2 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń50 tys.
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +31
2 tys. ppt ?

Co sądzicie o pomocy frankowiczom? (1874)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Co sądzicie o pomocy frankowiczom?

Napisał(a): gość -

W rozsadny sposób naleźy pomóc, nie wszystkim, tylko takim, którzy brali kredyt np. Na wlasne, skromne mieszkanie lub dom i nie są w stanie splacac , sa po prostu przecietnymi obywatelami doprowadzonymi prz ez banksterów do ruiny. Temu trzeba zapobiec. Chyba widzieliście przekrety na mieszkaniach gdzie ludzie zostaja bez mieszkania i pieniędzy.
INTERIA.PL

Re: Co sądzicie o pomocy frankowiczom?

Napisał(a): gość -

W żadnym wypadku ,budowałwm domy tym frankowiczom i szastali kasom na lewo i prawo.MATERIAŁ górna pułka tylko zawsze był problem z zapłatom za wykonaną prace.CO mają powiedzieć ludzie kturzy pracują za granicą zdala od rodziny

Re: Co sądzicie o pomocy frankowiczom?

Napisał(a): gość -

Jeśli pomożecie frankowiczom to żądam, żeby mnie "złotówkowcowi" też pomóc !!!!!!!!!!!!!!!! A co mój kredyt to krasnoludki spłacają ????????
Robert324 Prezydencki projekt ustawy przedstawiony w piątek zakłada pomoc frankowiczom. Według mnie jest to niesprawiedliwe! Brali kredyt, więc mogli liczyć się z ryzykiem zmiany kursu walut, przecież na pewno w umowie była o tym mowa. Nie przemawiają do mnie nawet teksty w stylu, że nie dostaliby kredytu w złotówkach... Mogli nie brać w ogóle. Teraz naszym kosztem prezydent oferuje im pomoc? Pytam jakim prawem? A co mają powiedzieć, Ci którzy od początku wzięli kredyt w złotówkach? Im nikt nie pomoże, a frankowiczom tak.
Nie wiem jak wy, ale ja jestem zażenowany tą sytuacją i uważam, że jest to bardzo niesprawiedliwe. Niech szukają innego rozwiązania.

Re: Co sądzicie o pomocy frankowiczom?

Napisał(a): gość -

Wybrali franki żeby zarobić . Zarabiali przez jakiś czas . A teraz chcą , żeby inni ponosili koszty ich decyzji . Cwane . Jak zarabiać -to oni . Jak okazuje się że tracą to co zarabiali wcześniej - my mamy sfinansować ich chciwość . Coś mi się wydaje , że gdyby się okazało że to ci którzy wzęli kredyty w złotówkach zaczęli tracić , to by powiedzieli że trzeba było wziąć je we frankach .

Re: Co sądzicie o pomocy frankowiczom?

Napisał(a): gość -

można ich przewalutować po rozsądnym kursie by mieli lżej i
wiedzieli na czym stoją.Ale trzeba też wyliczyć ile zyskali
na wcześniejszym kursie względem kredytów w złotówkach.I ten
zysk trzeba niestety doliczyć do kredytu.

Re: Co sądzicie o pomocy frankowiczom?

Napisał(a): gość -

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, wszyscy tak zapiekle sprzeciwiający się "pomocy" dla frankowiczów tutaj, są ich najlepszymi sprzymierzeńcami. Projekt PO zakładał pomoc dla tych którzy znaleźli się w czarnej d. ze swoim kredytem, natomiast nie obejmował wydaje mi się najbardziej typowego kredytobiorcę czy takiego co sobie wziął ok 100000CHF i stanowiło to ok. 30% inwestycji. Czyki np. mnie. I bardzo dobrze, niestety obawiam się, że PAD chce i mnie na siłę pomóc... Z wyliczeń wynika, że po otrzymaniu pomocy będę płacił kilka stówek więcej miesięcznie i niekoniecznie mi się to podoba. Odchodząc jednak od meritum, wszyscy tak wściekle wygrażający tym "bezmyślnym frankowiczom" jednak uczą, uczą i mnie empatii i zastanowienia się nad losem i potrzebami drugiego człowieka w trudnej sytuacji. Uważajcie tylko, żebyście sami kiedyś nie potrzebowali pomocy i nie natrafili akurat na takich wyszkolonych przez siebie...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co sądzicie o pomocy frankowiczom?