2 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń246 tys.
  • Odpowiedzi259
  • Ocen na +130
2 tys. ppt ?

co na mszyce? (260)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

co na mszyce?

Napisał(a): ~Dino -

Szukam sposobu na mszyce, które już chcą mi zdewastować ogródek. Te małe głodomory tylko niszczą z takim trudem zasiane i pielęgnowane rośliny... Dotychczas w temacie co na mszyce używałem głównie rozrzucanego po ogródku czosnku, ale czasem się przedrą przez takie zasieki nieprzyjemnego aromatu. Jeśli chodzi o to, co zjada mszyce, to sprowadziłem ostatnio trochę biedronek do ogródka, ale jeszcze nie widzę większych rezultatów. Słyszałem też, że dobry jest oprysk z pokrzywy - prawda to? Co na mszyce domowe sposoby jakie jeszcze macie? Piszcie swoje rady, co na mszyce użyć!
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Re: co na mszyce?

Napisał(a): ~Zioberek -

Kwaśne mleko (serwatka) polane po ziemi w okolicy odstraszy mszyce. Rośliny możesz też spryskać mlekiem słodkim lekko rozcieńczonym wodą. Taka mgiełka aerozolowa ze spryskiwacza. I niech sobie to mleko samo kiśnie - zaszkodzi tylko mszycom, bez obaw. Tylko ich nie kąp!

Napisał(a): ~Krzycho -

Wypróbowany sposób na mszyce , sam nie wierzyłem ale działa. Na krzakach , drzewach , drzewkach itp. rozwiesić żółte wstążki o dł. ok. 30 cm i szerokości ok. 1-2cm. Jedna wstążka działa na powierzchni ok.15m kw. Żółty kolor ściąga biedronki , które pozostawiają swoje larwy żywiące się mszycami . Miałem cały ogród czysty bez żadnych oprysków. Polecam ten sposób.

Napisał(a): ~gosc -

~Anna Próbowałam wszystkich ekologicznych oprysków : z czosnku, z tytoniu z cocacoli a mszyce grasowały na mojej róży i nic sobie nie robiły z takiego deszczyku, Zadziałał oprysk preparatem na mszyce . Do kupienia w sklepie ogrodniczym.
U nas zaczely grasowac na mlodych drzekach sliwki wegierki az mi sie smutno zrobilo bo w zeszlym roku sliwka padla nie wiadomo dlaczego teraz od tygodnia walcze z tym dziadostwe, alistki miala pozwijane dokladnie w trabki....Jednym slowem mszyce zrobily mnie w trabe...ale dostaly oprysk ....teraz od dwoch dni pada wiec trzeba poczekac na nastepny etap pryskania....
« Wróć do tematów
Do góry strony: co na mszyce?