7
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń34
  • Odpowiedzi7
  • Ocen na +0
7 ppt ?

Co oznaczają ropiejące oczy? (8)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Co oznaczają ropiejące oczy?

Napisał(a): ~mimi -

Moi drodzy, co mogą oznaczać ropiejące oczy? Coraz częściej dopada mnie ta nieprzyjemna przypadłość. Co z nią można zrobić? U okulisty byłam niedawno, na badaniach kontrolnych (noszę soczewki kontaktowe/okulary korekcyjne od wielu lat). To była raczej rutynowa kontrola, lekarz nie zauważył nic niepokojącego, ale wtedy też nie miałam takich problemów z oczami. Czy powinnam iść jeszcze raz do okulisty? A może powinnam przestać zakładać soczewki? ktoś z Was był w podobnej sytuacji?
INTERIA.PL

Re: Co oznaczają ropiejące oczy?

Napisał(a): ~eryka -

Ja bym spróbowałam najpierw zadziałać z kroplami nawilżającymi, zacznij od tych, które możesz kupić w aptece bez recepty. Jakieś okłady na oczy też by nie zaszkodziły (dopytaj w aptece, co by wchodziło w grę) Może miałaś jakąś infekcję i sobie przeniosłaś ją na oczy? Myślę, że to może być kwestia wirusowa, dlatego okulista nic nie zauważył

Napisał(a): ~ruda -

Może być, że katar zalega Ci gdzieś wysoko w zatokach i stąd te ropiejące oczy. Przemywaj je solą fizjologiczną. I jeśli powodem byłaby wydzielina zalegająca w zatokach to trzeba by było ją usunąć. Może jakieś inhalacje?

Napisał(a): ~123 -

Ja tak kiedyś miałem i samo mi przeszło po zwykłych kroplach z apteki. Byłem chory i stąd takie sprawy wyszły. Krople czy też sól powinny pomóc. Jak nie, to wracaj do okulisty. Mógł nic nie zauważyć, bo problem z ropiejącymi oczami zaczął się pewnie u Ciebie po wizycie..

Napisał(a): ~kora -

Ja w dzieciństwie dość często borykałam się z zapaleniem spojówek, po przebudzeniu nie mogłam otwierać oczu bo były zlepione wydzieliną. Ważna jest higiena, np. żeby nie przecierać oczu brudnymi rękami albo nie drapać oczu gdy swędzą. Jeśli wykonujesz pracę przy komputerze to oczy mogą być dodatkowo podatne na podrażnienia, a może nowe soczewki Cię dodatkowo podrażniły? Dobrze jest stosować krople które nawilżają oko, ale jak masz dużo wydzieliny to idź do lekarza bo bakteryjne zapalenie oczu trzeba leczyć lekami.

Napisał(a): ~azori -

też się przychylam do propozycji kupienia kropli i spróbowania w ten sposóv zaleczyć infekcję, ja mi się po szkłach czasami zdarzają jakieś podrażnienia to zakraplam przez kilka dni hialeye free complex, bo ma też dzialania przeciwzapalne i przez ten czas szkieł nie noszę, mozesz też kilka razy dziennie przemywać oczy solą fizjologiczną
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co oznaczają ropiejące oczy?