1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń141 tys.
  • Odpowiedzi171
  • Ocen na +92
1 tys. ppt ?

co na mszyce? (172)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: co na mszyce?

Napisał(a): ~zbig 46 -

~gosc
~Anna Próbowałam wszystkich ekologicznych oprysków : z czosnku, z tytoniu z cocacoli a mszyce grasowały na mojej róży i nic sobie nie robiły z takiego deszczyku, Zadziałał oprysk preparatem na mszyce . Do kupienia w sklepie ogrodniczym.
U nas zaczely grasowac na mlodych drzekach sliwki wegierki az mi sie smutno zrobilo bo w zeszlym roku sliwka padla nie wiadomo dlaczego teraz od tygodnia walcze z tym dziadostwe, alistki miala pozwijane dokladnie w trabki....Jednym slowem mszyce zrobily mnie w trabe...ale dostaly oprysk ....teraz od dwoch dni pada wiec trzeba poczekac na nastepny etap pryskania....
,zwijanie liści powoduje inny owad.

Reklama

Napisał(a): ~MałyMiś -

1. Posadź aksamitki w strategicznych miejscach (nienawidzę kwiatka, ale co robić...)
2. Podlewaj i opryskuj rośliny "gnojówką z pokrzywy" - zastępuje nawóz i środki ochrony roślin. Duży pojemnik (30-50 lit) zapełnij w 1/3 surowymi pokrzywami i zalej do pełna wodą. Mieszaj 1-2 x dziennie, a po 2-5 tyg. gotowe, jeżeli nie ma już piany, płyn jest klarowny i strasznie śmierdzi. Rozdrobnienie pokrzywy przyspiesza kiszenie. Litr takiego koncentratu rozpuszczaj w 10-15 litrach wody, takim rozczynem opryskuj i podlewaj!

Reklama

Napisał(a): ~jdjs -

Zab ić wszystkie korniki. Korniki współpracują z mszycami, ściągają je do roślin, na których paso ytują i wypychają soki z roślin od dołu, karmiąc rude świ niaste, pomarańczowe mszyce, traktują je jak świ nie skarbony, w których gromadzą roślinne soki, które roślina sobie wytworzyła do życia i rozwoju.

Napisał(a): ~gshs -

~jdjs Zab ić wszystkie korniki. Korniki współpracują z mszycami, ściągają je do roślin, na których paso ytują i wypychają soki z roślin od dołu, karmiąc rude świ niaste, pomarańczowe mszyce, traktują je jak świ nie skarbony, w których gromadzą roślinne soki, które roślina sobie wytworzyła do życia i rozwoju.
Roślina może wytworzyć trucizny na mszyce jak również korniki-owsiki, musi uzyskać jednak odpowiednie światło do tego, jak ma za mało światła, to ją spalą razem z kornikami i mszycami.

Reklama

Napisał(a): ~pir -

~uke Sypanie liści świeżej mięty i kolendry oraz opryski z roztworu pokrzywy świetnie się nadają. Ale czosnek też powinien zadziałać - może rozrzuciłeś go za mało albo należał do gatunku małoeterycznych?
Chiński czosnek niestety nie działa, kupiłem jako że tańszy ale klipa
« Wróć do tematów
Do góry strony: co na mszyce?