123
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi22
  • Ocen na +36
123 ppt ?

Co siać w marcu? (23)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Co siać w marcu?

Napisał(a): akacjowa -

Marzec to idealny czas na rozpoczęcie siania różnych warzyw i owoców. Robi się ciepło, ale jeszcze jest ryzyko przymrozków, więc najlepiej zacząć sianie od rozsad na parapecie, które później przeniesiemy do gruntu, szklarni czy na balkon.
Co możemy więc siać w marcu: Oto moja lista: papryka (długo kiełkuje, więc najlepiej zacząć od parapetu), bakłażan, seler naciowy, korzeniowy, poziomki (będą wtedy owocowały około lipca), cebula (na początku marca na rozsadę, w połowie marca można już do gruntu), por na rozsadę, czosnek, groch, bób, szpinak, sałaty, pietruszka, marchewka, pomidory(najlepiej pod koniec marca), rzodkiewka, bazylia, majeranek, kapusty, brokuł, kalafior, kalarepa, buraki( rozsada -marzec, do gruntu w kwietniu), pod koniec marca ogórki.

A wy co siejecie w tym roku? Pochwalcie się w komentarzach :)
INTERIA.PL

Reklama

Re: Co siać w marcu?

Napisał(a): ~Rolnik -

Najwidoczniej będziemy mieli w tym roku wczesne upały. Wskutek tego gospodarze powinni by przystąpić do sadzenia placków gryczanych w lipcu, zamiast w sierpniu.

Co się tyczy dyni, to jest to ulubiona jagoda mie­szkańców Nadarzyna . Wolą oni używać jej do ciast zamiast porzeczek, zastępują nią również maliny przy karmieniu krów, gdyż osiąga się w ten sposób znacz­nie lepsze rezultaty.
Dynia jest to jedyny gatunek z rodziny pomarańczowych, jaki udaje się na północy oprócz tykwy. Ale szybko wychodzi z mody zwyczaj sadzenia jej przed domem pomiędzy krzewami, albo­wiem przekonano się, że dynia jako drzewo dające cień niewiele jest warta.
Teraz, gdy nadchodzą dni ciepłe, gąsiory zaczynają dawać nasienie które można zawekować na jesień ..."

Napisał(a): ~Andy Pirat -

„Rzepy nie należy zrywać, bo to jej szkodzi.
O wiele lepiej jest nająć chłopca, aby potrząsał drzewem".
Sądzę, że to dobrze. Sądzę, że to rozumnie.
Nie wątpię, że co roku niszczy się miliony rzep,
zrywając je na wpół dojrzałe, tymczasem
gdyby zalecić chłopcu, aby potrząsał drzewem...
To taka rzepa jak by upadła pod drzewo na rozłożoną płachtę
lub kocyk łatwo dała by sie zebrać i nie zniszczyło by się tyle rzep . !

Reklama

Napisał(a): ~Rolnik -

~antyBECK ogórki odradzam. nie znoszą pikowania
Co do ogórków to ma pani rację nie należy je pikować bo to im szkodzi .
Ogórki należy zrywać z drzew bezpośrednio tuż przed dojrzewaniem , wtedy są najbardziej soczyste i nadają się na marynaty . Z tym że do zbierania ogórków z drzew trzeba nająć dziewice , zbierane ogórki przez dziewice dłużej się utrzymują i nie psują się .

Napisał(a): ~Kobierzyn -

Jeśli chodzi o sadzenie drzewa sandałowego na sandały to jest zalecane aby wsadzać sadzonki drzewa sandałowego w gleby muliste , wtedy na jesień gdzieś w październiku wyrosną nam piękne japonki . Jeśli sadzonki drzewa sandałowego włożymy w glebę ilastą lesistą to wyrosną nam na drzewie sandałowym piękne bamboszki z wkładem sarongowym .

Reklama

Napisał(a): ~Sadownik -

Najuprzejmiej szanownych panów przepraszam, że taki nie­pozorny facet jak ja poczuł w sobie chętkę do wtrącenia się w te wasze rozważania co siać w marcu .
Rzecz jasna jak słońce, że na tym ringu, gdzie się tylko gada, nie czuję się u siebie w domu. Wiadomo, żem sobie na języku żadnych bicepsów nie wy treno­wał.
Ale mnie idzie tylko o czyste rolnictwo i chcę stanąć tu na arenie po to tylko, aby wiadomo było, jaką pozycję ma rolnictwo i ogrodnictwo w Polsce .
To się tak dobrze gada o sadzonkach a mnie chodzi o rozsady drzewa Kiełbasianego , jeśli chodzi o sadzonki drzewa kiełbasianego to najlepiej brać te na których rosną parówki . parówki w sezonie szybko schodzą są nie drogie i ludzie je chętnie kupują .

Napisał(a): ~qwerty -

~Rolnik
~antyBECK ogórki odradzam. nie znoszą pikowania
Co do ogórków to ma pani rację nie należy je pikować bo to im szkodzi .
Ogórki należy zrywać z drzew bezpośrednio tuż przed dojrzewaniem , wtedy są najbardziej soczyste i nadają się na marynaty . Z tym że do zbierania ogórków z drzew trzeba nająć dziewice , zbierane ogórki przez dziewice dłużej się utrzymują i nie psują się .
Co do dziewic. Dla nich trzeba chodować ogórki w plasterkach, bo nigdy nic nie wiadomo!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Co siać w marcu?