .

Napisał(a): gość -

gość Moje bóle głowy były najpierw przewlekłe teraz sa ciagłe z małymi przerwami do godziny. Głowa boli tak jakby mi cos mózg wyżerało.W rezonansie wyszły drobne zmiany naczyniopochodne oraz wczesniejsze badania pokazały zwyrodnienia kregosłupa w kilku odcinkach.Mam równiez skoki cisnienia i bardzo mała roznice miedzy cisnieniem skurczowym a rozkurczowym. Mimo skierowania od neurologa do szpitala w celu diagnozy bólów dwukrotnie odesłano mnie spowrotem do domu twierrdzac ze tego sie nie da zdiagnozować i ze jak pojawią sie bezwłady lub podwójne widzenie( co juz miałam dwukrotnie), nietrzymanie moczu wtedy mnie przyjmą . Do dzis nie wiem na co choruje i co mi jest. Wiem jedno , zę mój stan zdrowia pogarsza sie od kilku lat. Coraz bardziej słabne bola mnie miesnie stawy,dretwija rece i boli głowa a mój neurolog nie jest w stanie mi juz pomóc w przychodni. Lęk niewiedza i bezradność lekarzy pierwszego kontaktu oraz zbywanie w szpitalu sprawia ze trace nadzieję, Bo nie wiem czy to stwardnienie czy zapalenie rdzenia, opon mozgowych czy jeszcze cos innego .
Miałam podobne objawy. Od kilkunastu lat leczę się u neurologa. W rezonansie magnetycznym kręgosłupa szyjnego wyszły mi przepukliny na wszystkich siedmiu poziomach i wypłynięte jądra miażdżyste na dwóch poziomach. Zostałam zakwalifikowana do operacji, ale nie zdecydowałam się. Zresztą sama lekarka powiedziała, że nie ma się co spieszyć, dopóki nie zaczęły się niedowłady rąk i nóg.
Nie wiem, czy Tobie dolega to samo, ale wygląda to naprawdę podobnie.
Co robić? Mogę powiedzieć, co ja robiłam.
Bóle głowy trwające trzy do pięciu dni - nie pomagało nic. Nawet udało mi się przytruć zbyt dużą dawką leków przeciwbólowych. Tylko leżenie bez ruchu po ustaleniu sobie pozycji najbardziej komfortowej.
Rehabilitacja - bardzo regularna - ćwiczenia izometryczne (bardzo ważne), magnetroniki, lasery, krioterapia, jonoforezy.
Najbardziej pomogła mi jednak akupunktura - ponad 100 zabiegów u mongolskich lekarzy. Bóle głowy przeszły mi niemal całkowicie, zawroty głowy minęły bezpowrotnie - jak do tej pory, a minęło jakieś dziewięć lat.
Oszczędzający tryb życia. Kołnierz ortopedyczny do prac domowych, poduszka ortopedyczna do spania. Uważać, uważać i jeszcze raz uważać.
Ciężko było się przyzwyczaić, ale jak pewne zachowania wejdą w nawyk, to żyje się całkiem normalnie.
Znajdź naprawdę dobrego neurologa, który wreszcie zleci Ci odpowiednie badania i postawi konkretną diagnozę. Żyjąc w strachu i takim dyskomforcie wpadniesz dodatkowo w depresję i tylko będzie Ci się pogarszać. Walcz o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, może potrzebna Ci operacja?. Są jeszcze dobrzy lekarze w naszym kraju, tylko trzeba ich znaleźć.
Życzę dużo zdrowia i siły do walki z chorobą.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • ciagle migreny
  • stwardnienie bol glowy forum
  • ciągłe bóle głowy
  • ciagle bole glowy
  • ciogle bole glowy
  • nieprzerwany bol głowy
  • notoryczne bóle głowy leki przeciwbólowe nie działają
  • nieustanny ból głowy
  • notoryczny ból głowy
  • ciągły ból w głowie z jednej strony
  • ciągły ból głowy
  • ciągły ból głowy
  • ciągłby ból głowy od tygodnia
  • bóle głowy ciągle
  • ból głowy z jednej strony, notoryczny
Do góry strony: Ciągłe bóle głowy, co pomoże?