42
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi9
  • Ocen na +66
42 ppt ?

Co Polacy sądzą o świeckim państwie? (10)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Co Polacy sądzą o świeckim państwie?

Napisał(a): apollo87 -

Ośrodek badań Kantar Millward Brown zadał Polakom na zlecenie "Wysokich Obcasów" krótkie i proste pytanie - "Czy popierasz świeckie państwo?" Dla pewności doprecyzował, że oznacza to likwidację Funduszu Kościelnego, rezygnację z finansowania lekcji religii w szkołach oraz opodatkowanie dochodów księży.
I co się okazało?
Otóż aż 64% badanych opowiedziało się za tak zdefiniowanym świeckim państwem! Nawet wśród osób wierzących większość była tego zdania - bo 60%. Jedna z nielicznych grup, w której ta odpowiedź nie uzyskała poparcia, to... wyborcy PiS. Wśród nich tylko 38% chce świeckiego państwa.
A co z opowiadającymi się za status quo? Tylko 29% zapytanych stwierdziła, że nie chce świeckiego państwa.
Spodziewaliście się, że aż 2/3 Polaków chce rozdziału Kościoła od państwa?
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: Co Polacy sądzą o świeckim państwie?

Napisał(a): ~hik -

POLSKA W EUROPIE PRZETRWA TYLKO WÓWCZAS KIEDY ZACHOWA CHRZEŚCIJAŃSKIE WARTOŚCI NA PIERWSZYM MIEJSCU.KIEDYŚ BYŁEM W KILKU KRAJACH EUROPEJSKICH I BYŁO CAŁKIEM PRZYJEMNIE,DZISIAJ NIE MA PO CO TAM JECHAĆ,NIEPOKÓJ I OBAWA CZY ZA CHWILĘ KTOŚ CZEGOŚ NIE WYMYŚLI,A TO CO ROBIĄ RZĄDY LEWACKIE Z RODZINAMI TO TRAGEDIA,PODKOPUJĄ SWOJE FUNDAMENTY,WIDZIMY TO OBECNIE.CORAZ WIĘCEJ BĘDZIE PRZYPADKÓW ZWRACANIA SIĘ DO POLSKI O AZYL,POLACY JAK WIDAĆ SĄ MĄDRYM NARODEM I ODSUNĘLI OD WŁADZY W 2015R. LIBERAŁÓW I LEWAKÓW, TO BYŁ JEDYNY RATUNEK!

Re: Co Polacy sądzą o świeckim państwie?

Napisał(a): ~Ozjasz Szechter -

Ośrodek badań Kantar Millward Brown zadał Polakom na zlecenie "Wysokich Obcasów" krótkie i proste pytanie - "Czy popierasz likwidację Gazety Wyborczej?" Dla pewności doprecyzował, że oznacza to likwidację siedziby gazety, rezygnację z finansowania przez samorządy i uczelnie tej gazety oraz opodatkowanie wszystkich tekstów związanych z opluwaniem Polski na swiecie. Otóż aż 64% badanych opowiedziało się za likwidacją Gazety Wyborczej! Nawet wśród osób czytających GW większość była tego zdania - bo 60%. Jedna z nielicznych grup, w której ta odpowiedź nie uzyskała poparcia, to... wyborcy PO. Wśród nich tylko 38% chce dalszego wydawania GW.
A co z opowiadającymi się za status quo? Tylko 29% zapytanych stwierdziła, że nie chce Gazety Wyborczej. Spodziewaliście się, że aż 2/3 Polaków chce likwidacji Gazety Wyborczej?

Reklama

Re: Co Polacy sądzą o świeckim państwie?

Napisał(a): taie -

Ada777 Naturalnie państwo kościelne to Watykan a nie Polska.
Jesteś pewna ?
Jeżeli hierarcha KRK oficjalnie mówi że nie liczy się Konstytucja a jego zbiór mitów - czyli Ewangelia.
Jeżeli obecnie we wszystkich instytucjach są agenci obcego państwa (Watykanu) zwani kapelanami .
Jeżeli funkcjonariusz Watykanu/Torunia decyduje jaki towar ma być sprzedawany w aptekach.
A p.o.Prezydenta/Premiera tegularnie jeździ po wytyczne do Papistwa toruńskiego (częściej jak kiedyś towarzysze jeździli do Moskwy.
Jak pali się książki wg nieuków "nieprawomyślne " (jak w Średniowieczu albo III Rzeszy.
Wg mnie jest to ortodoksyjne państwo wyznaniowe bliskie AS . ZEA.
Czekam na inkwizycję i stosy.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co Polacy sądzą o świeckim państwie?