1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń141 tys.
  • Odpowiedzi171
  • Ocen na +92
1 tys. ppt ?

co na mszyce? (172)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: co na mszyce?

Napisał(a): ~Rilla -

Moim sposobem - na pojawiające się mszyce, jest oprysk z kwaśnego mleka, ewentualnie z jogurtu naturalnego. Można rozcieńczyć go z wodą w niewielkim stopniu i starannie "roztrzepać". Nie może zatykać przewodu i dyszy rozpylacza. Oprysk robię wczesnym rankiem lub późnym wieczorem - w przypadku wysokich temperatur i bezpośredniego słońca. Można również zastosować świeże mleko z tym jednak, że oprysk wykonujemy wczesnym wieczorem, tak by mleko [b][/b] mogło się skwasić na roślince. Ważne - należy czynności oprysku wykonać systematycznie tzn.codziennie i dokładnie, do czasu pozbycia się ich. Jako opryskiwacz można z powodzeniem użyć pojemnik ze spryskiwaczem po płynie do mycia okien. Oczywiście należy go uprzednio wymyć.
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Re: co na mszyce?

Napisał(a): ~jolly -

~Krzycho Wypróbowany sposób na mszyce , sam nie wierzyłem ale działa. Na krzakach , drzewach , drzewkach itp. rozwiesić żółte wstążki o dł. ok. 30 cm i szerokości ok. 1-2cm. Jedna wstążka działa na powierzchni ok.15m kw. Żółty kolor ściąga biedronki , które pozostawiają swoje larwy żywiące się mszycami . Miałem cały ogród czysty bez żadnych oprysków. Polecam ten sposób.
Sprawdzone. Zadziałało! Teraz mam inwazję biedronek. Co na biedronki???
« Wróć do tematów
Do góry strony: co na mszyce?