85
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi21
  • Ocen na +0
85 ppt ?

Cierpię na genofobię, czyli paniczny lęk przed seksem (22)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Cierpię na genofobię, czyli paniczny lęk przed seksem

Napisał(a): Gość -

Genofobia-Zarówno rozmowa o seksie, jak i próba współżycia może wywołać atak paniki u osoby dotkniętej tą przypadłością. Pojawia się wówczas szybszy oddech, gwałtowny puls, pocenie się, suchość w ustach oraz niezdolność do przeprowadzenia stosunku płciowego w jakiejkolwiek formie. Istnieje kilka różnych przyczyn genofobii, choć lęk przed aktem seksualnym może pojawić się również bez wyraźnego uzasadnienia.

Niestety mam tą przypadłość, nie wiem skąd ona wynika, bo nie sądzę ze z tego że jestem jeszcze dziewicą. Po prostu, jak tylko sobie pomyśle o seksie ogarnia mnie niepokój, głowa zaczyna mi pękać, ogarnia mnie zdenerwowanie... nic mnie nie pociąga, nie czuje jakiegoś popędu...
Naprawdę nie wiem jak z tym żyć;/
Czy powinnam sie gdzieś zgłosić?
Koleżanka podpowiedziała mi że powinnam poznać jakiegoś bardzo wrażliwego, delikatnego i odpowiedzialnego mężczyznę, który mi pomoże to przezwyciężyć i "poprowadzi" przez seksualną "drogę".
Myślicie że to może pomóc?
Czy lepiej od razu zgłosić się do jakiegoś lekarza?
Tylko czy to choroba psychiczna czy ma to związek z fizycznością kobiety?
INTERIA.PL

Re: Cierpię na genofobię, czyli paniczny lęk przed seksem

Napisał(a): gość -

przede wszystkim zgłoś się do psychologa, niech on ci pomoże. Pewnie przyczyną jest wiele powodów, myślę że spokojnie da się wyleczyć. Nie leczyłabym się mężczyzną, bo to może przynieść odwrotny skutek, najpierw poukładaj wszystko w swojej glowie a potem buduj zwiazek. Rownież bałam sie seksu itp a raczej defloracji ale nie panicznie, prawdę mówiac-zupełnie niepotrzebnie

genofobia? Fajnie wiedzieć że też to mam. Tylko że ja mam zdiagnozowaną nerwice lękową. Po co wmawiasz sobie choroby, które wyczytałaś w internecie? Idź do lekarza, psychologa, terapeuty, niech Cie zdiagnozuje. To nie boli, a może Ci pomóc. Mnie moja terapeutka tak zdenerwowała, że teraz już nie mam kilka razy w tygodniu objawów nerwicy tylko raz na rok. Ale za to jestem agresywna.

Potem tworzą się tacy śmieszni ludzie, których głowa boli i wyczytują co to może być i stawiają sobie diagnoze - guz mózgu i ida z takim przeświadczeniem do lekarza.

Pozdrawiam.

Reklama

Reklama

Reklama

Oczywiście ,że to nienormalne ,być może wiąże się to z jakąś traumą przeżytą w dzieciństwie,powinnaś koniecznie pójść na terapię.Przecież seks z kimś kogo się kocha to raj,a mając taką przypadłość możesz nigdy tego nie przeżyć.

1. na forum dostaniesz albo propozycje matrymonialne albo b. durne komentarze - nie szukaj tu pomocy
2. genofobia jest stwierdzona medycznie czy to Twoja interpretacja z użyciem "wujka google"?
3. rozmowa z seksuologiem / ginekologiem jest jak najbardziej konieczna jeśli sama sobie tę diagnozę wymyśliłaś, jeśli jest to diagnoza lekarska proponuję zwrócić się do lekarza ze wszselkimi wątpliwościami

nie masz popędu = nie musisz uprawiac seksu, nikt Cie nie zmusza. nic na sile, bo potem straszne zycie jest :) i wlasnie przez kobiety ktore sie zmuszaja, bo faceci zazwyczaj zawsze chcą, choc sa tez wyjatki wrazliwych, ktorzy tez sie tego seksu i boją i wstydzą itd ale na takich nie "polecisz" bo wczesniej wyczujesz jaki jest i do zadnego seksu nie dojdzie, wiec to od razu jest nieatrakcyjne

gość 1. na forum dostaniesz albo propozycje matrymonialne albo b. durne komentarze - nie szukaj tu pomocy
2. genofobia jest stwierdzona medycznie czy to Twoja interpretacja z użyciem "wujka google"?
3. rozmowa z seksuologiem / ginekologiem jest jak najbardziej konieczna jeśli sama sobie tę diagnozę wymyśliłaś, jeśli jest to diagnoza lekarska proponuję zwrócić się do lekarza ze wszselkimi wątpliwościami
To raczej nie jest diagnoza lekarska skoro autorka się zastanawia co zrobić.

Paranoja - leczyć się ale na głowę.

Diagnozy mają stawiać lekarze a nie "wyszukaj" w google.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • strach przed seksem
  • objawy genofobii
  • genogobia terapia
Do góry strony: Cierpię na genofobię, czyli paniczny lęk przed seksem