42
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +3
42 ppt ?

Ciemniejsza strona jabłka (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ciemniejsza strona jabłka

Napisał(a): ~Come -

Choć teraz ceny jabłek są astronomiczne, zazwyczaj jest to najtańszy - i najpopularniejszy owoc. Zjadamy je codziennie - nawet jeśli nie w postaci samego owoca, to jego przetworów, obecnych w prawie wszystkich polskich produktach owocowych.
Niestety, na jabłku może być nawet 100 mln bakterii - i to niezależnie od tego, czy jabłko pochodzi z przemysłowego sadu, czy z hodowli ekologicznej. A najwięcej jest nie na skórce, tylko... na nasionach!
Rzecz jednak w tym, że w ekologicznych jabłkach dominują bakterie probiotyczne, a w konwencjonalnych - sporo patogenów, w tym z grupy Escherichia-Shigella.
Wszystko więc wskazuje na to, że nie warto jeść jabłek w całości i przydaje się spojrzenie na to, skąd pochodzą. Bo nawet jabłko może nam zaszkodzić...
INTERIA.PL

Re: Ciemniejsza strona jabłka

Napisał(a): ~Michał -

Co za brednie. Nastawienie na sterylność chore podejście im więcej mamy styczności z bakteriami patogenami itp. tym bardziej jesteśmy odporni, przestańcie sterylizować społeczeństwo jak ktoś ma chęć niech sobie robi krzywdę.
Ciekawe czy ktoś robił badania u osób które przechodzą ciężko Covid czy przypadkiem nie ma związku ze sterylnością, u dzieci takie podejście kończy się chorobami sam mam dzieci i nie chowam ich sterylnie jak zachorują 2 razy do roku to jest święto, znajomi chuchali dmuchali i teraz min. raz w miesiącu zwolnienie bo dziecko chore.

Reklama

Reklama

Re: Ciemniejsza strona jabłka

Napisał(a): ~zdzich -

Brednie. Nie ma fizycznej możliwości istnienia bakterii wewnątrz owocu. Możliwe są drożdże czyli pleśń, czyli penicylina. Stąd angielskie cure (kurować, leczyć, lek). Wszyscy pamiętamy Jagienkę, która zagniotła chleba z pajęczyną i kurzem i przyłożyła Maćkowi do rany, prawda? A podobno to Fleming odkrył penicylinę... nie Jagienka!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ciemniejsza strona jabłka