Odpowiadasz na:
Cmentarne wierzenia ludowe ⚰️

MissSilentMegan
Temat dodał(a):
MissSilentMegan -
Wierzenia ludowe towarzyszą nam od wieków. Można odnaleźć w nich kilka wskazówek na temat tego, jak nie powinno się zachowywać na przykład na cmentarzu. Nieprzestrzeganie i nieuszanowanie restrykcyjnych wierzeń ludowych może skutkować po prostu śmiercią lub chorobą!! Na co więc trzeba uważać?!

Piszesz jako

...a zalogowani dostają więcej. lub załóż konto pocztowe Interii

To zajmie tylko chwilę

Aby założyć unikalne konto na Forum, zarejestruj zupełnie darmową pocztę Interia.pl, wybierz nick i ciesz się nowymi nieograniczonymi możliwościami! Ciekawe dyskusje już na Ciebie czekają.Pomoc
4000 znaków do wpisania

Treść

Opisz własne doświadczenia, zadaj pytanie lub podziel się swoimi spostrzeżeniami.Twój wpis będzie ciekawszy, jeśli dodasz do niego zdjęcie i wideo.Odpowiadając w dyskusji, pamiętaj o kulturze wypowiedzi i przestrzeganiu regulaminu Forum.

przepisz kod z obrazka
Gość

Podsumowanie tematu - najnowsze 4 odpowiedzi

INTERIA.PL

Re: Cmentarne wierzenia ludowe ⚰️

Napisał(a): ~Kac Wegas -

Spójrzmy na to z punktu widzenia medycyny, psychiatrii - zdrowia psychicznego. Mój kolega z lat młodości popadł w psychozy kiedy studiował na KUL-u bo wszystko brał na poważnie nawet ksiądz opiekun na roku mu mówił żeby to brał tylko jako wiarę w coś , a nie wyobrażał sobie tego na poważnie , jest teraz schizofrenikiem. Wszystko z powodu brutalnej propagandy strachu i bezwzględnego posłuszeństwa starszym , jaką praktykowana jest na KUL-u . Ma tiki, koszmary, nawet moczy się w nocy - zanim zaczniemy się z tego śmiać, najpierw pomyślmy, jakie to tragiczne. A tego można było uniknąć. Co jest powodem tych problemów? Sny o piekle, karach, szatanach - mózg generuje mu takie sny, co jest efektem indoktrynacji katolickiej wiary w te wszystkie koszmary jakie się opowiada na wykładach .

Re: Cmentarne wierzenia ludowe ⚰️

Napisał(a): ~itaka -

~IQ wysokie Przecież wiadomo, ze dzieci bije się od małego. A zatem bicie leży w naturze człowieka!
Kościół jak zwykle głosi zbyt wysokie i fałszywe zasady etyczne, którym sam nie może sprostać (bo są sprzeczne z naturą człowieka)- o czym świadczy przykład św. Szenute.
Bicie dzieci to domena pierworodnych, nie zależy od żadnego kościoła .

Reklama

Re: Cmentarne wierzenia ludowe ⚰️

Napisał(a): ~IQ wysokie -

Przecież wiadomo, ze dzieci bije się od małego. A zatem bicie leży w naturze człowieka!
Kościół jak zwykle głosi zbyt wysokie i fałszywe zasady etyczne, którym sam nie może sprostać (bo są sprzeczne z naturą człowieka)- o czym świadczy przykład św. Szenute.

Re: Cmentarne wierzenia ludowe ⚰️

Napisał(a): ~armagedon -

~armagedon
~rycerz Polski rząd będzie wkrótce miał dość osobliwą próbę wiary, gdyż wg orędzi proroka Grzegorza, które otrzymuję od Jezusa, do końca lipca Bóg zapewnił całkowitą cudowną likwidację korono-wirusa w kraju. Pytanie po co min. Szumowski zapowiada obostrzenia w przyszłości?
Czy nowi zarażeni np. w sierpniu, będą mieli podstawy medyczne czy raczej polityczne?
Teraz to ja się obawiam, czy rząd PiS-u równie skrupulatnie patrzy na te swe umowy międzynarodowe z mocarstwami, jak kiedyś patrzył krytycznie na umowy w czasach kadencji PO - PsL.
Kiedyś za komuny było nie mile widziane analizowanie umów z sovietami, tak teraz rząd nie analizuję i podpisuję w ciemno umowy z USA . Jak rząd wybrnie z umowami na zakup szczepionek przeciw COVID 2019 ?.
Szczepionki te nie miały być przymusowe - tak obiecywali przed wyborami.
Poważny prorok Grzegorz zaskoczył wszystkich, Zapewnił , że od 1 lipca w kraju nie ma nowych zachorowalności na korona-wirusa dzięki cudownej interwencji Bożej. Jednak nie dotyczy ten cud obcokrajowców.
Pozostali chorzy doznają uzdrowienia do końca lipca.
Orędzie można przeczytać na YT, pod hasłem: "W Posłudze"

Reklama