1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń141 tys.
  • Odpowiedzi171
  • Ocen na +92
1 tys. ppt ?

co na mszyce? (172)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: co na mszyce?

Napisał(a): ~Kika -

jeśli masz dużo mszyc to będzie Ci ciężko zadziałać ekologicznie. Sama próbowałam napar z pokrzyw, tytoniu(śmierdzi strasznie) mam w ogródku aksamitki i czosnek niedźwiedzi. W tym roku jeszcze mszyc nie ma ale moja czereśnia w ubiegłym roku była oblepiona i musiałam użyć chemii. Widziałam pokręcone już liście porzeczki ale pada i nie ma jak popryskać.Żółte wstążeczki to przyciągają słodyszka rzepakowego, o biedronkach nie wiem. Pamiętaj jednak jeżeli zdecydujesz się na pestycydy to: mospilan jest bardzo toksyczny dla pszczół, calypso nie, ale jest bardzo groźne dla organizmów wodnych. Generalnie środkami owadobójczymi nie wolno pryskać przed godz. 21 żeby nie zabijać owadów pożytecznych.I wcześnie rano tej już pszczoły i trzmiele "chodzą". Nie wolno pryskać w czasie wietrznej pogody, podczas oprysku trzeba zasłonić twarz maseczką i okularami, używać rękawiczek jednorazowych a pojemnika po chemii nie wolno wrzucać do odpadów komunalnych ani do plastików

Reklama

Reklama

Re: co na mszyce?

Napisał(a): ~WŁK -

Od kilku lat robię miksturę: pokrzywy + woda do butelki i odstawić na ok tydzień. Później odcedzić i do butelki ze spryskiwaczem. Okropnie śmierdzi ale działa. Zabieg trzeba co jakiś czas powtarzać, ale spokojnie nie często. Dodatkowo co jakiś czas posypać popiołem z węgla drzewnego (zachować po grilu :)).

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: co na mszyce?