77
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi36
  • Ocen na +1
77 ppt ?

Co robić, gdy partner nie okazuje czułości? (37)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Co robić, gdy partner nie okazuje czułości?

Napisał(a): Gość -

Dopiero dwa lata po ślubie, a w naszym związku już poważne problemy. Brakuje mi czułości ze strony mojego partnera... Coraz rzadziej, nawet w ogóle już nie słyszę od niego, że mnie kocha. O jego uczuciach nie rozmawiamy, tyle co, ja się przed nim czasem otworzę (najczęściej w nerwach, w czasie kłótni), a i tak jego reakcja jest najczęściej oziębła. Seks uprawiamy z obowiązku, bo z jego zaangażowanie mnie przytłacza. Czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć, jak mogłabym zaradzić tej chorej sytuacji? Czy będę mogła go na nowo nauczyć okazywania uczuć, chociaż w minimalnym stopniu?
INTERIA.PL

Re: Co robić, gdy partner nie okazuje czułości?

Napisał(a): Tris -

Związek nie zawsze jest piękny i kolorowy :P , dwa lata po ślubie, nadeszła codzienność i nuda, Twój partner zapewne pracuje, wraca z pracy, to nie ma ochoty na okazywanie czułości, tylko na odpoczynek, to normalne, wcześniej okazywał czułość, bo byliście ,,świeżym" małżeństwem, teraz wkroczyła już codzienność i wydaje Ci się, że to brak miłości ze strony partnera, a to po prostu ,,szara codzienność", całe życie nie będzie ,,kolorowe", tak samo ze związkiem.
Po prostu miej więcej zrozumienia dla partnera i zrozum, że jak to mówią: ,,życie nie jest usłane różami", zawsze piękne i cudowne, kolorowe, lecz tak naprawdę szare i nudne, dlatego najważniejsze są chwile, musicie obydwoje się postarać o ,,szalone chwile", by miłość na nowo rozbudzić, związek to współpraca obydwu stron, więc nie zwalaj winy na niego, że jest nieczuły, bo to wina codzienności, pracy itd. i Ty także powinnaś się postarać, by dodać związku na nowo tego dawnego ,,uroku", więc pogadaj z partnerem, wybierzcie się gdzieś np. do restauracji, do kina, do parku, na spacer do lasu albo na weekend lub wakacje gdzieś, gdziekolwiek..... i postarajcie się razem, by rozbudzić związek, miłość trzeba pielęgnować niczym piękną różę, ale stres, praca, codzienność robi swoje, więc obie strony muszą się starać, a nie zwalać winę i obowiązek na drugą.

Napisał(a): rudii -

sprobujpogadac z mezem.zacznij robic dla niego,togo co sama oczekujesz od meza.a jesli to nie pomoze to wybierzcie sie do poradni malzenskiej na terapie.
no chyba,ze to bylo tylko zauroczenie.to wtedy raczej nic Wam nie pomoze.
cos takiego po 2 latach malzenstwa?to sie w glowie nie miesci.
chyba,ze tak wyolbrzymiasz zwykly malzenski kryzys,ktory raz na jakis czas zdarza sie nawet najlepszym para.
powodzenia.

Napisał(a): beriaFana -

Tris ...życie nie zawsze jest piękne i cudowne, kolorowe, lecz tak naprawdę szare i nudne
Tris co Ty za głupoty wypisujesz ? Z takim podejściem, to Ty może od razu idź się utop :D:D:D
Nuda w dwa lata po ślubie :))) To co będzie musiała robić po 15 latach małżeństwa ? Salto z lampy na parapet ? :))
Idź i bądź zoną dwa lata i wtedy pogadamy. Albo zapytaj siostry kuzyna koleżanki :D

ewela35 Nie no cholera jasna!!!
Znowu muszę myśleć:P:D:D:D
Fan wquwiasz mnie dzisiaj:))))))))))))))))))
No cooo ?? Tris kiedyś mi tłumaczyła, że wiele wie z życia innych. To żadna tajemnica. No.
Jeszcze 4 dni i będziesz jak owieczka :)

ewela35
rudii
beriaFana Albo zapytaj siostry kuzyna koleżanki :D
loooooo la boga:D
dobreeeeee:D
Nie no cholera jasna!!!
lepiej juz nic nie piszmy,bo bedzie,ze nie na temat i zas usuna:D

ewela35
beriaFana
ewela35 Nie no cholera jasna!!!
No cooo ?? Tris kiedyś mi tłumaczyła, że wiele wie z życia innych. To żadna tajemnica. No.
Jeszcze 4 dni i będziesz jak owieczka :)
Ty a opowiedzieć Ci historię mojej prababki której nigdy nie widziałam??:)))))
Ale wiem o niej prawie wszystko!:)))))))))))
dobrze,ze o prababce a nie jeszcze jej kolezankach,przyjaciolkach i sasiadkach...no chyba,ze sie myle to zwracam honor:D

A w temacie: Dwuletnie małżeństwo to świeżutka sprawa. Powinno iskrzyć, łózko nie powinno stygnąć, powinno się snuć plany, mówić o dzieciach (że kiedys tam ) Bo jesli tego nie ma, to znaczy że któreś przestało kochać, albo nigdy nie kochało. To jest tylko moje zdanie.

Napisał(a): Tris -

beriaFana
Tris ...życie nie zawsze jest piękne i cudowne, kolorowe, lecz tak naprawdę szare i nudne
Tris co Ty za głupoty wypisujesz ? Z takim podejściem, to Ty może od razu idź się utop :D:D:D
Nuda w dwa lata po ślubie :))) To co będzie musiała robić po 15 latach małżeństwa ? Salto z lampy na parapet ? :))
Idź i bądź zoną dwa lata i wtedy pogadamy. Albo zapytaj siostry kuzyna koleżanki :D
Po pierwsze, 2 lata małżeństwa, ......a ile są narzyczeństwem, ile są razem w ogóle, tego nie wiesz....., niektórzy potrafią być ze sobą nawet po 9 lat, zanim wezmą ślub, są młodym małżeństwem i tak obstawiam, że krótko to oni się nie znają, ani tym bardziej krótko ze sobą nie są, mogą być o wiele dłużej, a małżeństwo, narzyczństwo lub para, dużej różnicy nie robi, liczą się ile lat razem są, obstawiając ma z 20 parę lat, są młodym małżeństwem dwuletnim, ale z długim stażem jako para lub narzyczeństwo, więc czemu dziwić się, że nuda nie może wkroczyć....., nie liczcie tylko małżeństwa, ale zważcie również na to ile ze sobą są ogółem, .......po drugie nie mam siostry XD

Kiepsko to wygląda. Jeśli nie jest to początek końca waszego związku i jeśli nie stoi na drodze między Wami ktoś trzeci ... to może pomoże jakaś terapia małżeńska... Niestety sama chyba nie dasz rady, bo każda Twoja inicjatywa bez pomocy męża będzie dla niego żenująca i pogłębiająca oziębłość. Niech Ci tylko do głowy ie przyjdzie ratowanie Waszego związku dzieckiem.

Napisał(a): wiosna2 -

Edytt5 Kiepsko to wygląda. Jeśli nie jest to początek końca waszego związku i jeśli nie stoi na drodze między Wami ktoś trzeci ... to może pomoże jakaś terapia małżeńska... Niestety sama chyba nie dasz rady, bo każda Twoja inicjatywa bez pomocy męża będzie dla niego żenująca i pogłębiająca oziębłość. Niech Ci tylko do głowy ie przyjdzie ratowanie Waszego związku dzieckiem.
>>A może nakazać mu:)a jak nie to wyrzucić przez okno ......teraz się już nie naprawia nic,bo się nie opłaci:)))))

wiosna2
Edytt5 Kiepsko to wygląda. Jeśli nie jest to początek końca waszego związku i jeśli nie stoi na drodze między Wami ktoś trzeci ... to może pomoże jakaś terapia małżeńska... Niestety sama chyba nie dasz rady, bo każda Twoja inicjatywa bez pomocy męża będzie dla niego żenująca i pogłębiająca oziębłość. Niech Ci tylko do głowy ie przyjdzie ratowanie Waszego związku dzieckiem.
>>A może nakazać mu:)a jak nie to wyrzucić przez okno ......teraz się już nie naprawia nic,bo się nie opłaci:)))))
Jeśli jest ktoś trzeci to nie zgodzi się pójść na terapię, jeśli mu zależy to pójdzie choćby po to by zadowolić żonę.
Ja obstawiam jednak kogoś na boku... więc racja ... czas na zmiany :)

Tris
beriaFana
Po pierwsze, 2 lata małżeństwa, ......a ile są narzyczeństwem, ile są razem w ogóle, tego nie wiesz....., niektórzy potrafią być ze sobą nawet po 9 lat, zanim wezmą ślub, są młodym małżeństwem i tak obstawiam, że krótko to oni się nie znają, ani tym bardziej krótko ze sobą nie są, mogą być o wiele dłużej, a małżeństwo, narzyczństwo lub para, dużej różnicy nie robi, liczą się ile lat razem są, obstawiając ma z 20 parę lat, są młodym małżeństwem dwuletnim, ale z długim stażem jako para lub narzyczeństwo, więc czemu dziwić się, że nuda nie może wkroczyć....., nie liczcie tylko małżeństwa, ale zważcie również na to ile ze sobą są ogółem, .......po drugie nie mam siostry XD
teoretycznie to moze i masz racje.ale w praktyce jestes w strasznym bledzie.
nawet nie wiesz ile taki papierek moze namieszac w zyciu ludzi.
a wiesz dlaczego?bo tu zaczynaja sie zoobowiazania.
my z mezem czasem ogladajac nasze slubne zdjecia smiejemy sie,ze podpisalismy cyrograf.tyle,ze my potrafimy ze soba rozmawiac...

Napisał(a): wiosna2 -

Edytt5
wiosna2
Jeśli jest ktoś trzeci to nie zgodzi się pójść na terapię, jeśli mu zależy to pójdzie choćby po to by zadowolić żonę.
Ja obstawiam jednak kogoś na boku... więc racja ... czas na zmiany :)Bez watpienia teraz wszystko sie zmienia .............:)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co robić, gdy partner nie okazuje czułości?