35
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń348
  • Odpowiedzi31
  • Ocen na +2
35 ppt ?

Co sądzicie o profilaktycznym usunięciu jajników? (32)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Co sądzicie o profilaktycznym usunięciu jajników?

Napisał(a): Gość -

natashafiodorow
Katharsis To indywidualna decyzja każdego człowieka. Nie powinna być poddawana dyskusji. Bała się to usunęła. To jej życie i jej sprawa.
Niekoniecznie. Angelina jakby nie chciała nagłośnienia tematu ( i co za tym idzie dyskusji ) zrobiłaby to dyskretnie i po cichu.
Tylko po co krytykować? To jej decyzja, jej sprawa. Sama mam mieszane uczucia, ale nie krytykowałabym jej jako osoby.
INTERIA.PL

Napisał(a): xenia11 -

keloimi
xenia11 Uważam, że to tylko jej sprawa, i nikomu nie wolno oceniać:
(.....)
No nie do końca ,nikt tej wiadomości nie "wykradł " to fakt medialny i w ten sposób przekazany do komentowania .
Jak któraś z kobiet będzie przez to zmotywowana do badań to bardzo dobrze ale na mnie tak nie działa.
Ale ja nie uważam, że nie można i tym pisać, tylko oceniać.
Angelina podała to do i informacji publicznej, i teraz mają prawo toczyć się dyskusję o tym, ludzie mogą pisać co by zrobili, dlaczego, jakie mają uczucia, jakie mają argumenty za lub przeciw itd. Ale nie oznacza to, że mamy prawo oceniać Joli jako "zrobiła bardzo dobrze, jest modra, każda w tej sytuacji powinna tak samo" albo z drugiej strony "to idiotka, nie powinno się tak robić" to każda pani podejmuje decyzję w oparciu o swoje życie , doświadczenia, psychikę, pieniądze , sytuacje rodzinną i milion innych czynników, i nikt nie ma prawa tej indywidualnej decyzji oceniać w czarnobiałych kategoriach zła i dobra.

Napisał(a): natashafiodorow -

keloimi
Junani

nie do końca rozumiem po co dopisałaś to o przeciętnych polkach? no dobra, przeciętnej polki nie stać na zabieg rekonstrukcji i? jak to ma się do sprawy.
Bo właśnie pani Jolie ma teraz nowe piękne piersi a ta przeciętna zostałaby raczej bez .... i jej poczucie kobiecości a co za tym idzie wartości sporo by ucierpiało .A pamiętajmy ,że chodzi o ewentualne zagrożenie chorobą a nie o leczenie.
No mam mieszane uczucia nic na to nie poradzę :(
Keluś moja kochana, masz rację z tym że jej na pewno jest łatwiej w finansowym sensie. Jednak myślę, że tu z pewnością nie chodzi o jakieś fanaberie Angeliny, ale realne i bardzo duże zagrożenie życia. Ja choć z pewnością nie jestem milionerką, gdybym była zagrożona owym genem pewnie brałabym pod uwagę podobne rozwiązanie. Zdrowie jest warte nawet ostatniego grosza, a Angelina dla mnie pokazała że aby je chronić warto wiele poświęcić. No takie mam odczucia a nie inne :) Pozdrawiam Cię cieplutko i wiosennie :)

Reklama

Katharsis
natashafiodorow
Katharsis To indywidualna decyzja każdego człowieka. Nie powinna być poddawana dyskusji. Bała się to usunęła. To jej życie i jej sprawa.
Niekoniecznie. Angelina jakby nie chciała nagłośnienia tematu ( i co za tym idzie dyskusji ) zrobiłaby to dyskretnie i po cichu.
Tylko po co krytykować? To jej decyzja, jej sprawa. Sama mam mieszane uczucia, ale nie krytykowałabym jej jako osoby.
Krytykować ? Ja krytykowałam Angelinę ? W którym miejscu ?
Ja ja podziwiam.

Napisał(a): keloimi -

natashafiodorow

Keluś moja kochana, masz rację z tym że jej na pewno jest łatwiej w finansowym sensie. Jednak myślę, że tu z pewnością nie chodzi o jakieś fanaberie Angeliny, ale realne i bardzo duże zagrożenie życia. Ja choć z pewnością nie jestem milionerką, gdybym była zagrożona owym genem pewnie brałabym pod uwagę podobne rozwiązanie. Zdrowie jest warte nawet ostatniego grosza, a Angelina dla mnie pokazała że aby je chronić warto wiele poświęcić. No takie mam odczucia a nie inne :) Pozdrawiam Cię cieplutko i wiosennie :)
Dzięki nadmorska Nimfo :))
Ja właśnie raczej o samej metodzie profilaktyki myślę czy warta popularyzacji.Lekarze też nie są wszyscy tak jednoznaczni w swej opinii.
No i właśnie możliwości normalnych kobiet trzeba brać pod uwagę .... może to być błędna wiara ,że też taka szczęśliwa będę jak pani J.a potem rozczarowanie i depresja ....
Nie wiem czy ja bym się zdecydowała ..... komfort życia też ma dla mnie znaczenie.

Reklama

Delikatnie nazwe to glupota....bo jak dla mnie glupota jest usuwanie zdrowych narzadow....to....ze genetycznie jest narazona na dana chorobe nie oznacza jeszcze ze musi na nia zachorowac.Poza tym jest jeszcze wiele miejsc gdzie rak moze sie swobodnie rozwijac i jak juz ktos wspomnial przede mna....nie ma mozliwosci usuniecia wszystkiego.

natashafiodorow

znam conajmniej trzy osoby ze swego otoczenia ktore usunely zdrowe jajniki profilaktycznie z tego co wiem na dana chwile sa zmuszone poddawac sie regularnym badaniom i zazywac medycyne juz do konca zycia....czy to jest wg.Ciebie to zdrowie warte ostatniego grosza?bo ja nazwalabym to okaleczeniem sie na wlasne zyczenie.

Reklama

keloimi
Ja właśnie raczej o samej metodzie profilaktyki myślę czy warta popularyzacji.Lekarze też nie są wszyscy tak jednoznaczni w swej opinii.
No i właśnie możliwości normalnych kobiet trzeba brać pod uwagę .... może to być błędna wiara ,że też taka szczęśliwa będę jak pani J.a potem rozczarowanie i depresja ....
skad wiesz ze nie ma depresji? nie jest to dla niej wymiana butow, a trudna decyzja ratowania zycia dajaca nadzieje i motywacje

ktosia13 Delikatnie nazwe to glupota....bo jak dla mnie glupota jest usuwanie zdrowych narzadow....to....ze genetycznie jest narazona na dana chorobe nie oznacza jeszcze ze musi na nia zachorowac.Poza tym jest jeszcze wiele miejsc gdzie rak moze sie swobodnie rozwijac i jak juz ktos wspomnial przede mna....nie ma mozliwosci usuniecia wszystkiego.
inaczej bys patrzyla gdybys miala taki werdykt

keloimi
natashafiodorow

To pewnie jeden z plusów działania głośnego .... zwiększy się liczba kobiet badających się na posiadanie tego genu BRCA1 bo czy dla przeciętnej Polki to będzie możliwość wykonania masektomii i rekonstrukcji piersi .... wątpię .
Przyznaję ,że mam takie dziwne odczucie .
przecietna polka roczniej wydaje wiecej na papierosy

VoirDire
ktosia13 Delikatnie nazwe to glupota....bo jak dla mnie glupota jest usuwanie zdrowych narzadow....to....ze genetycznie jest narazona na dana chorobe nie oznacza jeszcze ze musi na nia zachorowac.Poza tym jest jeszcze wiele miejsc gdzie rak moze sie swobodnie rozwijac i jak juz ktos wspomnial przede mna....nie ma mozliwosci usuniecia wszystkiego.
inaczej bys patrzyla gdybys miala taki werdykt
"nie jest to dla niej wymiana butow, a trudna decyzja ratowania zycia dajaca nadzieje i motywacje"
jakiego zycia i jaki werdykt....przeciez Ona nie dostala jeszcze wyroku smierci i wcale nie powiedziane ze musialaby zmagac sie z ta choroba.

Jakby tak pogrzebnac trzy pokolenia wstecz....okazaloby sie nagle ze trzeba wszystkko usunac....tak jestesmy obciazeni genetycznie chorobami.....ale czy to pozwoli nam cieszyc sie zyciem...oszukac smierc?

Napisał(a): gość -

To kobieta z problemami psychicznymi, co dobitnie jej ojciec potwierdził. Na piedestale ciągle być musi, ciągle światu o sobie przypomina. Prezentuje piękną twarz, lecz ciało anorektyczki. Poczytajcie o jej ciemnych stronach, o próbach samobójczych, o wspołzyciu z bratem, o tatuażach,o ciągach narkotykowych, o fascynacji białą bronią itd.

"14 maja 2013 w „The New York Times” aktorka opublikowała artykuł, w którym poinformowała, iż przeszła zabieg podwójnej prewencyjnej mastektomii (z jednoczasową operacją odtwórczą) z powodu obecności mutacji genu BRCA1 predysponującego w znacznym stopniu do zachorowania na raka piersi bądź jajników. Do podjęcia tej decyzji skłoniła aktorkę śmierć matki po wieloletniej walce z nowotworem."Teraz mogę mówić dzieciom, że nie muszą się bać, że mnie stracą z powodu tej choroby - napisała Jolie w "NYT".

ktosia13
natashafiodorow

znam conajmniej trzy osoby ze swego otoczenia ktore usunely zdrowe jajniki profilaktycznie z tego co wiem na dana chwile sa zmuszone poddawac sie regularnym badaniom i zazywac medycyne juz do konca zycia....czy to jest wg.Ciebie to zdrowie warte ostatniego grosza?bo ja nazwalabym to okaleczeniem sie na wlasne zyczenie.
Ja znałam dwie kobiety które zmarły na nowotwór jajników.
Tak, według mnie duże ryzyko zachorowania jest warte takiego kroku, bo życie jest dla mnie tego warte.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co sądzicie o profilaktycznym usunięciu jajników?