2 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń50 tys.
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +31
2 tys. ppt ?

Co sądzicie o pomocy frankowiczom? (1874)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Co sądzicie o pomocy frankowiczom?

Napisał(a): Gość -

Prezydencki projekt ustawy przedstawiony w piątek zakłada pomoc frankowiczom. Według mnie jest to niesprawiedliwe! Brali kredyt, więc mogli liczyć się z ryzykiem zmiany kursu walut, przecież na pewno w umowie była o tym mowa. Nie przemawiają do mnie nawet teksty w stylu, że nie dostaliby kredytu w złotówkach... Mogli nie brać w ogóle. Teraz naszym kosztem prezydent oferuje im pomoc? Pytam jakim prawem? A co mają powiedzieć, Ci którzy od początku wzięli kredyt w złotówkach? Im nikt nie pomoże, a frankowiczom tak.
Nie wiem jak wy, ale ja jestem zażenowany tą sytuacją i uważam, że jest to bardzo niesprawiedliwe. Niech szukają innego rozwiązania.
INTERIA.PL

Re: Co sądzicie o pomocy frankowiczom?

Napisał(a): 1916 -

Ci ludzie sami sobie winni, nikt nikogo nie zmusza do brania kredytów, każdy rozsądny człowiek biorąc kredyt musi liczyć się z tym, że trzeba go spłacić, a jeśli ktoś wybrał kredyty w obcej walucie to jego sprawa.

To pewna grupa osób której pan Prezydent Duda w czasie kampanii obiecał pomoc i z obietnicy się wywiązał akurat tutaj nie widzę problemu.

Za to widzę problem w ułomności niektórych osób które zawierzają bankom oraz problem jest po stronie tych co żałują banków i bronią przed ich opodatkowaniem.

Napisał(a): Stanlej13 -

1916 Ci ludzie sami sobie winni, nikt nikogo nie zmusza do brania kredytów, każdy rozsądny człowiek biorąc kredyt musi liczyć się z tym, że trzeba go spłacić, a jeśli ktoś wybrał kredyty w obcej walucie to jego sprawa.

To pewna grupa osób której pan Prezydent Duda w czasie kampanii obiecał pomoc i z obietnicy się wywiązał akurat tutaj nie widzę problemu.

Za to widzę problem w ułomności niektórych osób które zawierzają bankom oraz problem jest po stronie tych co żałują banków i bronią przed ich opodatkowaniem.
To jak giełda albo wygrasz albo nie

Stanlej13
1916 Ci ludzie sami sobie winni, nikt nikogo nie zmusza do brania kredytów, każdy rozsądny człowiek biorąc kredyt musi liczyć się z tym, że trzeba go spłacić, a jeśli ktoś wybrał kredyty w obcej walucie to jego sprawa.

To jak giełda albo wygrasz albo nie
Zgadza się, wiedzieli, że kurs każdej waluty się zmienia mimo to zaryzykowali.

Napisał(a): KarolP12 -

Wszystko co uderza w banki jest dobre. A jeśli przy tym pomaga ludziom tym bardziej. Ludzie, którzy jojczą, że to niesprawiedliwe itd. robią za pożytecznych naiwniaków, żeby nie powiedzieć inaczej. Zamiast się cieszyć, że w końcu ktoś się odważył nie wykonywać wszystkiego co sobie zażyczą banki i im każe płacić i tak marne grosze, to tu jeszcze zaczyna się mędrkowanie, że to źle. To już jest masochizm.

KarolP12 Wszystko co uderza w banki jest dobre. A jeśli przy tym pomaga ludziom tym bardziej. Ludzie, którzy jojczą, że to niesprawiedliwe itd. robią za pożytecznych naiwniaków, żeby nie powiedzieć inaczej. Zamiast się cieszyć, że w końcu ktoś się odważył nie wykonywać wszystkiego co sobie zażyczą banki i im każe płacić i tak marne grosze, to tu jeszcze zaczyna się mędrkowanie, że to źle. To już jest masochizm.
Dlatego ja nie podważam pomocy bo ta została obiecana w kampanii pewnej grupie, za to widzę problem w naiwności pewnych osób odnośnie wiązania się z bankami na długoletnie umowy jak napisał Stanley to jak giełda zyskasz lub stracisz.
Banki to lichwa nawet te co z nazwy są bankami, a nie chwilówkami.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co sądzicie o pomocy frankowiczom?